Skocz do zawartości

Składanie nowego komputera (2000-2500zł)


Recommended Posts

Witam

 

Już od jakiegoś czasu zbieram się do wymiany podzespołów, pytałem już o radę na tym forum we wrześniu i złożyłem sobie całkiem ciekawy zestaw. Postanowiłem jednak zaczekać, z nadzieją, że podzespoły potanieją i może nawet uda się kupić coś lepszego w nowym roku. No i teraz znów proszę o pomoc, bo trochę się pozmieniało.

 

Pół roku temu złożyłem coś takiego (podane z ówczesnymi cenami):

 

AMD Phenom II x3 720 Black Edition BOX - 430 zł

Gigabyte GA-MA785GT-UD3H Socket AM3 - 330 zł

Radeon 4890 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler x4 - 700 zł

Patriot DDR3 2x2048MB PGS Gamer Edition AMD 1333MHz CL7.0 LLK - 350 zł

OCZ ModXstream PRO 500W - 300 zł

Dysk twardy 500 GB - 180 zł

 

Trochę się jednak załamałem bo wszędzie mówią, że komputery najszybciej tanieją a tu proszę, procek teraz o 20 zł droższy, a o tych kościach to już wolę nie wspominać bo ręce opadają, bo nie kosztują już 350 tylko 450 :)

Z plusów potaniała płyta główna i grafa.. ale z grafiką też już nie wiem bo teraz pojawiły się modele 5000 i już się w tym nie orientuję.

 

Prosiłbym bardzo o ocenę zestawu, poprawki, no i polecenie jakiejś obudowy co by to wszystko zamknąć.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na AMD to taki zestawik mogę zaproponować :

 

procesor :

AMD Phenom II X4 955 BE (3,0 GHz; 6MB L3) ::::::: 545 zł

 

płyta główna :

Gigabyte GA-MA770T-UD3P (AMD 770; DDR3)::::::: 280 zł

 

pamięć RAM :

GOODRAM DDR3 4GB (1333MHz; CL9; Dual Channel) ::::::: 305 zł

 

karta graficzna :

Palit/Gainward GF GTX 260 (896MB; 216sp; 55nm) ::::::: 650 zł

 

dysk twardy :

Samsung F3 500GB (7200rpm; 16MB cache) ::::::: 170 zł

 

napęd DVD :

LG GH22LS30-RBB (LightScribe; SATA) ::::::: 105 zł

 

zasilacz :

OCZ ModXStream 500W (modularny; 13cm fan; 80PLUs ) :::::::: 230 zł

 

obudowa :

Cooler Master Elite RC-334 ::::::: 130 zł

 

= 2435

 

ceny z ram.net.pl oraz esc.pl

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi..

Zapomniałem jednak wspomnieć, że zależy mi na grafice spod skrzydeł ATI

 

Max budżet dla mnie to tak jak w temacie, 2500 zł ale miło by było złożyć coś sensownego za parę setek mniej :)

 

Co do płyty to zamiast UD3P wybrałem UD3H z racji crossfire, cena nie jest też tragicznie wyższa.

Link to post
Share on other sites

Zacząłem się jednak poważnie zastanawiać nad dołożeniem do lepszej karty graficznej kosztem dwóch z rdzeni w procesorze.

Wymyśliłem coś takiego:

 

Procesor AMD Phenom II x2 550 Black Edition AM3 BOX - 310 zł

Sapphire Radeon HD 5850 Game Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX - 1105 zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 280 zł

Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX - 318 zł

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3 - 185 zł

OCZ Modxstream Pro 500W Modular - 225 zł

Obudowa Cooler Master ELITE 330K czarna - 145 zł

 

Razem: 2568 zł

 

Wszystkie ceny, prócz dysku twardego pochodzą ze sklepu AGITO.PL

 

No i tutaj moje pytanie, czy taka układ to lepsza sprawa? Czy karta 5850 jest na tyle wydajniejsza, cichsza i mniej prądożerna od 4890 i 5770 że warto poświęcić te dodatkowe rdzenie?

Jaka w ogóle obecnie istnieje szansa, że w modelach Phenom II x2 550 można odblokować dodatkowe rdzenie?

Czy przy każdym z procesorów AMD, czy dwu, trzy czy cztero-rdzeniowym boxowe chłodzenie wystarczy w zupełności??

 

PS: Napędu DVD nie wymieniam.

Link to post
Share on other sites

Kup na razie :

AMD Phenom II X4 955 - 620zł

Gigabyte MA785GT-UD3H - podwójny bios, zintegrowana grafika - Radeon 4200 - 320zł

GoodRam, Kingston , OCz , Patriot lub innego producenta 2x2 GB CL9/8/7 - najlepiej CL7 do 420 zł

Samsung F3 - 185 zł - jeden z najszybszych dysków 500GB

OCZ ModXstream PRO 500W - 300 zł lub BeQuiet Pure Power 530w - 240zł

 

Ja złożyłem zestaw na tej płycie głównej co przed chwilą podałem, jest po prostu super. Do tego mam zestaw z tym zasilaczem - cichy i mocny.

Link to post
Share on other sites

Super.. coraz bardziej skłaniam się ku takiemu pomysłowi. Chyba rzeczywiście warto poczekać i zobaczyć co będzie się działo na rynku kart graficznych w przyszłym miesiącu a w porównaniu z moim Radeonem 9550 to HD 4200 i tak będzie niezłym przeskokiem ;d

 

Ja złożyłem zestaw na tej płycie głównej co przed chwilą podałem, jest po prostu super. Do tego mam zestaw z tym zasilaczem - cichy i mocny.

Przez TEN zasilacz masz na myśli OCZ czy BeQuiet??

 

Ponawiam też pytanie: Czy przy każdym z procesorów AMD, czy dwu, trzy czy cztero-rdzeniowym boxowe chłodzenie wystarczy w zupełności??

Link to post
Share on other sites

Murdoc - na Boxie podkrciłem Athlona II X4 z 2,6 do 3,0 Ghz - i jest w pełni stabilny. Temp - max 52C w Shifcie i Dircie2. Myślę że da się podkręcić na Boxie proca o 20 - 25% max. Na przykładzie Phenoma 955 możliwe że go podkręcisz do 3,5 - 3,6 Ghz. Ale najlepiej kupić nawet tanie chłodzonko - zawsze będzie lepsze od BOX-a.

Miałem na myśli zasilacz BeQuiet 530w PurePower.

Możesz również wybrać zasilacz Chieftec 500w - 208 zł lub 550 za 220zł

Link to post
Share on other sites

ModxStream OCZ mam na oku już od dawna.. także jest to na pewno jedna z opcji. W porównaniu z zaproponowanym przez filipa BeQuiet 530w PurePower, który lepiej wybrać?

 

Może też mógłby mi ktoś doradzić dobre chłodzenie do CPU (Phenom x4) w rozsądnej cenie..

Link to post
Share on other sites

Bequiet nie ma oplotów na przewodach oraz nie jest modularny co wg mnie decyduje o wygranej OCZa :P

 

Może też mógłby mi ktoś doradzić dobre chłodzenie do CPU (Phenom x4) w rozsądnej cenie..

Cooler Master TX3 - za 60 zł nie znajdziesz lepszego chłodziwa ^^
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...