Skocz do zawartości

Zasilacz do mojego pc


Recommended Posts

Witam

Posiadam zasilacz Seasonic 400W SS-400ET 80+

 

Wczoraj dostałem Gainwarda GTX 460 Golden Sample,w bfie na full hd na ustawieniach wysokich fpsy sa w granicach 40-50fpsow,ale czasami np przy większym obszarze spadają,i moje pytanie brzmi czy może to być spowodowane zasilaczem ?

 

 

Specyfikacja komputera:


AMD Phenom II X4 940 Black Edition

Biostar TA790GX 128M

4GB DDR2

Gainward GTX 460 GS

Dysk jakiś z laptopa 120gb sata

 

Aha,procesor podkręcony na rdzeń o 500Hz,karta na 830Hz

Edytowane przez shock924
Link to post
Share on other sites

przecież 940 AMD jest bardzo wydajny !

więc to karta troche blokuje ;d, ale nia ma się czego spodziewać wkońcu to tylo gtx 460,przedtem mialem 5770,ale to i ta na takich ustawieniach da się grać,jeszcze nie kombinowałem z tymi poradnikami na fpsy,może coś dadzą

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 4ooW jest stanowczo za słaby do tego zestawu i warto zmienić na coś mocniejszego dopuki się nie spalił. Ta kart jest na obecne warunki słaba, słabsza nawet od taniego 777O, a jednoczesnie pobiera dużo prądu.

Gdyby winny był zasilacz to komputer by zresetował, się wyłączył. W kartach grafiki za cenę ok 500 zł nigdy nie uzyskasz super - ultra wydajności w najnowszych grach- tych najbardziej wymagających i do tego na dużych monitorach w dużej rozdzielczości.

40- 50 fps w takich grach jest całkiem dobrym  wynikiem... Obniż cienie, wygładzanie i inne zbedne szczegóły oswietlenia, wybuchów jak się da i uzyskasz spory skok wydajnosci.

Podkręcanie podzespołów na 400w zasilaczu jest bardzo ryzykowne, możesz uszkodzić trwale karte, procek, a na pewno spalić zasilacz. On sie nie nadaje do podkrecania podzespołów, na normalnych obrotach ledwo zipie.

Edytowane przez Mentor
Link to post
Share on other sites

Zasilacz 4ooW jest stanowczo za słaby do tego zestawu i warto zmienić na coś mocniejszego dopuki się nie spalił. Ta kart jest na obecne warunki słaba, słabsza nawet od taniego 777O, a jednoczesnie pobiera dużo prądu.

Gdyby winny był zasilacz to komputer by zresetował, się wyłączył. W kartach grafiki za cenę ok 500 zł nigdy nie uzyskasz super - ultra wydajności w najnowszych grach- tych najbardziej wymagających i do tego na dużych monitorach w dużej rozdzielczości.

40- 50 fps w takich grach jest całkiem dobrym  wynikiem... Obniż cienie, wygładzanie i inne zbedne szczegóły oswietlenia, wybuchów jak się da i uzyskasz spory skok wydajnosci.

Podkręcanie podzespołów na 400w zasilaczu jest bardzo ryzykowne, możesz uszkodzić trwale karte, procek, a na pewno spalić zasilacz. On sie nie nadaje do podkrecania podzespołów, na normalnych obrotach ledwo zipie.

Sory ale to jest najśmieśniejszy post jak kiedykolwiek widziałem ;p

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/536?vs=542

 

Dobra temat zamykam,bo robi się z tego temat, o arcie graficznej ;p

Edytowane przez shock924
Link to post
Share on other sites

40-50fpsow,ale czasami np przy większym obszarze spadają,i moje pytanie brzmi czy może to być spowodowane zasilaczem ?

 

Najprostrza odpowiedź i nie smieszna tym razem.

Twój zasilacz do spadków FPS ma się tak jak "piernik do wiatraka".

To było pytanie w stylu "czy od pocałunku mozna zajsc w ciążę". Wiec na tak zadane pytanie trudno udzielić jakąkolwiek poważną odpowiedź.

Sorry ale twoje pytanie równiez wzbudziło u mnie niedowierzanie i usmiech.

Edytowane przez Mentor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...