Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

mimo wszystko samo metro 2033 nic nam nie mowi ,ogolnie fermi bardzo negatywnie mnie zaskoczyło teraz tylko liczy na zbawienie w dx 11 ale wątpię

 

 

 

 

 

Himer

 

co Ty możesz wiedziec :wariat: skąd takie bezpodstawne osądzenie,i niewiem jak to widzisz na oczy

 

 

http://www.hardocp.com/article/2010/03/ ... i_review/5

tu jest alien i pre testy

Link to post
Share on other sites

Totalny śmiech na sali z tym FERMI,ledwo wyprzedza 5870,a w niektórych przypadkach nawet odstaje(mowa o GTX470).A co do 480,to na 100% nie da rady radkowi 5970...no cóż..zawiodłem się,ale jedyny plus z tego,że ceny spadną :wariat:

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale czepiłeś się jednej dobrej rzeczy w tych kartach. Mieli pół roku obsuwy, zdążyli dobrze zaimplementować nowe API. Jakby w DX11 nie było lepiej, to by była totalna tragedia. Po drugie, to przecież Metro jest "The Ways It's Meant..." i ponoć na pudełku pisze, że dla Fermi. Więc pod Fermi robione, tym bardziej nic dziwnego. Obiektywnie trzeba spojrzeć, że karty są niewypałami i taka jest prawda. Żeby o karcie móc powiedzieć, że jest dobra powinna mieć więcej niż jedną zaletę, no i nie powinna mieć tak rażących wad.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem Fermi prezentuje sie dosc dobrze ale liczylem na wiecej...

zdziwil mnie pobor pradu glosnosc i temeratura gpu :D

no ale cuz wszystkiego miec nie mozna...

sadze ze jak te karty juz zagoszcza na rynku to pojawia sie jakies produkty z niereferencyjnym chlodzeniem ktore beda cichsze chlodniejsze...i taka propozycja jest juz bardzo ciekawa :menda:

co do porownania gtx470/gtx480 do radkow 5850/5870 to trudno obrac jedna strone kazda karta jast a to w jednym lepsza a to w jednym gorsza...ale moim zdaniem glupota jest porownywanie gtx480 do dwuprocesorowego 5970 :wariat: moim zdanie nvidia wypusci jakas konkurencje specjalnie dla tej karty jakiegos gtx-a490 :P

Link to post
Share on other sites

Zobaczcie sobie na Komputroniku jak czerwono z cenami się zrobiło na Radeonach :menda: Co niektórzy mówili, że nie będzie wojny cenowej... już ją widać, a minęło niespełna kilkanaście godzin od premiery.

 

Wypowiem się jeszcze co do GeForca GTX 480, na chwilę obecną nie opłaca się go kupować oraz to, że ostro przesadzili Zieloni z tymi karteczkami. Zanotowałem Ogromny spadek zaufania co do nich i ich produktu... dodam aby, że nigdy nie miałem Radeona i jechałem do dziś na GeForcach. Cóż poczekamy na nowe Rewizje i zobaczymy co będzie za 2/3 miechy.

 

Hmm... :wariat:

Link to post
Share on other sites

Himer ja rozumiem, że wyczekiwałeś tej premiery (widać w podpisie), zresztą ja też. Rozumiem też że możesz być rozgoryczony, ale chyba nawet ty w głębi duszy przyznasz że oczekiwałeś ZNACZNIE więcej?

 

Ja postaram się napisać co sądzę obiektywnym okiem gracza (tak sądzę, gdyż miałem w życiu wieeeele kart obu producentów)

 

Dx9,Dx10 Niestety kompletna porażka. Karty o takim poborze prądu i hałasu wypadają w tym temacie tragicznie. Z Drugiej strony do Dx9 spokojnie wystarczają karty obecne na rynku od dawna i to czasem nawet z poziomu Mid-end. Rozumiem, więc że piętnowanie Fermi za Dx9 nie jest to końca sensowne bo docelowy target to ludzie myślący przyszłościowo.

w kategorii dx9-dx10 Zakup nie opłacalny

 

Dx11 Tutaj przewaga nowych kart jest już widoczna http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... 0-review/1

 

Nie jest to różnica miażdżąca ale jest dobrze (metro 2033 pomijamy tarzając się ze śmiechu.)

Z drugiej strony, nim pokaże się na rynku dostateczna ilość gier, która w pełni wykorzysta dx11 AMD wyskoczy z serią 6xxx.

