Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne ~ 350zł + karta dźwiękowa ~ 400zł + odtwarzacz ~ 250zł


Recommended Posts

Moi drodzy,

 

Stoję w niedługim czasie przed wyborem zakupu słuchawek, karty dzwiękowej i ewentualne sprzetu przenośnego.

 

Do rzeczy...

 

Moja specyfikacja użytkownika słuchawek:

 

Głownie muzyka typu heavy metal, rock, melodic death (Iron Maiden, Metallica, Queen, In Flames, Dark Tranquillity etc.)

Często filmy, jednakże nie priorytetyzuje w tym jakości dzwięku, aczkolwiek przestrzeń i efek "wow" byłby mile widziany.

Gry, których także nie priorytetyzuję.

Innymi słowy stawiamy na muzykę, brzmienie gitar i garów, piekne solówki i dzwięk szarpanych strun.

Słuchawki mają być głównie stacjonarne do użytku w biurze, czasem do uzytku typu wyjazdy etc.

 

Mam (podobno) w miarę dobry słuch, jednakże do audiofila mi daleko. Finanse nie są dla mnie priorytetem, tzn. jeśli napiszecie, że jakieś słuchawki kosztują np. 600zł, ale napiszecie, że warto dopłacić bo ... ... .... ... ... ... to będę to rozważał, aczkolwiek nie lubię przepłacać bezsensownie i cenię sobie równowagę jakość ~ cena.

 

Moje sugestie: Aurvana Live (~200zł) / Denon AH-D1100 (~340zł - za tylę mogę je mieć)

 

Aurvany mają efekt (podobno) koncertowy i to jest plus, za to Denony zgarniają bardzo dobre noty, jednakże podobno bas przybija wszystko.

Są to tylko i wyłącznie moje typy na podstawie for, pobieżnego szukania itd. Więc kieruję do Was jako speców zapytanie ogólne, tj. model - cena - zalety - wady. Nie mam preferencji markowych.

 

Karta dzwiękowa:

 

Xonar D2 (~440zł jeśli dobrze trafię) - w niedługim czasie, tzn. słuchawki przez jakiś czas będą na integrze z ASRock Z77 Pro3. Inne sugestie?

Karta tylko i wyłącznie do słuchawek. Xonara D2 każdy chwali, ale czy naprawdę go potrzebuję? Może zwykły DX wystarczy?

 

Nie wykluczam, że w przyszłości stacjonarkę postawię w domu, podepnę włóknem światłowodowym do wzmacniacza i to będzie mój przetwornik FLAC.

 

 

No i ewentualna wisienka - odtwarzacz przenośny, który zakupię po słuchawkach i karcie.

Nie chciałbym wydać więcej niż 250zł. Warunek to mobilność, min. 4Gb, obsługa FLAC.

 

Z góry dziękuję każdemu chętemu pomóc laikowi w sprawach sprzętu muzycznego :)

 

Pozdrawiam,

Grabarz

 

Link to post
Share on other sites

Cześć Grabarz.

 

Słuchawki: Denon odpada raczej dla Ciebie bo to potężne basy, to słuchawki do muzyki elektronicznej, drum, hip-hop. Aurvana owszem ale nie te które są produkowane teraz. Dzisiaj już produkują je podobno trochę inaczej (materiały) niż na początku. Generalnie do pracy konstrukcja zamknięta na pewno. Od razu polecę trochę droższe dlatego że poradzę odjąć od odtwarzacza. Spokojnie starczy tańszy. Jeśli rock itd to dobra góra, szczegółowość i izolacja pasm i instrumentów. Dobre byłyby Senki HD558 ale to otwarty konstrukt. Polecam Audiotechnica ATH - A500X. Dobry bas ale nie wchodzący na resztę pasma, dobrze definiowany, fajne brzmienie instrumentów i ogólnie ładna góra. Audiotechnica jest znana z kryształu w górnym paśmie. Jeszcze czegoś później poszukam.

 

Wzmacniacz z DAC\dźwiękówka z wzmacniaczem: Karta dźwiękowa wewnętrzna do komputera ze wzmacniaczem słuchawkowym Audiotrak Prodigy HE2 Advance DE - przyzwoita albo lepiej akurat trafiający  w Twoje potrzeby Audinst HUD mx-1 ale to ok.600zł. Dobrze zgra się z czymś takim jak te Audiotechnica, ładna góra dobrze prowadzona i wyeksponowana. Później tylko EQ i jazda. Dobra redukcja szumów przez USB, możliwość podpięcia głośniczków na linii prawy i lewy kanał. Wzmocnienie dla słuchawek i dla głośników. Akurat ja go posiadam ale na to się nie patrz, chodzi o to że będzie pasował do tej szkoły grania, i nic nie będziesz musiał w nim ruszać. Trochę drożej to wyszło ale myślę że jak cenisz sobie jakość dobrą to dopłacisz. Słuchawek jeszcze poszukam innych bo jest parę modeli. W sumie Shure SRH 440 są niezłe ale one raczej do innej szkoły grania.

 

Odtwarzacz: Niech inni coś polecą, ja się nie wypowiadam. 

 

Dołóż do odsłuchu w domu a odtwarzacz zostaw na później. Moja rada. W sumie to wszystko na teraz.

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz naprawde dobrych słuchawek to celuj w Beyerdynamic DT-990, Sennheiser HD 598, AKG K271. Myśle że są to słuchawki w najlepszej relacji ceny do jakości. I jeśli kiedyś bedziesz chciał podłączyć Wzmacniacz pod karte dzwiękowa to napewno D2 się przyda (lub jeszcze lepiej Xonar Essence). Mozesz też pomyśleć o zewnętrznej karcie dzwiekowej jak Audinst Hud-MX1, lub jeśli interesuje cie przenośna Fiio E07K. Co do MP3 to Sansa MiniClip jest bardzo cenniona, tylko jeśli będziesz do niej podłączał słuchawki o wiekszej rezystencji to przydał by sie jakiś mały wzmacniacz typu Fiio E6 (albo Fiio E07K jeśli się na niego zdecydujesz)

Link to post
Share on other sites

Naturlich. Tylko że właśnie te świetne Beyery to już koszt trochę większy i do nich trochę lepsze źródło np klasowe jak na tą cenę Aune

 

http://www.ebay.com/itm/AUNE-24bit-192K-X-Series-DAC-Headphone-amp-pre-amp-USB-DAC-NEW-Product-/160972160874?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item257ab03f6a

 

albo lepiej NuForce Icon HDP ale to już razem ok. 2700zł. :(

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

On powinien dać radę ale zdałoby się opamp w nim wymienić na jakiś bardziej neutralny i z tego co pamiętam, masz wersję 250 Ohm, więc ja bym mu od razu zaaplikował te drugie przestawienie mocy. Tam się rozkręca, wyciąga płytkę i przemienia taki klocek z jednej szpilki na dwie. Wtedy ożyją słuchawki. Zresztą możesz napisać w każdej chwili do mnie. 

Ja już podałem NuForce jako taki klasowy DAC na wypasie, bo daje radę naprawdę. HUD powinien być ok też, i tak poszliśmy w drogie słuchawy to przywołałem lepszy DAC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...