Skocz do zawartości

Nowa płyta glówna,Spadek wydajności procesora 1100T


Recommended Posts

Witam


Postanowiłem  zmienić kilka podzespołów bazowych w
komputerze wymieniłem płyte główna i ram,i dokupiłem dysk ssd vertex
4,wszytsko pieknie gdyby nie sprawdził np. w 3d Mark V ,Spadek wydajności
o połowe Procesora ,Standardowo jak robiłem test wyniki były: Ogólne P17000-18000 , Graphic Score:18000-18500,a CPU score:16500-17000, i myslałem ze moja stara płyta i ddr2 hamuja
podzespoły w dalszym rozwijaniu sie,a tu taki zonk jest gorzej niz bylo , ogólny Wynik po
wymianie na nowe podzespoły: P14000max Graphic score sie nie zmienił, ale CPU score Spad o
połowę koło 9000tys....WTf.. czasami podczas kolejnego testu nawet grafa
spadała o 4 tys..ze zamiast 18000 bywało 14000, czyżby wina  Zasilacza
choć 600wat..

Specyfikacja
PŁYTA:GIGABYTE 990fxa ud5 (poprzednia GA-MA790X-UD3P)

Grafika:GTX 560TI

RAM:Corsair  vegance DDR3 16GB/1600mhz cl8 (poprzednie DDR2 4x2GB 800MHZ GEIL DUAL BLACK DRAGON 5-5-5-15)

DYSK:SSD vertex 4 128gb oraz hdd1 t

Zasilacz:Super flower SF 600R14A 600WAT

 

Sterowniki najnowsze Bios F11, resetowałem tez bios,niemam pojecia:(, wyglada jak by procek był zablokowany i wykorzystywał połowe mozliwości, choc programy pokazuja ze każdy rdzen pracuje..

 

Tutaj tez pokazuje http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Premiera_AMD_najwydajniejsze_procesory_w_swojej_klasie-3464/strona/12274.html ze procek powinien miec koło 17000p ja tak miałem przed wymina.... Dziekuje za odp

Link to post
Share on other sites

Niewiem jak to sie ma do Ciebie ale u mnie po dolozeniu ssd, komp z kadzym miesiacem dziala coraz gorzej:( Formaty uja daja. A co do spadkow to pytanie czy w np grach tez jest gorzej? Bo jak sam widzisz za kazdym uruchomieniem testow wyniki sa rozne wiec chyba program testujacy jest G wart

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz ma niby dość mocną linie 12V ale ja bym go zmienił bo nie moge znaleźć jego testów lub opinii , może to być wina zasilacza , więc tak na prawde może ledwo dychać.
Tym bardziej że twój zestaw do mało pobierających nie dotyczy. 
Zastanów się nad zmianą zasilacza na dobrą 550-650. Mogę polecić XFX , OCZ ZT lub troche tańszego SPC Deus , ze wskazaniem na +550W. Nawet jeśli to nie będzie powód to kasa nie będzie wyrzucona w błoto.
Sprawdz w CPU-Z czy wszystkie rdzenie masz włączone (6) Bo twój wynik może wskazywać na wyłączone np 3rdzenie.
Edit: Nie doczytałem o rdzeniach , że wszystkie masz aktywne
Może trochę to głupie ale wydaje mi się że problem może leżeć ze strony pamięci , sprawdziłbym jakimś programem do testowania pamięcii RAM jak działają. Jeśli nic nie wykaże to nic się nie stanie.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Tridefy,zasilacz dobry jest tz, ma 80+,choć możliwe ze przez swój wiek mam problemy,kondensatory ledwo zipia lub coś,mam wątpliwości bo według wielu informacji ten konfig chi wystarczyło bym ze spokojem 500w,ale właśnie ten wiek zasilacza może przez to,jak bym kupował nowy to minimum 700w i markowy, na przyszłość,a co do ustawień w biosie wszystkie rubryki przeleciałem" ,robiłem też reset biosu,optymalizowalem bios do fabrycznych, po niektórych ustawieniach, miał problem z wstaniem ,zasilacz dobry trochę kosztuje ok 400zl, wiec będę czekal do przyszłego miecha,ale będę jescze myślał, i czekał na wasze propozycje, ramy automatycznie ustawiły się na częstotliwość 1333, jedynie co mi się nie podoba ze są wyniki kości podzielone na polowe standart,ale wyniki są różne... Jedna ma 600 549 666 itp.,kolejna sprawa wlonczalem system i test z jedna kości pamięci myślałem ze coś nie współpracuje ze sobą ale i tak to samo ,

