Skocz do zawartości

Oceń mój zestaw +-3500zł


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego kompa, lecz nie śledzę tematu i prosiłbym Was o porade co myślicie o tym co udało mi się złożyć. Jeżeli macie jakieś rady to prosiłbym o uzasadnienie dlaczego lepszy jest inny komponent. Stosunkowo nowy zasilacz 500W już mam, dysk również, zastanawiam się, czy potrzebuję nowej obudowy (stara ma tylko 1 wentylator z tyłu i wydaje mi się, że może nie wystarczyć chłodzenia).

 

Płyta główna: Gigabyte GA-Z77X-UD5H
Procesor: Intel Core i7 3770 3,40 GHz BOX trzeciej generacji

Karta graficzna: GeForce with CUDA GTX 660 MSI 2048MB (PCI-E 2GB) TWINFROZR III OC

Ram: 2x (więc razem 4) Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge)

 

Ewentualnie obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - bez zasilacza

 

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Do takiego sprzętu przydałaby się nowa obudowa. Taka z jednym wentkiem będzie przegrzewać środek ;). Jak również musisz uwzględnić chłodzenie w swoim zestawie Silentium PC Fera lub trochę droższy Fortis.

 

Jak masz fundusze to ten Gladius będzie jak najbardziej w porządku. W standardzie ma 3 wentylatory 12 cm z możliwością dołożenia jeszcze dwóch więc przewiew znakomity. Dobry wybór ;)

 

A zasilacz to? Bo bardziej korzystnym jest wersja 550 W.

 

/Edit: Proponowany Sapphire ATI Radeon HD7950 Vapor-X 3GB DDR5/384bit to świetna sprawa ;) o wiele lepsza od tego GTX'a. Warta wydanych pieniędzy.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

tym to sobie możesz latarkę zasilać :)

 

zmieniony zestaw:

http://www.arest.pl/k-661271

 

chłodzenie sobie możesz darować, ale warto później dokupić :)

dlaczego lepszy?

pisałeś, że głównie do gier, i7 + gtx660 jest gorsza niż i5 + gtx670, do tego lepszy zasilacz i dobra obudowa, skoro nie podkręcasz to nie ma się co kosztować na płytę

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

1. @Damianox,

Komp domniemam do gier z mozliwoscia OC

 
O ile taki opis mnie osobiście już niejako satysfakcjonuje, tak autor tematu wyraźnie zażyczył sobie wyjaśnienia dlaczego proponujemy inne komponenty niż on - czytaj OP, bo będę gryźć. 
W drugim poście wiele się nie poprawiłeś.

2. @darasz89,
Weź chłopie zrewiduj swoją wiedzę zanim zaczniesz się wypowiadać w tym dziale. Tutaj do jasnej cholery, ludzie wydają własne pieniądze na podstawie porad innych, a Twoje porady były do du*y. Zmarnowałbyś 3500zł autora tematu, jesteś z tego dumny?

3. @Jaazik
Mówiłem sto razy, to nie jest konkurs na "wklep własny link". Nie dosyć, że nie czytasz czego autor wymaga odnośnie podzespołów (zestaw bez OC), proponujesz coś co wygląda prawie identycznie jak zestaw już podany przez Damianoxa co powinno być rozwiązane w inny sposób* (o tym za chwilę) to jeszcze nie dodałeś dysku twardego, a ponad to wszystko - też nie objaśniłeś dlaczego te podzespoły są lepsze od proponowanych przez autora

*Jak macie proponować zestaw, który różni się nieznacznie od zestawu już wklejonego - proszę o opisanie własnych zmian, jakie byście zastosowali w powyższym zestawie. Inaczej będzie się robić zamieszanie.
To będzie egzekwowane od 10 minut temu, więc radzę się szybko przyzwyczaić. 

