Skocz do zawartości

Słuchawki z dobrym dzwiękiem 5.1 współpracujące z PC do max.650 zł


Recommended Posts

 Wiem że po tyle chodzą,ale gadałem z gościem od tych słuchawek przez tel i słuchawki stan idealny były tylko używane na dwóch czy trzech jakiś turniejach i wydawało się wszystko oki. Ale widze że już ogłoszenia nie ma. A swoją drogą te pc360  mikrofon mają jak lufa od czołgu nie? :-)

Edytowane przez dydek-666
Link to post
Share on other sites

 

Ryzykować niczym nie ryzykujesz, ale dźwięk będzie płytki i suchy, a przy okazji wyłapie wszelkie brudy i wady integry.

 

 

No chociażby przewijana tutaj sto razy Maya U5, powinna robić robotę.

 FiiO e10, E07K albo xonaz dx też da radę? którą tak z czystym sumieniem byś polecił?

Link to post
Share on other sites

 

którą tak z czystym sumieniem byś polecił?


Z czystym sumieniem żadnej, bo nie miałem tych słuchawek na głowie. 

Na papierze wygląda na to, że te DACe/Xonar podołają napędzeniu HD330, ale jak chcesz mieć pewność i nie krzywdzić mego sumienia to poczekaj na naszego speca od audio, bądź kogoś kto miał styczność z takim połączeniem sprzętu - a najlepiej, odsłuchać samemu bo dobór dźwięku to akurat szalenie subiektywna dziedzina.
Link to post
Share on other sites

Człowieku, odpuść sobie gówniane słuchawki "pseudo-5.1". Nie ma czegoś takiego.

 

Aby dźwięk był przestrzenny w słuchawkach trzeba użyć specjalnych filtrów HRTF, które posiada karta muzyczna. W przypadku kart Creativea jest to CMSS-3D a Asusa Dolby Headphone.

 

Z przestrzennego źródła jakim jest gra, film, muzyka przerabiają dźwięk do stereo aby ludzkie ucho miało wrażenie, że dźwięk jest przestrzenny.

 

Można też grać w stereo. Jak kto woli. Jedni korzystają z w/w rozwiązania inni tylko stereo.

 

Te Tritony to gó**o. Nastawione na $$$ od ludzi, którzy nie mają pojęcia o sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale do konia trzeba mieć uzdę.
Słuchawki na poziomie PC360 wymagają też solidnego źródła o czym pisałem wcześniej a potwierdził to adivxv5. 
To są już wysokiej jakości słuchawki audio i bez równie jakościowej reszty układu nie będzie z nich takiego pożytku jaki być powinien.

Mówię/mówimy to tylko dlatego, żeby potem nie było płaczu, że słuchawki szumią albo dają płytki i plastikowy dźwięk ze zintegrowanej karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

 

dźwięk będzie płytki i suchy, a przy okazji wyłapie wszelkie brudy i wady integry.

 

Na słuchawkach za 45PLN słyszałem KOLOSALNĄ różnicę między intergą(Sabertooth 55i) a Xonarem DX-XD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...