Link to post
Share on other sites

tomcug pisałem tego posta wyżej zanim ty go dałeś,  6 rdzeni pracuje, w ewerescie dobrze widać, że każdy pracuje



Przeinstalowałem system i na nowo wgrałem stery , i zrobiłem test wydajnosci systemu , naglepokazalo procek 4.0 zazwyczaj 7.5 a ramy 7,3 a zazwyczaj 7.9, wiec jakas wiksa jest......



tomcug pisałem tego posta wyżej zanim ty go dałeś,  6 rdzeni pracuje, w ewerescie dobrze widać, że każdy pracuje



Przeinstalowałem system i na nowo wgrałem stery , i zrobiłem test wydajnosci systemu , naglepokazalo procek 4.0 zazwyczaj 7.5 a ramy 7,3 a zazwyczaj 7.9, wiec jakas wiksa jest......

i kolejny test wróciło do normy  7,5 ale to tylko test windowsa, ale tez różnie w 3dmarku liczy ale ciagle procek nie przekracza 9tys.. , cos mnie bardziej przekonuje do tego zasilacza..

Edytowane przez sebios
Link to post
Share on other sites

Zrób flash biosu jeszcze raz ,ale tak jak pisałem z programu wbudowanego w bios. Przy flashowaniu zaznacz jak się da żeby wgrywał równie dane DMI.  Lub z pod systemu wgraj jeszcze raz z wymuszoną aktualizacją DMI. W DMI bios przechowuje informacje o konfiguracji sprzętowej. Wgranie ich na nowo (wyczyszczenie). Może pomóc. Sprawdź.

Link to post
Share on other sites

ok tak właśnie zrobię :) za godzinkę dam znać :P



Jest problem pod starym konfigiem(starą płytą) du*a też Procek konczy z wynikiem, 8540 uzyskuje max,czyżby procek sie zablokował płyta spaliła /zablokowała rdzenie??,

 może to jednak ten zasilacz za mało napięcia daje ,wiek ,może albo cos. bo przed wymiana było ok , i tez czyściłem zasilacz może sie coś zjebalo...

 eh juz mam mętlik w głowie próbuje wszystkiego msconfigu nawet ilos przy starcie moge nawet 6..to oco chodzi.;p

Edytowane przez sebios
Link to post
Share on other sites

Sprawdź grafikę gpu-z chodzi o magistralę pcie czy masz tam 16x 

 

Jak będzie wszystko ok to pozostaje wyjęcie procka i oględziny jego oraz podstawki

 

790 posiadała opcje turbo w biosie może daj procowi ustawienia tubo przez mnożnik ale ręcznie 16.5 daje 3.3 to daj 18.5 będzie 3.7 ghz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Sprawdź grafikę gpu-z chodzi o magistralę pcie czy masz tam 16x 

 

Jak będzie wszystko ok to pozostaje wyjęcie procka i oględziny jego oraz podstawki

 

790 posiadała opcje turbo w biosie może daj procowi ustawienia tubo przez mnożnik ale ręcznie 16.5 daje 3.3 to daj 18.5 będzie 3.7 ghz

Ja już mam płytę 990FXA UD5, coś musiałem nagrzebać chyba przy czyszczeniu zasilacza , bo przełożyłem właśnie zestaw na stara płytę tz. z ddr 2, 790 płyte, i to samo jest słaby wynik cpu..każdy program pokazuje 6 rdzeni, ale jak by nie miały powera..

 

LInk do screna z CPU-z:

http://img11.imageshack.us/img11/2462/screncpu.png

 

Procek był kilka razy dokładnie sprawdzany nic nie zpalone, żadnego swontu ani nic ,podstawka też jak nówka,..

Zaczeło się  to wszytsko po przejściu na 990FXA  i jak podłaćzyłem pod stara płyte to tak samo wynik o połowe słabszy....

