Skocz do zawartości

Wiedźmin - czy bedzie płynny?


Recommended Posts

Siema, mam zamiar kupic sobie teraz maly zestawik PC i nie wiem czy wiedzmin/ CoD4 ruszy mi plynnie na tym zestawie, w ciagu 3 miesiecy bede kupowal karte graficzna ale przez ten czas musze cos porobic ;]

A wiec zestaw bedzie wygladal raczej tak:

Procesor: Phenom II Black Edition 550

Pamiec: DDR 3 2Gb

Pł. Gł.: Jakas pod AM3, ze zintegrowana karta graf. (seria 8, jakos tak:D)

 

I teraz nie wiem czy wiedzmin chociaz plynnie na minimalnych bedzie mi na tym chodzil? ;]

Prosze o pomoc. dzieki z gory ;]

Link to post
Share on other sites

Minimum dla wieska to karta graficzna z wydajnościąporkoju kart Radeon 9800, ale gra wtedy nawet na minimalnych ustawieniach nie jest komfortowa. Moim zdaniem nie będziesz grał w wieśka zbyt plynnie - lepiej dokupić grafę, choćby 8600GT za 60zł.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli weźmie ze zintegrowanym radkiem 4200 z sideportem to uwierz mi, będzie grał płynnie.

Mój kumpel tak grał, ale nie pamiętam jaka to była rozdziałka, ale fakt faktem gra nie wyglądała najgorzej.

A kupno dodatkowej karty mija się z celem, bo przecież kolega za jakiś czas ma kupować, więc po co brać coś na tzw. przejście?

Link to post
Share on other sites

owszem pogra na full detalach na 8600GT, ale przy fps<20, a czasami nawet poniżej 15 i mniej.

Nieprawda w 1440x900 ta gra działa na 30 klatkach przy pełnych ustawieniach graficznych. W wielu lokacjach także z AA. Tylko W wiosce pod Wyzimą, w czasie wojny, gdzie mamy pełno pożarów. Na niepodkręcanym 8600GT wspartym DualCorem na 2,4GHz.

Link to post
Share on other sites

owszem pogra na full detalach na 8600GT, ale przy fps<20, a czasami nawet poniżej 15 i mniej.

 

Akurat taką kartę ja mam, i jeszcze na starym mobo i procku (ATH X2 4800) grałem płynnie na prawie najwyższych detalach w 1680x1050. I tak jak kolega wyżej pisze, jedynie miejscami miałem spowolnienia np. podczas finałowej walki na obrzeżach wyzimy, gdzie dookoła wszystko płonęło :P

Po za tym grało mi się przyjemnie i nie zauważałem zwolnień, co prawda FPS nie mierzyłem, ale było ok.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj ściągnąłem demo i muszę powiedzieć że gra chodzi przyzwoicie...

Można bez trudności grać w rzucie izometrycznym na najniższych detalach w 800x600 i to bez jakichś przycięć. Jestem ogólnie bardzo zadowolony. Chyba w najbliższym czasie zaopatrze się w edycję Wiedźmina. A mam pytanie, bo ogólnie temat odszukałem i wydaję mi się że lepiej zapytać tu niż zakładać kolejny temat. Wydanie platynowe posiada takie same dodatki jak edycja premierowa ? Ogólnie gre polecacie ? Demo wydało mi się bardzo ciekawe. Jakiś czas temu koledzy na Tutejszym forum powiedzieli , że jeśli miałbym kupować używaną tanio kartę graficzną to minimum za 100 zł Geforce 7900 GS. Teraz mam LCD, i tak myślę czy muszę tyle wydawać, skoro nawet na zintegrowanej chodzą te gry które mnie interesują a dodatkowo nic nie wyję. Czy jest jakiś Radeon 2600 lub tani Geforce z cichym chłodziwem za małe pieniążki za którym mógłbym się rozejrzeć. Wydaję mi się że na takim Geforce 8500 GT mógłbym już komfortowo zagrać na średnich detalach w obecnej rozdzielczości.

 

Mój PC

Geforce 6100

ram 1,5 GB ram

Sempron 3200 1,8 ghz

 

Myślę że Radeon nie powinien sprawiać jakichś problemów, co powiecie na temat Radeon 2600 z pasywnym chłodzeniem, typu Sapphire ? Są tańsze niż 8600 GT, ok. 70 zł .

 

A ta

http://www.allegro.pl/item999864333_ide ... ancja.html

 

Bądź

http://www.allegro.pl/item1002393957_ge ... 00_gt.html

 

Myślę że wymagania są trochę zawyżane, bo u mnie gra w miarę chodzi na niskich, a na takim 8500 GT powinna chodzić na średnich z zapasem FPS. Dobrze rozumuje ?

Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, że w demie masz prawie cały I rozdział, a tam wymagania co do sprzętu są chyba najmniejsze. Tam gra zawsze chodzi dobrze, ale potem będziesz miał nierzadko pokaz slajdów... Co innego na 8600/2600 :menda: na tej karcie będzie ok :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...