Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym złozyc sprzęt do grania w najnowsze gry Dx11 na Ultra

►Części stare które wykorzystam

►Dysk 250GB ATA Device Samsung przejścióweczka ATA<SATA

►Nagrywarka Pioneer DVD ATA<SATA

►Modecom Feel II 500W narazie nie będe robił OC nie zmieniam zasiłki!

►Obudowa Sharkoon Full tower Rebel 12 case

►Moja Propozycja

►Na pewno karta Radeon 7970 i tu nie ide na kompromisy koszt ~1500

►Bulldozer FX8/i5/Phoneom X6/Phoneom X4 965 mysle o X6 wydajny i tani :D

►GoodRam/Kingston 8GB Ram

►Płyta Asus M5A78L- chyba że i5 to jakaś LGA2011

►Zastosowanie komputera Ultra Grane

►Rozdzielczość monitora 1440x900 [wystarczająca dla mnie]

►Co napewno chce w zestawie HD7970 najlepiej z jakąś gierką ;p

►Z góry dziekuje :P

 

►Jedno jeszcze małe pytanko jak będe miał dobry sprzęt to i gry by sie przydały wiecie za ile moge sprzedać P5K (wersja za 450zł) Asus Radeon HD 3850 (512mb wersja) i Intel C2D krcony do 3.1ghz :P


 

Edytowane przez Fixxer
Link to post
Share on other sites

 

Modecom Feel II 500W narazie nie będe robił OC nie zmieniam zasiłki!

 

Na pewno karta Radeon 7970 i tu nie ide na kompromisy koszt ~1500

Ty tak serio czy dla jaj? Przecież na tym zasilaczu to możesz nawet tego komputera nie odpalić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od kiedy i5 jest na sockecie 2011 ? LGA 1155.

Brałbym i5 3570k.

Karta ? Jeśli 7970 to wersja od Gigabyte bądź Sapphire ale tutaj z chłodzeniem Vapor-X.

Płyta główna ? MSi Z77A-G43 bądź G45, chyba że masz hajs to kupujesz GD55. 

Zasilacz do wymiany !! Chcesz 7970 podłączyć do Madecoma ? XFX Core 550W myślę były ok.

Link to post
Share on other sites

Mówiłem że mam 2500 wiec "hajsu" to za bardzo nie mam..Doradzcie proca bo na i5 mi w takim układzie niestarczy :D

Edytowane przez Fixxer
Link to post
Share on other sites

Z tak drogą kartą wołabym nie bawić sie w podkręcanie może po prostu jakiś inny proc niz i5 wydaje mi sie że 6rdzeniowy będzie lepszy bo kto wie jakie wymagani będzie miało gta5 i wtedy mam 200zł na zasiłke

Link to post
Share on other sites

A ja czytałem że wystarczy 500W ale w takim układzie musze na czymś zaoszczędzić żeby zasiłke kupić...to o I5 moge zapomnieć ;d

500W wystarczy ale z pewnością nie modecoma. To zasilacz z czarnej listy a 500W to on ma na naklejce tylko, w realu może z 300 bez żadnych praktycznie zabezpieczeń.

Link to post
Share on other sites

Ok zmienię więc doradżcie mi jakiś Procesor+płyte+zasiłke do HD7970

Mój monitor to Samsung 931BW jak coś :D

Edytowane przez Fixxer
Link to post
Share on other sites

NIe wiem po co Ci karta HD7970 do pracy w roździałce 1440x900 - w takiej roździelczości sporo tańsze karty będą ziewać z nudów, ale twój wybór :)

karta 1500

pamięci 170PLN

I5 np 3470 720PLN

Z77 do podkręcenia procka w okolice 4GHz jakieś 350 PLN

to masz już prawie 2800 PLN

Najrozsądnie by było zakupić HD7870 - 1000PLN zamiast HD7970 i zostanie na zasilacz XFX550W

 

Ewenutalnie możesz spróbować jakiegoś AMD 4 rdzeniowego - ale wtedy musisz myśleć o porządnym OC więc dochodzi koszt chłodzenia porządna płyta i zasilacz koniecznie. (wyjdzie podobnie cenowo). 

Rdzeniami się nie sugeruj - bo amd ma do 8 rdzeni, które pracują w modułach po 2 rdzenie i tak do końca to ile osób tyle opinii co jest lepsze AMD czy Intel. W każdym razie jak masz zamiar grać w takiej roździelczości to 7870 na pewno poleci w ultra detalach w połączeniu za równo z AMD jak i z Intelem.

