Skocz do zawartości

[1500zł]Laptop głównie do pracy biurowej


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję laptopa głównie do pracy biurowej, czasem odpalę na nim jakiś
film lub mało wymagającą grę. Do wykorzystania mam max 1500zł

Aktualnie zastanawiam się nad:

http://www.x-kom.pl/p/121262-notebook-laptop-15,6-acer-e1-531g-b960-4gb-500-dvd-rw-gt710m.html?ref=100782949#

lub jak byłem w salonie komputronika to zaoferowali mi takie coś:

http://www.komputronik.pl/product/181755/Komputery/Laptopy_i_netbooki/HP_Compaq_Presario_CQ58_319ew.html

Link to post
Share on other sites

Parametry niczego sobie, kultura pracy zadowalająca, ale jak zamierzasz go dużo przenosić to nie polecam. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia i znacznie lepiej w tej kwestii sprawdzi się jakiś Lenovo G580 z podobną konfiguracją. Lenovo ma np. aluminiowy panel roboczy, podczas gdy CQ58 to najtańszy plastik. 

Link to post
Share on other sites

Parametry niczego sobie, kultura pracy zadowalająca, ale jak zamierzasz go dużo przenosić to nie polecam. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia i znacznie lepiej w tej kwestii sprawdzi się jakiś Lenovo G580 z podobną konfiguracją. Lenovo ma np. aluminiowy panel roboczy, podczas gdy CQ58 to najtańszy plastik. 

Możesz podlinkować takiego lenovo?

A o tym Acerze co powiesz bo bardziej do niego jestem przekonany?

 

Edytowane przez michal693
Link to post
Share on other sites

Z tym "sprawnym" serwisem wolałbym więcej nie mieć nic wspólnego. Odsyłałem im parokrotnie 5750G mojego klienta (nie wykrywał żadnego dysku twardego) i panowie serwisanci uparcie przysyłali ten sam sprzęt z innym dyskiem. Ciekawy jestem czy tam ktokolwiek sprawdził czy to działa, czy rutynowo dawali "nowy" HDD i wio... 

 

Zbyt dużo na serwisie trafia mi się poszczególnych modeli Acer'a by polecać tą firmę, chociaż nie powiem że nie znam kilku zadowolonych użytkowników laptopa tej marki bo bym skłamał.

 

Ale wystarczy sobie przypomnieć czasy modelu 5520 i wiecznie sypiące się zawiasy, aby zniechęcić się do tego producenta. Acer ma ewidentnie lepsze modele, ale nie w tej półce cenowej. Zostałbym przy G580 nawet gdybym miał brać go kosztem słabszego CPU (wersja z Pentium B960). Laptop biurowy nie musi być "rakietą" wydajnościową, laptop biurowy musi być solidny a tego gdzieś Acerowi brakuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...