Skocz do zawartości

Zamiana 5750 na 6950/70


Recommended Posts

Witam, czy przy moim sprzęcie, wymiana karty graficznej AMD HD 5750 1GB na HD 6950/6970 będzie opłacalna ? Czy procesor nie nadąży już za nią zbyt ?

 

 

ADM Athlon X3 455 3x 3,3GHz @ 3,7GHz
GA-M720-US3
4,5GB DDR2 800MHz
550W OCZ
1360x768 (docelowo kiedyś tam będzie monitor FullHD)

 

I czy w ogóle warto się zamieniać dopłacając znajomemu do niej 200zł a oddając swoją ?

 

Nie jestem pewien jaką kartę on ma, czy 50 czy 70, ale najpierw chce się dowiedzieć czy warto w ogóle :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites
Gość hegemon

200zł ? Brałbym w ciemno. Różnica będzie bardzo duża, a twój procek sporo pociągnie (nie dośc że 3x core, to jeszcze po OC), spokojnie da sobie radę z tą kartą.

 

Jedyne czego szkoda, to tej niskiej rozdzielczości - ale za 200zł to jest okazja. Ta karta chodzi na allegro powyzej 500zł, a za twoja pewnie 200 zł byś nie dostał.

Edytowane przez hegemon
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość nie byłą i nie jest mi potrzebna do niczego, akurat mi ona pasuje bo wszystko mam wystarczająco duże, ale jak mówiłem, pewnie z pół roku i będę brał jakieś 27" a w nowych tylko fullHD jest już :(

 

Tylko pytam czy warto faktycznie, na wykresach widzę że jest dwa razy silniejsza ale jak reszta ograniczy to w sumie po co ?

Dlatego pytam czy przy moim procku 3,7Ghz odczuję spory przyrost mocy, czy raczej będzie to tylko nieznacznie ?

 

BF3 działał na ultra płynnie z czym, czasem się przycinał (nie wiem czy proc czy grafika), do tego TERA, SimCity i GW2, inne gry sporadycznie, najczęściej tylko odpalam, 10min i wywalam :)

Link to post
Share on other sites
Gość hegemon

Moim zdaniem odczujesz, ale raczej dopiero przy FullHD. I tutaj nie chodzi o ograniczanie karty przez procesor, po prostu twoja stara karta tego nie pociągnie, a nowa tak. Są gry mocno nastawione na grafikę a nie na CPU (w przeciwieństwie do BF3), np. Metro 2033 - tam odczujesz kolosalną różnicę. W niektórych, nastawionych na CPU, odczujesz róznicę nieznaczną. 

 

Mimo wszystko wymienić warto, szczególnie za tą cenę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Metro mi nie pasuje, jak 90% gier obecnie wydawanych (o ile gry gdzie więcej jest filmików niż samej gry można nazwać grą).

 

Dlatego wymieniłem kilka:

BF3 (obecnie około 30FPS), SimCity płynnie, TERA lekko przycina, GW2 płynnie, noi nieśmiertelny Heroes III (ale tutaj to chyba anwet na kalkulatorze by zadział).



Byłem, widziałem. Kolega ma 6950, ale z uszkodzonym wentylatorem (trochę hałasuje), jakie warto do niej brać chłodzenie ?

Wystarczy ciut bardziej wydajne niż referencyjne, byleby było tanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...