Skocz do zawartości

Niepokojąca głośność grafiki.


Recommended Posts

Mam taki problemik, dotyczący karty graficznej a dokładniej wiatraka od niej. Otóż gdy gram np. w grę mniej wymagającą jak Swat4 (gra z 2005r.) to wszystko jest OK. Karta chodzi bardzo cicho - prawie jest niesłyszalna. A gdy włączę dajmy na to najnowszego Call of Juarez albo Call of Duty 4 to karta po 5-10min gry zaczyna chodzić o wiele głośniej. Najgorsze jest to, że ona nie chodzi tak cały czas tylko raz ciszej a raz głośniej - co bardzo rozprasza i jakby nie patrzeć irytuje. Da się jakoś temu zapobiec? By wiatraczek sam się nie regulował? Wnioskuję, że to grafika bo wcześniej jak używałem 8600GT to nie było takiego problemu. Moja obecna karta to TwinTech GTS 250 512mb DDR3.

Link to post
Share on other sites

"Zaznaczamy Enable low level fan control, ustawiamy na Auto i teraz przystępujemy do najważniejszej operacji, zmieniamy wartości poszczególnych pozycji (przedtem było to niemożliwe)."

 

Cytat z tego poradnika. Wszystko fajnie, ale nie mogę zaznaczyć właśnie tej opcji Auto. Wcześniej tak jak pisze zaznaczyłem Enable low level fan control. I rzeczywiście pojawia się ta opcja ale nie da jej się zaznaczyć jest tak jakby "niepodświetlona".

Da się jakoś to rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

"Zaznaczamy Enable low level fan control, ustawiamy na Auto i teraz przystępujemy do najważniejszej operacji, zmieniamy wartości poszczególnych pozycji (przedtem było to niemożliwe)."

 

Cytat z tego poradnika. Wszystko fajnie, ale nie mogę zaznaczyć właśnie tej opcji Auto. Wcześniej tak jak pisze zaznaczyłem Enable low level fan control. I rzeczywiście pojawia się ta opcja ale nie da jej się zaznaczyć jest tak jakby "niepodświetlona".

Da się jakoś to rozwiązać?

 

Też mam taki sam problem w rivatuner że nie mogę zaznaczyć Auto.

Macie może jeszcze jakiś pomysł jak można wyciszyć tego gts 250 ?

Link to post
Share on other sites

Też mam taki sam problem w rivatuner że nie mogę zaznaczyć Auto.

Macie może jeszcze jakiś pomysł jak można wyciszyć tego gts 250 ?

Spróbuj sposób 2. - też jest tam opisany. Ja go zastosowałem i na razie wszystko ok. O tyle dobre jest to, że wraz ze wzrostem temp. wzrastają też % obrotów wiatraka. Możesz tam sobie dopasować według własnych upodobań.
Link to post
Share on other sites

Też mam taki sam problem w rivatuner że nie mogę zaznaczyć Auto.

Macie może jeszcze jakiś pomysł jak można wyciszyć tego gts 250 ?

Spróbuj sposób 2. - też jest tam opisany. Ja go zastosowałem i na razie wszystko ok. O tyle dobre jest to, że wraz ze wzrostem temp. wzrastają też % obrotów wiatraka. Możesz tam sobie dopasować według własnych upodobań.

 

ten 2 sposób niby działa ale po restarcie systemu już nie..

 

U Ciebie dobrze on działa ?? bo ja nie mogę zmieniać tych prędkości w System settings>Fan bo mi wraca od razu na standardowej prędkości, tylko musze w Low-level system tweaks

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...