Skocz do zawartości

Freeze i/lub losowy BSOD w trybie Dual Channel.


Recommended Posts

Witam,

 Jaka może być przyczyna całkowicie losowych BSODów, poprzedzonych freezami? Sytuacja wygląda następująco - PC jak z sygnaturki (RAM - F3-10666CL9D-4GBECO), bez żadnego OC póki co i co jakiś czas, najczęściej pod obciążeniem, lecz nie zawsze, piecyk potrafi się freeznąć i sieknąć jakimś BSODem. Po takim BSODzie, nie zawsze potrafi wstać - czasem się zawiesi w BIOSie (!), czasem w POSCie, raz przytrafił mi się BSOD po załadowaniu Windowsa - jednym słowem mówiąc, kompletna swawola. Prawie zawsze też, po BSODzie mam źle ustawione timingi (7-7-7-15, zamiast stockowych 9-9-9-24) i przebity voltaż na RAMie (~1,6V, zamiast ~1,4V), lecz po resecie, wszystko wraca do normy. Co śmieszne, czasem potrafi działać caluteńki dzień, po czym następnego dnia wysypuje się już po paru minutach, na tym samym configu. Wtedy pomaga przełożenie RAMu między slotami. Teraz, co robiłem - zapuszczałem MemTesty, ale tylko w trybie dual, nie miałem czasu na bawienie się pojedynczymi kośćmi - oczywiście wszystko ok. Ręczne ustawienia timingów/napięć RAM/CPU/prawie wszystkie możliwe opcję w BIOSie, popróbowane i nic. Czasem podziała dzień, czasem 4 godziny, czasem się sypie co kilka minut, choć może to dlatego, że ostatnimi czasami coraz mniej gram, przez co piec jest ogólnie mniej przeciążony. Teraz co udało mi się ustalić - prawdopodobnie walnięty RAM/kontroler pamięci/mobo - da się jakoś wyłonić 'zwycięzce'? Myślę żeby na dniach zanieść wszystko do jakiegoś serwisu, ale w moim mieście obawiam się, ze usłyszę najwyżej, żeby sobie ,,przejinstalować łindoła". Halp, już mnie to zaczyna wnerwiać.

 

#EDIT

Oczywiście temperatury i wszystko takie w normie. Może pomoże wyjęcie i włożenie CPU?

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Mam identyczny problem, FREEZ-owanie ekranu lub blue screeny typu hardware malfunction. Wcześniej miałem OC i wtedy zaczęły się problemy. Ustawiłem MO/BO na default i nic to nie dało. Tempy mam bardzo prawidłowe. Przed chwilą błąd mignął tak szybko, że nie zdążyłem zobaczyć czego konkretnie ten błąd dotyczył, mówię o blue screenie.

Link to post
Share on other sites

Hmm, widzę że masz procek Intela, więc chyba mogę wykluczyć padnięty kontroler pamięci w CPU. Przed chwilą przeleciałem wszystkie pamięci w MemTeście pojedynczo, w każdym slocie, po 2 razy i bez żadnego błędu. Zauważyłem tylko, że w 2 i 4 slocie, RAMy były testowane w 200MHz, a nie w 667MHz, ale to raczej nic takiego. Na 'techsupportforum' ktoś mi coś pisał o za słabym zasilaczu (500W do GTX460), ale widzę, że Ty masz 800W, więc już nie wiem. Dziwne toto. Karte masz podkręconą fabrycznie?



Heh, 3 dni spokoju było po przywróceniu BIOSu do default, ale dzisiaj przywitał mnie 1A 'Memory_management' :C



Tja, kolejny BSOD - '7e' od sterownika 'dxgmms1.sys' Wrzucę jeszcze foto z moimi ustawieniami, może coś   przeoczyłem/schrzaniłem: http://img221.imageshack.us/img221/3375/beztytuupwfm.png

Link to post
Share on other sites

TwinFrozrII były kręcone fabrycznie, chyba się mylisz, ale pewności oczywiście nie mam. Natomiast co do freezów - u mnie coraz rzadziej, częściej zdarzają się już BSODy, z tym że poprzedzone lekkim freezem, albo zwieńczone freezem, tak, że potem nie ma ich w logu. Dziwne.

 

#edit

No i muszę dodać, że wcześniej PC potrafił się wysypać tak sam z siebie, a od jakiegoś czasu leci praktycznie tylko, gdy jest obciążony jakąś grą/programosem.

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...