Skocz do zawartości

Komputer do gier 2900zł


Recommended Posts

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72238&s=73669&s=70408&s=67081&s=73528&s=50391&s=70170&s=71137

edit:

albo z tą płytą http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70268&s=72238&s=73669&s=70408&s=67081&s=73528&s=50391&s=71137

Jeśli nie potrzebujesz modularnego zasilacza(odpinane kable), to możesz wziąć xfx core 550W, to będzie 60zł taniej i za te pieniądze możesz kupić chłodzenie na procesor, np. to.

Edytowane przez sinn3r
Link to post
Share on other sites

Procesor : i5 3470

Płyta główna: ASRock B75M-DGS (nie opłaca się dawać MSI z77 ponieważ nie będziesz kręcił procesora, to zmniejszy tylko jego żywotność)

Pamięć: Corsair 2x4gb 1600MHz

Dysk twardy: Seagate 1TB

Zasilacz HighPower 600W bo grafika troche bierze.

Karta graficzna: Sapphire/Vertex/Club3D hd7870 XT Tahiti.

Obudowa: Gladius M40 lub Zalman z9, dwie bardzo dobre i przewiewne obudowy.

Link to post
Share on other sites

@up

Co to za kompletne bzdury?

Mój kolega ma podkręconego i5 2500k i 7870 na 550W i ma jeszcze zapas. Poza tym OC nie skraca żywotności procesora na tyle, żeby brać płytę i cpu bez możliwości podkręcania. Idąc twoją drogą myślenia nikt by nie kupował procesorów i płyt z taką opcją.

Link to post
Share on other sites

... Pisze pod procesor 3470.. Oczywiście procesory 2500k można kręcić.. Pomyśl czasami jak coś czytasz.. HD7870 na XT Lahiti ma? Można dać ten zasilacz 500w Deus G1 ale będzie on akurat na styk, a dobrze jest jak jest trochę więcej W w razie czego.

Edytowane przez BartesWZL
Link to post
Share on other sites

To tym czasem pomyśl, stwierdzeniem, że 2500k można podkręcić odkryłeś Amerykę, pisałem, że mój kolega ma taki zestaw na 550W i chodziło tu tylko o zasilacz, który dałeś za mocny o jakieś 100W. Nie obchodzi mnie do jakiego procesora dałeś tą płytę, bo odnoszę się tu do twojej kolejnej bzdury, pt. nie podkręcaj procesora, bo to skraca jego żywot.

Edytowane przez sinn3r
Link to post
Share on other sites

Kurr.. Debilu. Procesor i5 3470 ma zablokowany mnożnik, oczywiście można go podkręcić do 4.0 ale skróci to jego żywotność. Oczywiście procesory 2500k 3570k i inne K można spokojnie kręcić bez żadnych konsekwencji.

Edytowane przez BartesWZL
Link to post
Share on other sites

@BartesWZL

Budowa 3470(lub lepszy przykład 3570 bez K) niczym się nie różni od 3570k, ma on jedynie zablokowany mnożnik, więc skoro twierdzisz, że 3570k można podkręcać bez konsekwencji to zaprzeczasz samemu sobie, bo obydwa przetaktujesz bez problemu.

Edytowane przez sinn3r
Link to post
Share on other sites

Pomyśl czasami jak coś czytasz..

Pomyśl czasem jak coś piszesz. Rdzeń Lahiti?

 

Zablokowany mnożnik nie oznacza, że procesora nie da się podkręcić.

3470 można ugryźć za pomocą blck, a także podbić mnożnik o 4 biny ponad turbo. Co wcale nie wymaga zabawy z napięciami i nie skróci żywotności - bo jak?

Czym? Skoro budowa tych procesorów jest praktycznie jednakowa, a od modelu wyżej, do modelu niżej "ucinane" są featury których masz nie dostać - dlatego 3570k to taki 3770k bez HT a 2500 to 2500k z zablokowanym mnożnikiem.

 

Więc nie debiluj na innych, jak sam nie błyszczysz. 

 

Przykład:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2564730

Link to post
Share on other sites

Ja bym dorzucił jeszcze jakieś chłodzenie - bo to standardowe do I5 to kiszka, ja wytrzymałem 3 tygodnie i zmieniłem - pozatym jeśli bedziesz robić OC to na pewno się przyda. Bierz I5 3470 + płyte Z77 jakąś z tańszych-> do 4gHz wykręcisz, a do tego nie potrzeba fajerwerków na płycie i super sekcji zasilania i niewiadomo czego tam jeszcze. Do tego  spokojnie zmieścisz się w budżecie. Na pewno nie skrócisz  zywotności procesora :) 

Zasilacz porządny 550W w zupełności wystarczy z zapasem chyba że planujesz jakieś łączenie kart w przyszłości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...