Skocz do zawartości

GTX660 vs GTX660Ti Czym się różnią?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

Witam, mam pytanie tak jak w temacie czym obie kary się różnią? Wiem, że GTX660Ti jest wydajniejsza ale pytanie dlaczego? Czy chodzi o zegary, są jakoś podkręcone? Czy inny układ? Szukałem odpowiedzi na moje pytanie w necie ale nie znalazłem. W opisach różnych kart są różne taktowania i często wersja "Ti" ma niższe takty? Jak to jest? Porównując zegar w zegar która była by najwydajniejsza, chodzi mi o wersje "Ti", zwykłą, AMP jak i różnych firm. Mam nadzieję że się rozumiemy. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

W takim razie słabo szukałeś na tym necie, gtx 660 to jest osobny specjalnie zaprojektowany układ pod średni segment. 660Ti to jest obcięty 680/670, który w założeniu ma konkurować z 7950 od AMD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Obie te karty powstały poprzez zablokowywanie bloków SMX w rdzeniu GK104 (znajdującym się jako pełny w GTX680). W architekturze Kepler każdy z takich bloków zawiera 192SP (stream processors, zwane od biedy szaderami), 16 TMU (od tekstur), oraz wiele innych jednostek wykonawczych.

 

Pełne GK104 (GTX680) ma 8SMX, czyli 1536SP, 128TMU, oraz cztery kanały pamięci po 64bit (łacznie 256bit).

Zablokowane GK104 w GTX660Ti ma 7SMX, czyli 1344SP, 112TMU, oraz trzy kanały pamięci po 64bit (łacznie 192bit).

GK106 (czyli mniejszy rdzeń oparty o GK104) w GTX660 ma 5SMX, czyli 960SP, 80TMU, oraz trzy kanały pamięci po 64bit (łacznie 192bit).

 

Czysta wydajność obliczeniowa rdzenia (operacje zmiennoprzecinkowe) jest więc między 660:660Ti w stosunku 5:7.

W grach jednak ma to mniejsze znaczenie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...