Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

nie przejmuj sie, wygrzejesz dobrze gnaty przy fermim to i łamanie przejdzie :)

Karty te wcale tak się nie grzeją więc bóle nie przejdą ;);)

 

"Na forum dyskusyjnym firmy EVGA już można zobaczyć pierwsze wrażenia świeżo upieczonego posiadacza karty GeForce GTX 480. Urządzenie niemal od razu poddał testom. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że finalna wersja tego modelu nie jest tak gorąca, jak egzemplarze prezentowane w wielu recenzjach. Nawet pod obciążeniem temperatura GPU "kręci się" w okolicach 70 stopni Celsjusza, a więc sporo niżej niż "setka", o bliskości której często wspominali recenzenci"

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Temperatury_i_pobor_energii-2785/strona/8808.htm

 

ja bym powiedział że przy 96 stopniach bóle moga zacząć przechodzić.

 

A jak ci napisze że widziałem latającą krowe to też mi uwierzysz?

Na razie mamy testy przeciwko jakiemuś kolesiowi na forum.

Uwierzył bym jak byś napisał że sam jesteś latającą krową ;)

 

Poza tym nikt nikomu nie każe kupować referenta jak ma "niby" te 100 stopni.

 

Nawet niektóre niereferencyjne HD 4890 pod względem maxymalnych temperatur nie odstają zbytnio od GTX 480 ;)

 

http://nvision.pl/Najszybsze-RADEON-y-M ... ls-17.html

Link to post
Share on other sites

"Uwierzył bym jak byś napisał że sam jesteś latającą krową :D"

 

 

A to już twój problem. I twojego psychiatry.

 

 

Poza tym nikt nikomu nie każe kupować referenta jak ma "niby" te 100 stopni.

 

Nie "niby" tylko ma. I przy okazji jest głośny jak suszarka.

Ja też jak najbardziej nie każę kupować referenta.

Link to post
Share on other sites

"Uwierzył bym jak byś napisał że sam jesteś latającą krową :D"

 

 

a to już twój problem i twojego psychiatry.

 

 

Poza tym nikt nikomu nie każe kupować referenta jak ma "niby" te 100 stopni.

 

Nie "niby" tylko ma. I przy okazji jest głośny jak suszarka.

Ja też jak najbardziej nie każę kupować referenta.

Nie "ma" tylko niby ;);):)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

nie przejmuj sie, wygrzejesz dobrze gnaty przy fermim to i łamanie przejdzie :menda:

 

Rozbawiłeś mnie do łez ;) [może powinni gtx4xx reklamować jako lekarstwo na reumatyzm ;) ]

 

Teraz poważnie (prawie :)): nie wiem, czy widzieliście ten filmik, jak położyli jajko na aluminiowej folii, ale karta (gtx480) nie przekraczała 60*C (wyła jak diabli, ale temp. trzymała na stałym poziomie. Więc nie "grzejnik" tylko "wyjec" - powinni dokładać takie coś do niej http://www.lorencic.pl/0cache/4bdbabaa0 ... 008e82.jpg

Link to post
Share on other sites

"Uwierzył bym jak byś napisał że sam jesteś latającą krową :D"

 

 

a to już twój problem i twojego psychiatry.

 

 

Poza tym nikt nikomu nie każe kupować referenta jak ma "niby" te 100 stopni.

 

Nie "niby" tylko ma. I przy okazji jest głośny jak suszarka.

Ja też jak najbardziej nie każę kupować referenta.

Nie "ma" tylko niby ;);):)

Nie ma się co przekomarzać,każdy ma swoje racje.

Link to post
Share on other sites

ale zauważ że karta nie siedziała w obudowie. Ja z dwojga złego (hałas/temperatura) juz wolę zaduch w pokoju niż takie niemiłosierne wycie. Możliwe że nowe biosy/chłodzenia coś poprawią ale tak raczej "mniej niż więcej". Poza tym wydajniejsze chłodzenie = wyższa cena.

Link to post
Share on other sites

Widać, że przy 5970 procek miał 4GHz, a przy nv było 3.33 GHz ...

No tak, ale Gf był odpalony na i7 a Radek na quadzie

 

Przy tak szybkich kartach te 700Mhz na korzyść Q9550 na pewno robi różnicę.Na tak samo podkręconym procku do wartości 4.0Ghz GTX 480 na pewno zyska dodatkowo na wydajności ;)

A same 6 rdzeni na ta chwilę to raczej ciekawostka i na pewno większy zysk byłby na GTX 480 przy tym samym Quadzie na 4.0Ghz aniżeli na fabrycznie taktowanym i7 980 z zegarem 3.3Ghz ;)

Link to post
Share on other sites

...Na tak samo podkręconym procku do wartości 4.0Ghz GTX 480 na pewno zyska dodatkowo na wydajności...

Ta a krowy zaczną latać. Nie zapominaj,że i7 ma hyper threading, 6 rdzeni -12 wątków, które jeśli dobrze pamiętam są wykorzystywane w heaven'ie(mogę się mylić) i wiele innych udoskonaleń (porównaj sobie choćby wyniki 3dmark'a),swoją drogą podałeś wyniki z benchmarka testującego w dużej mierze teselację, którą nvidia chwaliła się już od dawna,ale jak na razie jest użyta tylko w metro . Nvidia może uratować swoją renomę przez szybkie wydanie kart w niższych cenach, na co liczę -być może wojna cenowa ;)
Link to post
Share on other sites

 

 

...Na tak samo podkręconym procku do wartości 4.0Ghz GTX 480 na pewno zyska dodatkowo na wydajności...

Ta a krowy zaczną latać. Nie zapominaj,że i7 ma hyper threading, 6 rdzeni -12 wątków, które jeśli dobrze pamiętam są wykorzystywane w heaven'ie(mogę się mylić) i wiele innych udoskonaleń (porównaj sobie choćby wyniki 3dmark'a),swoją drogą podałeś wyniki z benchmarka testującego w dużej mierze teselację, którą nvidia chwaliła się już od dawna,ale jak na razie jest użyta tylko w metro . Nvidia może uratować swoją renomę przez szybkie wydanie kart w niższych cenach, na co liczę -być może wojna cenowa ^^

Znowu ;)

http://www.pcper.com/article.php?aid=88 ... pert&pid=5

 

Co do samych rdzeni i wątków to już nie przesadzaj bo w dalszym ciągu liczą się Mhz.Z drugiej strony Radosław miał wyżej taktowany CPU i na jedno wychodzi :evil: Za chwilę ktoś napisze że przez tego 6rdzeniowca HD 5970 był wolniejszy o 40% ;):):menda:

 

Polecam podobny temat >>> viewtopic.php?f=24&t=7182&p=103621&hilit=Unigine+Heaven#p103621

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...