 

Tu jeszcze daje Scren z GPU-Z Wygląda że wszytsko ok  chyba że się myle?

http://img39.imageshack.us/img39/125/screngpuz.png

 

Kolejna rzecz Podczas  głupiej instalacji HITMANA  zauważyłęm skoki CPU raz 1711mhz i znowu 3322mhz.. (jak na zdjęciu zaznaczone kółeczkiem czerwonym)

http://img819.imageshack.us/img819/5476/cpuzl.png a normalnie powinno być raczej 3322mhz , chyba ze procek sobie ustawia co potrzebuje.. K8 cool & quiet wyłaczone jest , Virtualization Włączone,

Edytowane przez sebios
Link to post
Share on other sites

Programy wyglądają ok czyli dobrze jest pokazane a z hitmanem to trudno powiedzieć bo u mnie każda gra podczas instalacji powoduje skakanie częstotliwości procka (800-3.700 mhz) z win7 c&q też działa nawet jak masz wyłączone w biosie jedynie powyżej mnożnika 18,5 blokuje i proc ma stałą wartość

 

Przychodzi mi do głowy tylko jeden pomył kiedy miałem 790FX jest opcja przy ramach w biosie GANGED I UNGANGED ona powodowała wzrost wydajności w XPku spróbują ja zmienić na inną z zakładce cpu-z memory masz DC Mode zmień ją w biosie.

 

Nie jesteś pierwszą osobą co po zmianie mobo ma takie cyrki widziałem z 3 przypadki i też dziwne bo to GA mobo były

Edytowane przez rolandwally83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CPU-Z pokazuje  Unganged, druga sprawa włączyłem Hitmana  chodzi na full detalach przy 1920x1080 płynnie w testach  w hitmanie co są zeby przetestować  kompa średnia fps 38, ale z drugiej strony ten procek i tak bez problemu powinien łykać  hitmana że nawet z polową, wiec nie do końca można mówić że jest ok,ale i tak kupie nowy zasilacz, i zapasem tz 750wat-850wat jakiegoś OCZ czy cos  z np.80+Gold ;P jak wyrwę do 350zł,



Jeszcze zastanawia mnie jedno  FREQUENCY RAM każda chodzi z inna czestotliwośćią (stan spoczynku)..

http://img18.imageshack.us/img18/527/frequencyddr.png czy to tak normalnie:P , sie dostosowują? Przypomne że ramy 1600mhz a ze dzielimy to,to 800mhz,Wiadomo procek x6 wykorzystuje 1333mhz..

Link to post
Share on other sites

 przestaw ram na 1600 w biosie nb na 2400 z 2000 ale ramy nie zmuliły by aż tak wydajność w grach mowa o ok 1-2 fps a tu niby padło na łeb szyje

 

a spd to zapisane parametry by ich samemu nie wklepywać to co na fotce jest ok po za tym że kupiłeś 1600 a mulisz je do 1333

 

tak ustawia mobo automatycznie

http://images10.fotosik.pl/3491/913519d3b2096002med.png

a tak powinno być dla moich ram 

http://images10.fotosik.pl/3491/d580f1fe40d3b1e0med.png

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/913519d3b2096002.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d580f1fe40d3b1e0.html

Edytowane przez rolandwally83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rolandwally83 dzięki za  zaangażowanie:) A 1600 juz kupiłem pod przyszły procek  np fx 8350 lub inne cuda:),tez czytałem o podobnych moich przypadkach  ale niby sie rozwiązywały, tz pamięć ram itp,szkoda ze nie mam innego zasilacza ,trzeba czekać do kolejnej wypłaty ..ehh chce się mieć dobrze a i tak pod górkę :P

 

zauważyłem że podczas gry  procek nie przekracza 1711-1712mhz na kazdym rdzeniu w CPU-Z pokazuje tyle samo,juz podczas instalaci hitmana pokazywał wiecej:P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ,tutaj wyniki z occt niepokoi mnie linia napięcia 12V chyba ze sie myle ,occt pusciłem na CPU na małym zestawie zadan i tylko na minute, bo temperatura szybko roście z 32stopni i w góre zatrzymałęm jak przekroczyła ok 70stopni ,bo max w moim procku według producenta jest 61stopni... tutaj sa wyniki http://imageshack.us/g/1/10042498/

Edytowane przez sebios
Link to post
Share on other sites

Procesory mają zabezpieczenie termiczne, gdy temperatura przekracza dopuszczalne dla układu procesor zaczyna ograniczać taktowanie, mnożnik żeby się nie spalić. Co tobie objawia się jako spadki wydajności, lagi itp. Temperatura 70 stopni to już za dużo dla procesorów. Możliwe, że grając masz jeszcze wyższe temperatury(możesz sprawdzić). Konieczna chyba będzie wymiana fabrycznego chłodzenia na coś lepszego. 

Link to post
Share on other sites

napięcia na zasilaczu mierzy się miernikiem i sadami żaden program takich napięć nie pokazuje prawidłowo

 

napięcia typu vcore nb sb ram to można brać jako w miarę dokładne przez programy ale linia 12v 5 i 3.3 tylko i wyłącznie miernikiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...