Teraz słowo do wszystkich. Czytać OP zanim zabierzecie się za doradzanie - takiej gównianej roboty, wklepywania byle czego, byle szybciej, byle się pochwalić propozycją zestawu tolerować nie będę.
Przychodzicie do tego tematu, żeby pomagać innym - więc róbcie to sumiennie. Autor chce dokładnego wyjaśnienia, więc jeśli was, jednego czy drugiego, na nie nie stać - idziecie do innego tematu.
Natomiast takich ancymonów jak darasz89, z zestawami beznadziejnymi do TEGO STOPNIA, proszę podsyłać mi linkami na PM - bo to jest poważna sprawa jak ktoś doradza takie gó**o za tyle pieniędzy i biada temu kto to kupi.
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Sidzie, właśnie Tobie polecam się nauczyć czytać. Autor napisał że nie przewiduje OC, a nie że chce zestaw bez możliwości OC. Po drugie z tym dyskiem to ładnie palnąłeś, i ja tutaj jestem tym, kto nie umie czytać:

 

Stosunkowo nowy zasilacz 500W już mam, dysk również

 

I mój zestaw się dosyć dużo różni od tego Damianoxa, więc wypraszam sobie.

 

Ja działam na takiej zasadzie - wklejam linka, autor zadaje pytanie na które ja odpowiadam, finito, jak Ci to nie odpowiada to już twoja sprawa.

 

 

*Jak macie proponować zestaw, który różni się nieznacznie od zestawu już wklejonego - proszę o opisanie własnych zmian, jakie byście zastosowali w powyższym zestawie. Inaczej będzie się robić zamieszanie.
To będzie egzekwowane od 10 minut temu, więc radzę się szybko przyzwyczaić. 
Gdzie? Kto to ustanowił? Jeśli ktoś kto ma wyższą "władzę" od Ciebie (a Tobie się wydaje że taką samą) to się dostosuje, nie ma problemu.

 

 

Teraz słowo do wszystkich. Czytać OP zanim zabierzecie się za doradzanie - takiej gównianej roboty, wklepywania byle czego, byle szybciej, byle się pochwalić propozycją zestawu tolerować nie będę.
A proszę powiedz mi co to mi za różnica czy będziesz to tolerować czy nie, nie jesteś nawet junior modem więc mam twoje "rozkazy" głęboko w d.
 
Edit: Prawie zapomniałem, jeśli uważasz że możesz doradzić autorowi lepiej to zrób to sam, a nie poprawiasz innych, świat zacznij zmieniać od siebie.
Edytowane przez Jaazik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie przewiduje, znaczy po polsku tyle, co nie będzie robił.
A zapytałeś jaki ma dysk? A co jak ma klekota na złączu ATA i nie podepnie go do nowej mobo? Dlatego tak jak "na wszelki wypadek" dałeś zasilacz, trzeba było dać dysk - albo coś o tym wspomnieć.
 

I mój zestaw się dosyć dużo różni od tego Damianoxa, więc wypraszam sobie.


Czym się różni? Modularnym zasilaczem i mocniejszą kartą graficzną? Kpisz sobie ze mnie?

Następnie, nie Ty jesteś tu od ustalania zasad działania. Albo się dostosowujesz albo możesz sobie szukać szczęścia i spełnienia gdzie indziej. I tak się składa, że teraz ja pilnuję tu porządku czy Ci się to podoba czy nie a tą postawą już nazbierałeś sobie wielu powodów na kolejny urlop od forum.

To samo tyczy się wszystkich innych butnych cwaniaków którzy chcą tutaj robić co im się żywnie podoba.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Nie przewiduje, znaczy po polsku tyle, co nie będzie robił.

A zapytałeś jaki ma dysk? A co jak ma klekota na złączu ATA i nie podepnie go do nowej mobo? Dlatego tak jak "na wszelki wypadek" dałeś zasilacz, trzeba było dać dysk - albo coś o tym wspomnieć.

 

Nie przewiduję - czyli prawdopodobnie nie będę robić (w najbliższym czasie).

 

 

 Następnie, nie Ty jesteś tu od ustalania zasad działania. Albo się dostosowujesz albo możesz sobie szukać szczęścia i spełnienia gdzie indziej. I tak się składa, że teraz ja pilnuję tu porządku czy Ci się to podoba czy nie a tą postawą już nazbierałeś sobie wielu powodów na kolejny urlop od forum.

Ja nie jestem od ustalania zasad, ty również ponieważ nie masz rangi moderatorskiej, najwyżej w swojej wyobraźni. Pilnujesz tutaj porządku? Jak mówiłem wcześniej, brak rangi moderatorskiej, tutaj nie masz niczego do powiedzenia. Mogę dostawać urlopy od forum, mnie to nie rusza.

 

 

To samo tyczy się wszystkich innych butnych cwaniaków którzy chcą tutaj robić co im się rzewnie podoba.

