Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Biorąc pod uwagę czas jaki upłynął po premierze kart z serii hd5xxx, to te testy są beznadziejne. 470 uratować może tylko niska cena (na poziomie max 1000zł). Jednak pożyjemy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Ja i tak czekam na testy niezależne. Radki przed premierą też pokazywały o 50-70% lepszą wydajność od GTX285.

Otóż to.Zapewne nie będzie gorzej aniżeli konkurencyjny HD 5870 ;)

Link to post
Share on other sites

Ale trochę zapominacie że Fermi wnosi też nową architekturę i różne tam pierdoły a przecież to nie tak łatwe jak dodanie SP i DX11 jak zrobiło ATi :P

 

Oczywiście mogli od razu powiedzieć że sie spóźnią a nie owijać w bawełnę ale ukazać też odrobinę zrozumienia, wkońcu tworzą bardzo skomplikowany, bym powiedział że wręcz rewolucyjny układ :D

 

Wg mnie szykuje sie powtórka z G80 - bardzo wydajny ale gorący i prądożerny, a później poprawiona G92 która eliminuje błędy poprzednika ;)

 

Nie chcę być postrzegany za fanboja ale po cichu liczę na sukces Fermisława :)

Link to post
Share on other sites

Tylko co ATI może jeszcze zrobić z obecnym cypressem oprócz podniesienia taktowania ;)

Przenieść jeden taki układ w 28nm (tak jak było z 4770, taka wprawka przed HD6), tylko tym razem najwydajniejszy a nie okrojony - cena byłaby wysoka (czyli taka jak Fermii), a dostępność niska, ale wiedliby dalej wydajnościowo.

 

Nie jest to niemożliwe, gdzieś mignęły mi kiedyś tabelki z tym że jeden z mocniejszych modeli HD5 miał być jeszcze w niższym procesie... no i jak wiadomo GlobalF. nie próżnuje...

 

EDIT: jeżeli można to chętnie pobawię się we wróżbiarstwo.

 

GTX470 - 1750zł +

GTX480 - 2200zł +

 

I to ceny tak gdzieś po miesiącu od premiery... bo żeby podać ceny zaraz po premierze to moja szklana kula za słaba jest :)

 

EDIT2:

 

Ale trochę zapominacie że Fermi wnosi też nową architekturę i różne tam pierdoły a przecież to nie tak łatwe jak dodanie SP i DX11 jak zrobiło ATi :P

 

Czyli czym za wyjątkiem C++ (które można zaimplementować po prostu) się różni od ATi?

 

Podwójna precyzja - ATi ma

Rdzenie SIMD - ATi ma

Pamięć L1 i L2 - ATi ma

Układ SP w SPU 4x1 - ATi ma (Fermi podobny... chyba 3x1)

 

A to wszystko od HD3 - no i masz rację, nie jest łatwo to zrobić tak żeby jeszcze to wydajne w grach było... dlatego Fermi będzie mieć rdzeń większy o 70% od HD5...

Link to post
Share on other sites

I tu kolejna zaleta fermi.. po zdjeciu chlodzenia duza powierzchnia zapewni nam mozliwosc przygotowania sniadanka... np jajeczko na bekonie.

 

A na powaznie mogli by wreszcie wypuscic to na rynek bo zastoj w tym segmencie nic dobrego nie wrozy..

Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie chcę wszcząć kłótni ale ja obstawiam takie ceny :)

Możemy nawet konkurs zrobić, kto w sumie, procentowo się mniej pomyli :)

 

Datą sprawdzenia cen niech będzie miesiąc po prawdziwej, ostatecznej premierze w SKLEPACH! :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

One nie palą, tylko gotują Jadra CUDA na twardo :menda::/

 

 

Odnośnie sterów 196.75 palą, pepiczki na fotce mają 196.78.

 

Ja jadę na 75 ze względu na popraną współpracę z flash playerem 10.1 beta 3 pod serv 2003 x64 r2. Obserwuje kartę od kilku dni, ale wszystko (odpukać) jest na 75 ok u mnie.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@torture:

 

Dokładnie, wyobraźmy sobie SLI (o 3xSLI nawet nie wspominam !!!) 600W tylko na grafiki, do tego inne bebechy i ~1kW poszedł się ... jak ktoś takiego kompa będzie piłował po tylko 8h dziennie, to miesięczne rachunki będą ciekawe ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...