Skocz do zawartości

Zasilacz do nowego pc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujashek,

Recommended Posts

Witam

Mam do zasilania taki zestaw(do ~400zł):

-i5 3570k

-asrock extreme 4

-Sapphire hd7950

-pamiec corsair vengeance

Teraz mam na oku Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU (OCZ700MXSP-EU)

Wydaje mi się że będzie to dobry wybór. A może nie?

Edytowane przez Kratka
Link to post
Share on other sites

Wystarczy 500 - 550 W ;), na przykład XFX Core 550W choć to nie jest zasilacz modularny (osobiście polecam).

 

Oszczędzisz dużo zasobów energetycznych Ziemi, jak i swój budżet domowy;)

 

Edit: A jeśli zależy Ci na modularnym to OCZ ma również wersję mniej prądożerną:

 

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modxstream-pro-500w-modularny-sli-psu-ocz500mxsp-eu-209575/

Minimum PSU dla Twojej karty to właśnie 500W

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, 700 to za wiele ale wole mieć wiecej niż w przyszłości mieć za mało a ekstra moc nie zaszkodzi. Więc minimum 600 wole też aby był modulowany. Jezce 1 pytanie, jaka jest różnica miedzy 80 bronze a gołe? Kombinuje że poprostu " lepszy".

Link to post
Share on other sites

Raczej nie będziesz potrzebował w przyszłości nic mocniejszego, niż 550-600 W, nawet do mocnych konfiguracji, bo podzespoły stają się ostatnio coraz mniej prądożerne. A jeżeli chodzi o certyfikaty "bronze", "silver", "gold", itp, odnoszą się one do sprawności zasilacza. Radziłbym brać jedynie takie z certyfikatem co najmniej "bronze", ponieważ uzyskują one minimalną sprawność 80% (czyli maksymalnie 20% pobieranej przez zasilacz mocy jest marnowane w postaci ciepła)

Link to post
Share on other sites

 

Wystarczy 500 - 550 W ;), na przykład XFX Core 550W choć to nie jest zasilacz modularny (osobiście polecam). Oszczędzisz dużo zasobów energetycznych Ziemi, jak i swój budżet domowy;)

 

Zawsze wydawało mi się że 550W,600W,700W to oznaczenie możliwości zasilacza (podłączenie większej ilości peryferió) a nie jego pobór prądu? Poprawcie mnie jeśli się mylę...

Link to post
Share on other sites

Nie musi być koniecznie modulowany. Nie wiem ile zyskam dokładnie na modulowanym poprostu przy tych pieniądzach myślałem że spokojnie taki znajdę i będzie bardziej opłacalny.

I czy 550 wystarczy w przyszłości na 2x GPU?

Edytowane przez Kratka
Link to post
Share on other sites

Zawsze wydawało mi się że 550W,600W,700W to oznaczenie możliwości zasilacza (podłączenie większej ilości peryferió) a nie jego pobór prądu? Poprawcie mnie jeśli się mylę...

 

 

W - czyli WAT jest to oznaczenie mocy zasilacza, zgadza się. Im więcej "W" tym więcej mocy etc.

 

Lecz jeśli idąc Twoim tokiem myślenia że zwiększenie W nie odnosi się do poboru energii to jakim cudem zasilacz 1000 W wytwarza wiecej mocy z takiej samej energii niż ten 500 W?

 

Albo że żarówka 100 W jest jaśniejsza pobierając tyle samo prądu co żarówka 5W? :)

 

Z tym "W" spokrewniona jest jednostka "kWh" czyli kilowatogodzina, 1 kWh odpowiada ilości energii, jaką zużywa przez godzinę urządzenie o mocy 1000 watów, czyli jednego kilowata.

 

Więc urządzenie 500 W zużyje w ciągu godziny tyle samo energii co urządzenie 1000 W w ciągu pół godziny. Reasumując na koniec miesiąca użytkownik urządzenia pobierającego stale 500 W zapłaci rachunek 2x mniejszy od użytkownika urządzenia o mocy 1000 W.

 

Za poprawę plusik się należy  :jupi:

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Zawsze wydawało mi się że 550W,600W,700W to oznaczenie możliwości zasilacza (podłączenie większej ilości peryferió) a nie jego pobór prądu? Poprawcie mnie jeśli się mylę...

Ilość W jaka zasilacz jest w stanie dostarczyć do podzespołów (minus sprawność)

Link to post
Share on other sites

 

manfred86, dnia 21 Lut 2013 - 09:20, napisał: Zawsze wydawało mi się że 550W,600W,700W to oznaczenie możliwości zasilacza (podłączenie większej ilości peryferió) a nie jego pobór prądu? Poprawcie mnie jeśli się mylę... Ilość W jaka zasilacz jest w stanie dostarczyć do podzespołów (minus sprawność)

.

Ilość W jaką zasilacz jest w stanie dostarczyć do podzespołów . Dla ogólnego obciążenia z sieci , sprawność ma wartość dodatnią . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...