Dlatego w kategorii dx11 Zakup nie opłacalny (przynajmniej na razie)

 

Pobór prądu/Głośność. Tutaj Fermi zalicza porażkę na całej linii. Wyniki nie są złe, są tragiczne. Jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w wydajności do serii 5xxx i proces technologiczny, sprawa przedstawia się jeszcze gorzej.

Polecam usłyszeć i zobaczyć http://hardocp.com/article/2010/03/26/n ... i_review/7

Redaktorzy zauważyli, że fermi potrafi podskoczyć o 50C podczas uruchomienia przeglądarki....

W tej kategorii Zakup kompletnie nie opłacalny

 

Ja na tą chwilę uważam, że Nvidia zaliczyła niestety porażkę. Oczekiwania był ogromne (także moje) i Jako świadomy klient na pewno zakupiłbym teraz 5850- 5870 (zwłaszcza, że ceny mogą pójść w dół)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie nowe karty nVidii są bardzo dobre. GTX 470 śmiało może konkurować z 5970 w testach (benchmarkach). No i cena!

 

GeForce GTX 480 1999 zł

GeForce GTX 470 - 1499 zł

 

HD 5970 – 2200-2400 zł

HD 5870 – 1300-1700 zł

 

Widać różnicę? A po za tym warto poczytać dokładnie pierwsze 9 stron dzisiejszego artykułu. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Premiera_GeForce_Fermi__-_test_GTX_470_vs_HD_5800-2785/strona/8803.html

Link to post
Share on other sites

Gasek,przeczytaj całosc a nie kilka stron,przeciez testy mowia same za siebie,

GTX 470 śmiało może konkurować z 5970 w grach :menda: kuriozalna Twa ocena

 

 

 

przeciez gtx 470 przegrywa z 5850 alien vs predator dx 11 a gra swieża to jak niby ma konkurowac z 5970 :wariat:

Link to post
Share on other sites

panowie to co piszecie to jest smiechu warte :menda:

jak porownujecie gtx470/480 do 5970 to moze odrazu porownajmy 4870 do gtx295 :wariat:

moim zdaniem nie mozna porownywac dwurdzeniowej karty do jedno rdzeniowej

a uwazam ze rozklad siel ustawia sie tak gtx470vs5850 i gtx480vs5870

na 5970 sadze ze nvidia ruszy jakims innym modelem :D

Link to post
Share on other sites

AA! chodziło mi o testy np. takie http://pclab.pl/art41241-7.html to z rozpędu!

Nie wiem jak ty, ale ja wole grać w gry niż w benchmarki :)

 

panowie to co piszecie to jest smiechu warte :menda:

jak porownujecie gtx470/480 do 5970 to moze odrazu porownajmy 4870 do gtx295 :wariat:

moim zdaniem nie mozna porownywac dwurdzeniowej karty do jedno rdzeniowej

a uwazam ze rozklad siel ustawia sie tak gtx470vs5850 i gtx480vs5870

na 5970 sadze ze nvidia ruszy jakims innym modelem :P

Tak tylko, że jedno rdzeniowa karta zielonych jest nie wiele tańsza od dwuprocesorowej HD5970 :D
Link to post
Share on other sites

Zobaczcie, na komputroniku już cena GTX 480 jest obniżona z 1 999 zł na 1 919 zł. :wariat:

Podobnie jak z GTX 470.

 

GreQonE co racja to racja, oczywiście pod względem wydajności ale nie innych parametrów. Pod względem poboru prądu to jest DNO.

 

Również tak jak Ty kocham Intela i nVidie ale górę bierze w tej chwili całokształt a nie tylko wydajność, to mnie martwi i to bardzo, bardzo... czasem zastanawiam się czy nie warto kupić Radeona. :menda:

Link to post
Share on other sites
GreQonE - całkowicie się z tobą zgadzam. Ja także lubię jak karta graficzna dmuchając na nogi topi mi na nich włosy. Do tego ten rasowy dźwięk niczym z Boxera Imprezy WRX.
Link to post
Share on other sites

bardziej sarkazm niz ironia... no ale z drugiej strony jesli on tego uzywal to powinien to w jakis sposob zaznaczyc... w przeciwnym wypadku ludzie moga pomyslec ze jest trolem lub innym tego typu osobnikiem... lub ze faktycznie wierzy w to co pisze

Link to post
Share on other sites

a niech sobie cymbały pisza co chcą,jeszcze jest tu wiele osób które sie znają i są obiektywne.

 

 

 

a tak na poważnie to niewiem gdzie są bardziej prawdziwe testy...

na pc labie co innego pisza tam co innego,noi weż tu wnioski odpowiednie wyciagnij

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...