Idealny opis Ciebie.

 

Ale skończmy już, ten temat jest aby pomóc autorowi, a nie żeby zaspokoić twoje pragnienia co do kłótni.

Edytowane przez Jaazik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szanowny Panie Jazzik, z przykrością informuję iż zostaje Pan zbanowany.

Na tą decyzję znaczący wpływ ma Pańskie zachowanie, które nie uległo poprawie od ostatniego " urlopu "

Decyzja jest nieodwołalna i ostateczna.

 

Ktoś wydaje niejednokrotnie ciężko zarobioną kasę, więc powinien otrzymywać porady z najwyższe półki .

A tego typu kłótnie i przepychanki nie będą tolerowane.

 

Przepraszam autora tematu za małe niedogodności.

Problem został już usunięty.

 

Z Poważaniem

jacekgothic

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@polcotc

Podaj jaki masz zasilacz, jaki dysk i jaką obudowę.

Obecnie podaje takie zestawy:

a) Bez możliwości OC

i5 3470 - 700zł

MSI B75A-G43 - 260zł

A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming Series - 170zł

Western Digital Caviar Blue 1TB WD10EALX - 270zł

BeQuiet L8 530W - 280zł

Samsung SH-222BB lub Sony AD-5280S-0B - 80zł

Sapphire HD7950 Vapor-X OC - 1200zł lub Gigabyte HD7970 OC - 1450zł

Zalman Z9 lub Gladius M40 lub Gladiator 600 lub Regnum L50

b) Z możliwością OC

i5 3570k - 850zł

MSI Z77A-G45 - 390zł

A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming Series - 170zł

Western Digital Caviar Blue 1TB WD10EALX - 270zł

BeQuiet L8 530W - 280zł

Samsung SH-222BB lub Sony AD-5280S-0B - 80zł

Sapphire HD7950 Vapor-X OC - 1200z

Zalman Z9 lub Gladius M40 lub Gladiator 600 lub Regnum L50

 

Oba zestawy typowo do gier (nie widziałem wzmianki aby komputer miał służyć do czegoś innego). Mocny procesor, szybki dysk, cichy i modularny zasilacz, mocna karta i kilka obudów do wyboru.

Link to post
Share on other sites

Dysk jak najbardziej zostawić.
Jeżeli procesor nie będzie podkręcany (wariant z 3470) to wystarczy nawet Spartan/Fera Pro, tak dla utrzymania ciszy i lepszych temperatur.
Natomiast Macho nie do każdej obudowy się zmieści i warto to zaznaczyć, polecając go.

Można jeszcze poszerzyć listę obudów do wyboru o Zalmana Z11, FD Core3000 i Bitfenix Shinobi, ze wskazaniem na pogrubioną.

Mi osobiście podoba się pierwszy zestaw od /kubas246/ z 7950 oraz obudową Gladius M40 (bądź wspominany Core3k) a także coolerem na CPU - SPC Spartan Pro bądź Fera Pro (zależy od budżetu).

Link to post
Share on other sites

ok mała zmiana mojej propozycji [konfigurator arest.pl nie jest jednak dla mnie]

 

Procesor - i5 3570 3.4GHz: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3570-quad-core-3-40ghz-6mb-lga1155-22nm-77w-vga-box-bx80637i53570-492759/
RAM - A-Data Gaming 2x4GB 1600MHz CL9: http://www.morele.net/pamiec-a-data-gaming-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl9-radiator-ax3u1600gc4g9-2g-330473/

Płyta główna - MSI ZH77A-G43: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-zh77a-g43-476766/

Zasilacz - XFX Core 550W: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Karta graficzna - Sapphire Radeon HD7970: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7970-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-925-5500-11197-11-40g-522782/

Obudowa - SPC Gladius M40: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Cooler - SPC Spartan Pro: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/

Razem: ~3330 zł

 

Wyjaśnienia co do wyboru:

dlaczego 3570, a nie 3470? - budżet pozwolił na to, więc jest, równie dobrze może być 3470, wtedy cena spada ok 65zł

dlaczego A-Data Gaming? - sam posiadam te pamięci i jestem bardzo zadowolony, myślę, że spokojnie wystarczą

dlaczego MSI ZH77A-G43? - posiada 2 porty SATA3, płyta dobrej firmy sam miałem ją zakupić, ale niestety nie była wtedy dostępna

dlaczego XFX Core 550W? - wcześniej proponowany zasilacz, względnie można wybrać SPC Deus'a 600W

dlaczego HD7970? - bardzo wydajna karta solidnej firmy, do tego bonus w postaci darmowych gier, niestety potrafi być głośna

dlaczego SPC Gladius M40? - dobra obudowa, w której spokojnie zmieści się wszystko co powyżej

 

Cooler można pominąć - nie jest jakoś szczególnie potrzebny jeśli nie ma OC.

