Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam spory dylemat mój budżet to ok. 350zł

 

Rozważam zakup:

 

Sound Blaster Z

 

Ewentualnie myślałem nad czymś zewnętrznym:

 

Maya U5 albo coś tego pokroju

 

Obecnie mam słuchawki AKG ze stopki

 

Mam w planach może nie koniecznie teraz zaraz ale jest zakup zestawu 5.1 dokładnie Z-5500.

 

Jesteście w stanie coś polecić godnego uwagi?

Link to post
Share on other sites

No Z5500 jest bardzo fajny do wszystkiego ale nie do muzyki klasycznej, a teraz mnie wzielo troche na taka muzyke wiec slucham na sluchawkach  :D

 

Jeszcze co do Z5500 jest dobrze jak jestes z 2m od sub'a to wtedy masz najlepsze uczucie tego basu bo jak ja mam pod biurkiem i siedzie przed biurkiem to czuje ale jak usiade na kanapie ktora jest okolo 2m od sub'a to WOOOOOOOOW  ;)

Link to post
Share on other sites

Kto normalny ustawia sub'a pod biurkiem hehe. Niskotonowiec musi mieć miejsce do oddychania i być znacznie oddalony od ściany czy mebli min. 25 centymetrów nawet jeśli jest to konstrukcja zamknięta, oczywiście mam na myśli tutaj normalne subwoofery (pokroju z5500 i hi-fi).

 

Soundblastera Z bym ogólnie tutaj olał i nie brał nawet pod uwagę :evil: (kolejna ładnie wyglądająca papka firmy "C"). Do słuchawek szukaj czegoś zewnętrznego (Maya to dobry wybór) a jeśli faktycznie myślisz o rozbudowie o dźwięk przestrzenny to wewnętrznego Asusa, Auzena bądź Audiotrak. Do kwoty jaką podałeś można dorwać fajne rodzyny używane i dość dobre nowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja byłbym za Audiotrakiem HD2, Creative SB Z tylko w grach mógł dać przewagę, dzięki tym swoim trybom... Ale nic poza tym, bo do muzyki to Audiotrak lepszy, nie jest aż taki sztuczny. 

według mnie, to żadnej przewagi nie daje, te wszystkie programowe rozwiązania czynią dźwięk bardziej sztuczny i nienaturalny. Przy dobrych słuchawkach pozostaje, to tylko wyłączać. 

 

AudioTrak HD2(stereo) najlepszą opcją, ale AKG514, to przeciętne słuchawki i układ dźwiękowy będzie się nudzić,choć poprawa na pewno będzie. Kupowanie nowych kart Creativa Z jest mało co opłacalne ,bo są średnio udane, a sporo kosztują. O ile nie będziesz nosić się z zamiarem zamiany słuchawek raczej pozostałbym przy posiadanej karcie.

Link to post
Share on other sites

według mnie, to żadnej przewagi nie daje, te wszystkie programowe rozwiązania czynią dźwięk bardziej sztuczny i nienaturalny. Przy dobrych słuchawkach pozostaje, to tylko wyłączać.

Miałem obie więc mówię jak jest  ;) Poza tym - jak komuś zależy na statystykach to kosztem jakości, wolałby zwiększyć głośność odgłosów kroków i pozycjonowanie - owszem jest to sztuczne i  to bardzo... Ale to pomaga. 

Link to post
Share on other sites

Główne zastosowanie Gry, potem filmy na końcu muzyka, słucham techno lub rocka.

 

Pierwsza próba zakupy SB Z się nie powiodła bo na morele mają tylko wersje łysą i do tego drożej niż na proline. 



Zapomnialem dodać że zależy mi na karcie pod pcie x1

Link to post
Share on other sites

A co do samych słuchawek nie wiem czy coś zmienia że to są K514 MKII bo wiem ze sa dwie ich wersje. 

 

patrze tak i widze jeszcze:

 

http://allegro.pl/jest-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-7-1e-x-fi-i3041538244.html

 

A Maya u5 w grach ogolnie jak sie sprawuje? bo filmy to i tak oglądam na kinie domowym 5.1 od sony połączonym optycznie. 

 

Na chwile jakbym mial wybierac to mam:

 

Do srodka:

SB Z

Xonar DX

Audiotrak prodigy (naciaga budżet)

Xonar D2X (jakby sie trafila okazja.. na chwile obecna nikt uzywki nie sprzedaje)

 

Na zewnatrz:

Maya u5 

Cube(ale on chyba nie ma zlacza optycznego)

Link to post
Share on other sites

Cretive Z nie jest lepszy do gier od HD2, jak już to dla niektórych bardziej by się spodobał. Znam tez ludzi, którzy grają na przetwornikach DAC, bo uzyskują w ten sposób lepszą jakość, niż na drogich, topowych kartach Sound Blaster.

 

a po za tym 350 za tę kartę  ? Ona jest wart patrząc na PCB 200zł max.To już osobiście wolałbym zostawić X-FI i dokupić inne słuchawki (np. jakieś superluxy) da to lepszy efekt jak Z.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...