Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

szybkie pytanie. Potrzebuję wewnętrznego dysku twardego na SATA. Najlepszym wyjściem będzie z tego co się orientuję WD Black WD1002FAEX 1TB 64MB.

Najbardziej zależy mi na niezawodności (dużo ważnych danych), na drugim miejscu szybkość, a na pięćdziesiątym głośność ;) Nie zamierzam podłączać go w RAID, pojemność 1TB też jest wystarczająca. Budżet powiedzmy 400zł. Dobry wybór, czy jest coś innego wartego uwagi?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam go w wersji 1,5Tb. Polecam. Lubi sobie skrobać słyszalnie ale dźwięk jest nawet przyjemny jak się przyzwyczaisz ;) Ze względu na chłodzenie wodne to jedyna częśc kompa jaką słyszę więc przyzwyczaiłem się szybko. A odpłaca się bardzo wysokimi prędkościami i długą gwarancją. Czego chcieć więcej? ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Opinie użytkowników w sklepach internetowych są tyle warte co komentarze na onecie i pudelku.
Barracuda ma jedną zaletę ponad WD black o której nie wspomniałeś, więc nie sądzę abyś wiedział o czym mówisz, a zwyczajnie pchasz komuś coś bo sam to kupiłeś - takich porad tu nie potrzeba.

Barracuda, w odróżnieniu od WDCB, to jedno-talerzowiec, czyli na chłopski rozum ma we środku mniej części które mogą się zepsuć, ale akurat te dyski bardzo często wracają do napraw gwarancyjnych i WD jest tutaj zdecydowanie pewniejszym wyborem, a 5 lat gwarancji stawia kropkę nad i.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie pcha co sam kupił tylko wyraził swoją opinie że dobrze się sprawuje. 

 

Ja swój wybór również postawiłem na Seagate. Zwłaszcza że jest cichszy, jak również kolejnym plusem jest cena.

 

 

ale akurat te dyski bardzo często wracają do napraw gwarancyjnych

 

 

Oglądałem statystyki podczas doboru swojego sprzętu i różnica wynosiła 0,5-1,5 % czasem na korzyść WD, a czasem na korzyść Seagate. Więc to nie jest jakiż żelazny argument.

 

Cóż może i ma dłuższą gwarancję ale czy te 60-80 zł różnicy w stosunku do Seagate to nie jest właśnie na poczet tej gwarancji :]. Jak kupowałem dysk miałem możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji +3 lata za bodajże 49,99 zł więc i tak portfel i uszy wyszły lepiej na Sea.

 

stratowanie przez fanbojów WD za 3...2...1...

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

To podaj te statystyki proszę, bo jakoś moje doświadczenie ni w ząb tego nie potwierdza.
Za to Ty potwierdzasz przysłowie "Każda sroka swój ogonek chwali..."

Nawet z logicznego punktu widzenia, skoro WD Black jest głośny, drogi i wcale nie jest bardziej niezawodny - czemu ludzie wciąż go kupują zamiast rzucać się na Barracudy? Wyjaśnisz mi to?

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno rozważałem podobnie i biorę jutro WD black, bo
ten segate, choć zapewne bardzo dobry dysk. 
To jednak 5 lat gwarancji, która nie tylko jest, ale ponoć też działa
daje mi ten spokój, za który wole zapłacić.



Bo niema nic gorszego jak planowana żywotność sprzętu – w
dłuższym rozliczeniu to kosztuje nas najwięcej



A poza wd black chyba niema nic, co daje 5 lat gwarancji: (



Ps. A to stukanie idzie prawdopodobnie odrobine wyciszyć np.
wcrystal disc info

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...