Skocz do zawartości

Canon Pixma MG5250 vs pixma mg42/150 vs BROTHER DCP-J140W


Recommended Posts

Witam,

Poszukuje kombajnu, którego będę używał w domowym zaciszu. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 300zł /(max 350zl). Do czego głownie ?, ciężko określić. Najbardziej zależy mi na bezproblemowym drukowaniu ze smartfonu (galaxy note). Dla mnie to priorytet. ŻADNYCH kabli. Po drugie sprzęt kupuje na kilka lat, więc jakieś zamienniki muszą być :P. Męczy mnie kupowanie co rok/dwa "jednorazówki" :P. Rzadko drukuje (raz na tydzień z dwie kartki), miesięcznie może z 5. Tusz o ile nie zaschnie to na rok mi starczy. Miłym dodatkiem będzie drukowanie "na resztkach". Stary lexmark mial taką funkcję. Druk dwustronny również mile widziany

W temacie przedstawiłem modele, które mnie interesują

 

1) MG5250 to chyba taki uber-kombajn ? :D, zamienniki widziałem, że są po 12zł/szt. Podobno źle znoszą nieoryginalne tusze ? Nie widziałem czy posiada opcję drukowania z systemu Android. Na iOS coś tam jest

 

2)mg4150,4250 to uboższe wersje w/w canona ?

 

3) brother j140w-chyba najbardziej oplacalna opcja ?, smiesznie tanie tusze ale za to jakosc wydruku gorsza niz w pixmie. Na tym mi mniej zależy. Czy ta drukarka posiada dupleks oraz aplikacje do bezprzewodowego drukowania prosto ze smartfona ?

 

brakuje tu Brothera DCP J315W ale cena bliska 400zł a nie chce tyle wydawać bo to bezsensu przy mojej skromnej ilości drukowania. Chociaż nie powiem, bajery kuszą...

 

 

edit:

WAŻNE ABY DRUKARKA BYŁA RÓWNIEŻ W PEŁNI OBSŁUGIWALNA BEZ POMOCY KOMPUTERA !.

Edytowane przez SonAndros
Link to post
Share on other sites

Weź canona mg5250(mam i drukuje z telefonu htc sensation). W brotherze mi się to nie udało(w pracy mam). Ewentualnie zobacz canon mg5350 (te dane tusze, cena podoba, a masz większy ekran oraz nowszy model). Canon dobrze znosi zamienniki. Osobiście używam activjet

Link to post
Share on other sites

Na temat Canona mogę się trochę wypowiedzieć ponieważ miałem MG5150. Na początku przeszedł 1 komplet oryginalnych tuszy następnie kilka nieoryginalnych firmy TF1 i ok 1,5 litra tuszu przepuszczonych przez CISS. 

 

To był mój drugi Canon i  nie żałuję zakupu(swoje przeżył), ale myślałem że posłuży więcej niż 14 miesięcy. Faktem jest na pewno to że był dosyć intensywnie użytkowany.

 

Ale wracając do tematu  5250 jest modelem wyższym od 5150 i z tego co się orientuje to ma  tą samą głowicę.

Ja w swoim musiałem co najmniej raz w tygodniu coś wydrukować kolorowego bo mi zatykało głowice. Nie ważne czy był CISS czy zamienniki.Czarnym do tekstu PGBK drukowałem cały czas więc nie miałem problemu z zatykaniem, ale pod koniec żywota  już nie drukował w ogóle więc ustawiłem na drukowanie bez marginesów i leciałem dalej na pozostałych 4 kolorach.

Drukowałem nią wszystko zdjęcia, kosztorysy, faktury,wykresy. Jeśli zależy ci na jakości wydruku( oczywiście adekwatnej do ceny, nie oszukujmy się to nie jest sprzęt z górnej półki) to śmiało mogę polecić Canona. 

 

Natomiast mój szwagier posiada Brother DCP-J315W i sobie chwali. Kupuje oryginalny komplet tuszy  za chyba 60 zł. Faktem jest że drukuje sporadycznie i mówi że nic mu nie zasycha. Jeżeli chodzi o jakość wydruku to powiem że jest dużo gorsza od Canona.

 

 

Te Canony mg4150,4250 bym sobie darował już wolałbym jakiegoś BRATA.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...