Dysk pomijam, ponieważ kolega już posiada :)

 

Mam nadzieję, że teraz już to co przedstawiłem nie jest "żenadą" i "nie-do-skomentowania" :)

pozdrawiam

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Mhm... Dam Ci swój zestaw dosłownie. Radziłem się tutaj chłopaków na forum, więc raczej dobry w tej cenie:

Procek: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3570k-3-4ghz-6mb-lga1155-22nm-77w-box-bx80637i53570k-473467/

Płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603/

Karta graficzna: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-5000-wer-oc-overclock-chlodzenie-vapor-x-11196-09-40g-511674/

RAM: Kingston 2x4GB  1600 Mhz HyperX Grey series CL9 

Dysk twardy:  http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/ [ jeśli chcesz, możesz wziąć więcej np. 1TB - Wedle uznania]

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ [ Duża moc, spokojnie nawet z lekkim zapasem wystarczy. Ja osobiście wziąłem sobie 650W, bo może będę podkręcał, ale dla Ciebie ten zaproponowany powyżej w zupełności wystarczy.]

Obudowa: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/ [Moim zdaniem, jedna z lepszych obudów w tym przedziale cenowym. Poza tym, sam ją posiadam i super się sprawdza].

Mhm... i zainwestowałbym jeszcze w chłodzenie na procesor + pastę, tak dla świętego spokoju.

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho 120mm [ Jestem w posiadaniu. Różnice w temperaturach zauważalna - Na tym chłodzeniu procesor jest chłodniejszy o ok. 10 stopni. ]

A pasta to chyba  klasyk na ten moment - Zalman ZM - STG2. 

Tak jak wcześniej wspomniałem - Zestaw sprawdzony, chłopaki na forum mi pomogli wybrać podzespoły. Także jeśli nie masz innej alternatywy - to bierz ten zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL CORE i5-3470 - 3.20 GHz, turbo 3.60 GHz, x4/4, 6 MB, 65W, BOX, s-1155 (729 zł)
Płyta główna: MSI Z77A-G41 - ATX, Z77, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, HDMI, S-1155 (319 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 8 GB / 1333 (2 x 4GB), CL9 (175 zł)
Karta Graficzna: PCIex SAPPHIRE HD 7950 3072 MB DDR5, 384 bit, DVI, HDMI, D-PORT - 11196-16-40G (1195 zł)
Obudowa: FRACTAL DESIGN Core 3000 USB 3.0 - ATX, USB 3.0, bez zasilacza, czarna (280 zł)
Zasilacz: BEQUIET PurePower L8 - 530 W, PFC, 23 dB (295 zł)
Dysk Twardy SSD: SSD INTEL S330 120 GB, 2.5", SATA3, 500 MB/s, 450 MB/s - SSDSC2CT120A3K5 (489 zł)

Ode mnie zestaw (dawno mnie tu nie było ;))
Dorzuciłem dysk SSD - w normalnym użytkowaniu da sporego kopa, ten 1TB co masz zostanie na magazyn.
i5 3470 - spokojnie wystarczy. Nie ma co się pakować w i7 jeżeli chodzi o normalne użytkowanie kompa.
Buda - M40 to świetna obudowa, sam ją mam, dałem FD 3000 jako możliwy zamiennik.
HD 7950 > GTX 660
Zasilacz - każdy zasilacz z 400W na linii 12V, uciągnie taki zestaw bez żadnego problemu. Ten BQ jest w miarę cichy.
Płyta - 2 Sata3, nowy chipset, USB 3.0 - ma wszystko co potrzebne.
RAM - Ivy czy Sandy, oba rodzaje obsługują maks. taktowanie 1333 więc nie ma sensu dawać więcej. Dopiero Haswell będzie miał obsługę 1600.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...