Link to post
Share on other sites

a może lepiej poczekąć na 8970 uparłem sie na te Ultra w Gta5 a boje sie że nagle dadza wymagania jak zkosmosu i mój zestawik nie będzie spełniał :D bardziej bym skłaniał sie żeby teraz nie kupować chłodzenia (troszke później) zapłaciłbym 2390 i szukałbym zasiłki co sądzicie :P

Edytowane przez Fixxer
Link to post
Share on other sites

Wiesz 8970 będzi może pod koniec roku - cena bedzie kosmiczna, ale skoro zamierzasz poczekać to tak z rok czasu i będzie O.K. Jak jesteś cierpliwy to poczekaj na premierę Gta 5 i będziesz wiedział jakie ma wymagania i co potrzebujesz żeby pograć w ultra ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Ale już teraz chciałbym pograć w NFS,BF3 itp :D tylko sie obawiam jak sądzicie 7970 podoła widziałęm tez info że vtx ma wypuścić 7990.A może zasugerować sie wymaganiami Mp3? Jeszcze jedno zauważyłem wymagania gta iv w roku 2008 zalecane ustawienia na grafe były takie 3850 więc karta z roku 2007 więc i chyba 7970 b dało rade ;p

Edytowane przez Fixxer
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 3470 + starą kartę hd5770 i w roździałce 1280x1080 śmiga ostatni NFS na ultra ustawieniach. Co do gier to ostatnio gdzieś wpadł mi w oko test grafiki pod kątem gier i ograniczeń grafiki przez procesor. Podsumowanie było takie, że są w zależności od gry sa ograniczane przez procesor lub kartę i jesli ktoś składa komputer pod daną grę to warto poczytać testy i sprawdzić czy gra potrzebuję super procka czy super karty :)

Link to post
Share on other sites

Na twoim nieszczęsnym monitorku z taką niską rozdzielczością  to jest totalny bez sens kupować radeona 7970 a nawet 7950  na twoim miejscu bym się zaopatrzył w radeona 7870 1gb  który i tak będzie się mega nudził w tak smiesznej rozdziałce nie bolą cie oczy od wpatrywania się w ten monitorek?



Na twoim nieszczęsnym monitorku z taką niską rozdzielczością  to jest totalny bez sens kupować radeona 7970 a nawet 7950  na twoim miejscu bym się zaopatrzył w radeona 7870 1gb  który i tak będzie się mega nudził w tak smiesznej rozdziałce nie bolą cie oczy od wpatrywania się w ten monitorek?

chciałem polecić radeona 7850 1gb jak wszyscy wiemy radeon 7870 nie istnieje w wersji 1gb sorki za błąd

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o Radeon HD 7970 XFX Core550W Phoenom II X6 i jakiś Asusek pod Am3+ Kingston 8gb nie nie bola mnie ta rozdzielczość jest dl amnuie wystarczająca i wyraźna kiedyś ludzie mieli zwykłe monitory CRT i sie  cieszyli a teraz "MAM FUL HADE JESTĘ PROO"

Link to post
Share on other sites

Ale w gta sprawa wygląda tak że przy dodawaniu ustawień zabiera coraz więcej pamięci...dlatego chce 3Gb bo max ustawienia zajmą z 1.5gb i będe miał swobodę i 60 klatek

Link to post
Share on other sites

Zapamiętaj sobie jedno, ustawienia maksymalne są tam po to żeby były - sztuka, dla sztuki - jak chcesz komputer który udźwignie wszystko do końca roku bez zabawy suwakami to wyskakuj z ~8-10k zł, bądź ~14k zł w przypadku FHD.

Grę ustawia się tak, aby była płynna animacja, a nie "chodziła na max".


Pieprzona gimbusiarska moda na granie na ful, kiedyś nie było takich wydziwiań i każdy się dobrze bawił-.-

Link to post
Share on other sites

Odnośnie samego GTA V to takie gdybanie troszkę, bo nikt nie wie jakie będą wymagania i ciężko wywróżyć co bedzie potrzebne. Tylko nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że jacyś nerwowi niektórzy. Przypuszczam, że gdyby kolega miał 10 tys na komputer to nie szukał by pomocy na forum bo po co, kupiłby co najdroższe i już.

 

Krótko podsumowując albo tańsza grafika i w miarę wydajny proc albo grafika bez zmian i wtedy jakiś najtańszy procek wynajdziemy. Lub wyjście numer 3 cierpliwie dozbieraj do 10 tys. i nie będzie problemu :) w ... "śmiesznej roździałce" ja mam jeszcze mniejszą i jakoś nie odczuwam braku full HD na moim biurku.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...