Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Widzę, że kolejna przepychanka.

 

GreQonE:

Akurat tym spostrzeżeniem "Mozecie sie zaczac leczyc fanboye :P" nie rozwiążesz problemu, tylko dolejesz oliwy do ognia.

 

Nie fanboje, tylko popatrz choćby na specyfikację tech gtx4xx (o ile umiesz takową czytać) i dostrzeżesz, że jest on o wiele bardziej zaawansowany od hd5xxx, ale cóż wojenka trwa CZERWONE : ZIELONE

Link to post
Share on other sites

Nie fanboje, tylko popatrz choćby na specyfikację tech gtx4xx (o ile umiesz takową czytać) i dostrzeżesz, że jest on o wiele bardziej zaawansowany od hd5xxx, ale cóż wojenka trwa CZERWONE : ZIELONE

Nawet nie powiedzialem o ktorych fanboi mi chodzi, a tu juz pierwsze odpowiedzi na prowokacje :wariat:

 

Uznaje po prostu za smieszne stwierdzanie przewagi jednej karty na druga, gdyz obydwie sa dobre.

Roznica w TDP nie czyni radeona lepszym, roznica w wydajnosci nie czyni fermi lepszym.

 

Jezeli komus zalezy na wydajnosci to kupi fermi, jezeli komus zalezy na czynniku wydajnosc/cena to kupi ati. Koniec problemu, nie rozumiem po co mialaby sie toczyc tutaj wojna, oraz czemu niektore jednostki juz na sile (bo nie mozna powiedziec inaczej po kilku ladnych stronach tematu) probuja wpoic nam ze Fermi jest zle a Radeon dobry czy na odwrot.

Link to post
Share on other sites

I pluć w brodę będą sobie użytkownicy HD5000

Moim zdaniem najbardziej pluć w brodę będą sobie ci którzy jakimś cudem zdołali kupić gtx480/470.

Próbowałem się wczuć w rolę takiego nabywcy:

Wydaję górę szmalu na tą kartę. Dostaję w zamian turbinę która poza benchmarkami nie potrafi pokazać mi swojej niezaprzeczalnej mocy.

Mniej więcej za pół roku mocne DX11 zaczyna być wprowadzane do gier.

Fajnie! Wreszcie moje drogocenne Fermi pokaże na co je stać!

Niestety w tym czasie Nvidia wypuszcza do sklepów poprawionego fermiacza za połowę obecnej ceny.

 

To ja może poczekam :wariat:

 

Oczywiście cały czas mówimy z perspektywy gracza. O zastosowaniach profesjonalnych takiego Fermi nie mi się wypowiadać.

Link to post
Share on other sites

I pluć w brodę będą sobie użytkownicy HD5000

Moim zdaniem najbardziej pluć w brodę będą sobie ci którzy jakimś cudem zdołali kupić gtx480/470.

Próbowałem się wczuć w rolę takiego nabywcy:

Wydaję górę szmalu na tą kartę. Dostaję w zamian turbinę która poza benchmarkami nie potrafi pokazać mi swojej niezaprzeczalnej mocy.

Mniej więcej za pół roku mocne DX11 zaczyna być wprowadzane do gier.

Fajnie! Wreszcie moje drogocenne Fermi pokaże na co je stać!

Niestety w tym czasie Nvidia wypuszcza do sklepów poprawionego fermiacza za połowę obecnej ceny.

 

To ja może poczekam ;)

 

Oczywiście cały czas mówimy z perspektywy gracza. O zastosowaniach profesjonalnych takiego Fermi nie mi się wypowiadać.

Nie wyciągaj jednego zdania z kontekstu, napisałem, że kupno Fermi teraz to głupota. Więc dlaczego mnie cytujesz w taki sposób i powielasz moją wypowiedz jako własną. :wariat:

Link to post
Share on other sites

W takim razie powiedz mi dlaczego ludzie którzy teraz kupują HD5xxx mają sobie pluć w brodę za jakiś czas?

5850 vs GTX285 - radek wydajniejszy, cichszy, zdecydowanie mniej prądożerny i do tego tańszy.

 

Przy reszcie jest to balans wydajność vs cisza i pobór prądu.

 

IMO zakup radka to rozsądny wybór. Szkoda że Nv dała tyłka i nie ma prawdziwej konkurencji na chwilę obecną dla ATi. Tylko nic nie piszcie o GTX470 vs 5870. Tej pierwszej nie dostaniemy, a jak już to w cenie 5970. :wariat:

Link to post
Share on other sites

GreQonE - easy. :wariat:

Nie jestem fanboyem ani nic z tych rzeczy. Kupuje to co najbardziej opłacalne. Oczywistym jest że możemy jechać po tej karcie jak się da, a i tak ją ktoś kupi ze względu na to iż wymienione wady nie stanowią dla niego problemu.

