Skocz do zawartości

Windows XP nie chce się włączyć ;/ Problem?


Recommended Posts

Witam!!

Mam poważny problem z moim PC.A mianowicie podczas uruchamiania PC, gdy pojawi się nazwa karty graficznej,płyty główniej potem miga ta kreseczka na górze po lewej stronie (czyli standard podczas uruchamiania) no i tu pojawia się problem gdyż po tej kreseczce powinno pokazać się LOGO Windows XP i ten pasek na dole ze się ładuje lecz u mnie tego nie ma;/

 

Obraz jest ciągle czarny.Nie chce się włączyć;/ Pomaga tylko ostatnia dobra konfiguracja lecz strasznie to irytuje gdyż chce jakiś zainstalować program typu Antywirus to po instalacji trzeba zresetować PC lecz po ponownym uruchomieniu on już nie wstaje a gdy uruchomię go z tą ostatnią konfiguracją to Antywirus dopiero się chce instalować (wiadomo bo cofnąłem na ostatnia dobrą konfiguracją) i tak ciągle ;/

 

Robiłem już Format całego dysku więc jak by to były wirusy toby się wykasowały?

Dodam że zdarzało mi się to już przedtem lecz wystarczyło zrobić 1 reset i chodził ale teraz nawet 50 razy nic nie da.

Pojawiło mi się to z niczego.Nie grzebałem w niczym.

 

 

Pomoże ktoś?Będę bardzo wdzięczny.Nie chce oddawać na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co to sprawdź w biosie z czego ma bootować system czy masz ustawiony dysk na first boot jeżeli ustawienia jednak są dobre być może jest to problem z plikiem boot.ini znajduje się on bezpośrednio na partycji systemowej po włączeniu widoczności plików ukrytych oraz odznaczeniu ukrywania plików systemowych można go edytować przez notatnik poprawny wpis powinien wyglądać mniej więcej tak:

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff

 

przy czym trzeba wpisać odpowiedni numer dysku oraz partycji dla Twojego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ponawiam temat.

 

Już nie mam sił ;/ Robiłem formaty nie raz,skanowałem różnymi programami i nic nie wykryło.

Nie mogę nic zainstalować a w szczególności Daemon,antywirusa.Kompletnie nic.Za każdym razem po tej kreseczce na górze po lewej powinien ładować się Windows lecz niestety jest czarny ekran.Gdy biorę ostatnią konfiguracje ot nadal się chce instalować.Zresztą napisałem to wyżej.

 

Ktoś może mi pomóc.Być może są jakieś wirusy ale format powinien pomóc.Tylko że nie pomógł a antywirusa nie mogę zainstalować;/

Link to post
Share on other sites

Wstaje i bez awaryjnego tylko ze za każdym razem muszę robić Ostatnią dobrą konfigurację.Na tyle to wnerwia ze nic nie da się zainstalować ;/

 

Nic przed awarią takiego nie robiłem.Korzystałem jak co dzień i na drugi dzień po włączeniu czarny ekran ;/

 

Pomożesz?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...