Skocz do zawartości

Składanie nowego komputera (2000-2500zł)


Recommended Posts

torture :-> Wystarczy mega lub super. Mega super już nie potrzeba. :P

Oczywiście można uwzględnić Enermax Modu82+. Tylko średnia cena za 1W jest bliska 1zł. A czy są lepsze od BQ...?

W końcu i tak najlepszym rozwiązaniem byłby zasilacz zewnętrzny ulokowany np w piwnicy z 5kW UPS-em. ^^

Link to post
Share on other sites

Zawsze wtryni swoje 3 grosze! :P

Jasne Igorrus. Każda firma stara się mieć top-owe rozwiązania. Jednakże procesy technologiczne, jak i kontrola jakości przebiega tak samo dla wszystkich modeli. Szczególnie w Germany, gdzie produkuje się BQ. Sam używam Chietec-a choć z pewnością niedługo zmienię go na...?

Właśnie.

Może jakieś propozycje na najstabilniejszy, najcichszy, najdoskonalszy zasilacz Świata? 750-1000W 8-)

Link to post
Share on other sites

A to wielka szkoda , bo pewnie bylby zacnej jakosci . ale w gruncie rzeczy ich rozumiem , bo by produkowac cos co jest niemalze doskonale trzeba sie na tym skupic ,a nie jak bQ czy Enermax jakies polprodukty marnej jakosci wypuszczac byle by watow mialy wiecej...

 

A tak powaznie rzecz biorac to jakbym mial pieniadze to kupilbym bQ albo jeszcze lepiej Enermaxa , a ze jestem ekonomista z wyksztalcenia to rozsadek podpowiada mi najtanszego z porownywanej trojki OCZ'a , ktory w niczym nie ustepuje konkurentom...

Link to post
Share on other sites

Pisałem o kobietach ekonomistkach. Wszak taka nigdy w życiu nie pozwoliłaby bym wydał na jakiś tam złom w małym pudełku za 1100 zł. :D Z drugiej strony, zapewne nie miałaby "ekonomii myśli" gdybym podarował takowej diament wielkości małego paznokcia za kwotę 100-u krotnie większą niż rzeczony zasilacz. :P

Poza tym ekonomia sama w sobie jest w pewny sensie hamulcem postępu. ^^

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tam gdzie zaczyna sie postep konczy sie ekonomia , aczkolwiek z tym z kobietami to calkowita prawda jest - ale umowmy sie - one wszystkie tak maja;)

 

A ja jako ekonomista przy wystarczajacych funduszqach nie kupilbym sobie fiata pandy z oszczednym dieslem pod maska tylko Ferrari F430

 

Ale cena tych zasilaczy o duzych mocach jest wg mnie strasznie wygorowana...

Link to post
Share on other sites

Igoruss. Jaką "budę" do takowego zasilacza?

Przywykłem do Chieftec-a z drzwiczkami. Pełne wytłumienie drgań i ewentualnych hałasów-Maty BQ, uszczelki pod wentylatorami, silikonowe podkładki do HDD i jeszcze parę bajerów wyciszających.

Zastanawiam się nad kilkoma innym poza Chieftec-em, ponieważ konstrukcyjnie mają błędy w zachowaniu sztywności. Moja prywatna waży 29 kg i nie trzyma sztywności.

Alternatywą być może...

Corsair Obsidian 800D ATX/EATX

Thermaltake Mozart Tx

Sam nie wiem. :oops:

Link to post
Share on other sites

Jeszcze gwoli upewnienia się:

Czy do zestawu

Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Płyta główna Gigabyte GA-MA785GT-UD3H

Pamięć OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL7.0 BOX Platinum Edition

Dysk Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

Obudowa Cooler Master ELITE 330K czarna

Nagrywarka OCZ Modxstream Pro 500W Modular

 

na 100% wystarczy zasilacz OCZ Modxstream 500w?? To jest na razie zestaw bez karty graficznej, do niego dojdzie jeszcze radeon hd4890 lub hd5830 i czy wtedy 500w nadal pociągnie bez problemu?? Jak się włoży kartę to czy ta zintegrowana hd4200 nie będzie przeszkadzać??

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...