Tak było, jest i będzie.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o cenę, bo jeśli ktoś zapłacił nie małą sumę za takie HD5XXX, i kiedyś będzie chciał się rozkoszować swoją kartą w DX11... przy rozdziałce Full HD, która nie jest już czymś nadzwyczajnym. Może się zdziwić oglądając swoją wydajność.

 

Zmiana z serii HD4000, albo GTX200. Na nowe Radeony nie jest rozsądnym wyborem.

Ja nie biorę pod uwagę tego Fermi, bo to już całkiem nie opłacalny zakup. Szkoda przepłacać teraz kupując te karty ATI jak i Fermii.

Bo jeśli już kupić coś za około 800-1000zł to fajnie gdyby to za ten rok, czy pół nadal zapewniało dobra przyjemność z gier. :wariat:

 

Więc WEDŁUG MNIE(moje zdanie!) lepiej poczekać aniżeli pakować się w te karty.

Link to post
Share on other sites

Nie wyciągaj jednego zdania z kontekstu, napisałem, że kupno Fermi teraz to głupota. Więc dlaczego mnie cytujesz w taki sposób i powielasz moją wypowiedz jako własną.

To dopiero wyjdzie z czasem i płaczki które jechały po tej karcie zmienią zdanie.

Tylko musimy na to poczekać... więc w skrócie - Fermi to jedyna słuszna propozycja.

I pluć w brodę będą sobie użytkownicy HD5000, natomiast HD4000 i GTX200 będą się śmiać z tych którzy kupili nową serie Radeonów lub ustawiają się w kolejki po Fermi, już teraz.

Nigdzie nie napisałeś czegoś takiego. Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam.

 

EDIT: Pisaliśmy posta w tym samym czasie. Teraz wszystko jasne. Po części się z tobą zgadzam

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o cenę, bo jeśli ktoś zapłacił nie małą sumę za takie HD5XXX, i kiedyś będzie chciał się rozkoszować swoją kartą w DX11... przy rozdziałce Full HD, która nie jest już czymś nadzwyczajnym. Może się zdziwić oglądając swoją wydajność.

Te karty zapewniają świetną wydajność na chwilę obecną. W przyszłości.. w przyszłości będzie poprawione Fermi i Radki 6xxx.

Karty nie kupuje się "na przyszłość".

Link to post
Share on other sites

NO to proszę was o wycenę 275 GTX Galaxy premium - Ipytam poważnie bez jakichś prowokacji... Nie jestem fanboyem nvidii ani ati tylko chcę tego co bardziej wydajne. Czy Phenom II kręcony do 3,8GHz nie będzie spowalniał radka 5870?

Pozdrawiam forumowiczów :>

Link to post
Share on other sites

phentom II ale ilo rdzeniowy??? :wariat: dokladny model by sie przydal ;)

sadze ze jezeli to 4-jajowiec to nie ma mowy o spowalnianiu z reszta nie zabardzo orientuje sie w procesorach amd wiec nie wiem...

co do gtx-a 275 to zalezy ile ja masz ile jeszcze gwarancji zotalo itp...ale sadze ze za 600zl ja pogonisz moze nieco wiecej...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

NO to proszę was o wycenę 275 GTX Galaxy premium - Ipytam poważnie bez jakichś prowokacji... Nie jestem fanboyem nvidii ani ati tylko chcę tego co bardziej wydajne. Czy Phenom II kręcony do 3,8GHz nie będzie spowalniał radka 5870?

Pozdrawiam forumowiczów :>

 

Będzie w sam raz.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jakie będą dysproporcje w tym benchmarku pod DX11 :o

http://pcarena.pl/news/show/90018/Demo- ... ydane.html

 

I ciekawostka >>> :P

 

Użytkownicy nie posiadający kart zgodnych z DX11 również mogą uruchomić demo na swoich kartach. Wystarczy zgodność z DX10. Co oczywiste, efekty typu teselacja i DOF nie będą dostępne. Na karcie HIS HD5850, w rozdzielczości 1024x768 i z teselacją ustawioną na HIGH udaje się uzyskać średnią 48 fps. A jak u Was?

 

Trochę niska rozdzielczość jak na HD 5850 :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...