Skocz do zawartości

GeForce 6700 XL - czy pracuje w 2D bez zasilania?


Recommended Posts

Witam.

Mam kartę graficzna jak w temacie, nie musicie mi tłumaczyć że to padaka bo wiem o tym :-). Jednak jest to coś wydajniejszego niż moja integra a do prostszych gier ta nowsza by wystarczyła.

Kartę podłączyłem ale niestety bez dodatkowego zasilania. Na 2 sekundy zaczyna się kręcić wentylator a potem przestaje, karta oczywiście dość mocno się nagrzewa. Niestety na monitorze nie wyświetla się nic. Dodam jeszcze że karta zintegrowana pracuje cały czas, a w opisie płyty gł. jest że powinna być rozpoznana automatycznie i nie trzeba w biosie nic przestawiać.

Wiem że dodatkowe zasilania powinno być podpięte ale nie mam odpowiedniego adaptera jeszcze. Jednak myślałem że w trybie 2D będzie pracowała?

 

Czy jest możliwe że karta padła? Czy też bez dodatkowego zasilania nie ma możliwości aby pracowała.

 

Bardzo proszę pomóżcie bo ja się słabo na tym znam :-)

 

pozdróweczka

Link to post
Share on other sites

U ATI jak się nie podepnie dodatkowego zasilania to jest odpowiedni komunikat albo sypie artami tuż po włączeniu. Jak jest u nvidi to nie wiem ale karta powinna dać jakiś znak życia, jeśli możesz to sprawdź ją na innym kompie.

 

P.S.

Karta do sprawnego działania nawet w trybie 2D musi mieć podpięte dodatkowe zasilanie

Link to post
Share on other sites

miałem jakiś czas temu GF5200Ultra, nie podłączając mu dodatkowego zasilania, karta startowała bez problemu, jednak kiedy system się w pełni załadował wyskakiwał komunikat, że z braku wystarczającej mocy karta działa z obniżonymi zegarami ( nie pamiętam dokładnie w jaki sposób było napisane ale sens zachowałem). I fakt działała, 0 artefaktów jednak jej wydajność pozostawiała wiele do życzenia ;).

A w biosie myślę,że wypadało by wyłączyć integre i spróbować to wiele czasu nie będzie Cie kosztować, a warto sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Za ile ją kupiłeś, używaną ????

 

Karta już padła, czyli nasuwa się pytanie czy od razu nie była zepsuta czasem.

Polecę ci jak mi koledzy na forum, bo szukam zastępczego GPU na chwilkę, ale jednak zrezygnuję z takich słąbych kart Geforca 8500 GT , bez dodatkowego zasilania i jeszcze na niej zagrasz w gry, lub 2600 PRO, lub X700 Radeon.

Jak się postarasz to kupisz za ok. 50 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...