Skocz do zawartości

Zasilacz do Fractal Design Core 3000+i5-3570k


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję zasilacza do zestawu:

- obudowa Fractal Design Core 3000

- grafika Asus GT440 (zmienię na coś typu HD7770, nie gram więc nie potrzebuję większej mocy)

- 2HDD+1SDD

- 16GB DDR3 (2x8GB) Patriot 1600MHz CL9 ELK

- płyty i procesora jeszcze nie mam, ale będzie to i5-3570K+Asrock Z77 Extreme 4. Zastanawiam się jeszcze nad AMD FX-8320

 

wstępnie wytypowałem:

- Thermaltake Smart 550W (ma jedną linię 12V i kabel zasilania 55cm)- cena 233PLN

- XFX Core 550W (nie ma odpinanych kabli) - cena 219PLN

- Be Quiet L8 530W (2 linie 12V i kabel zasilania 45cm)

 

Na czym mi zależy:

- dobra jakość

- w miarę cichy

- okablowanie modularne - odepnę zbędne kable

- odpowiednia długość kabla 12V (w Thermaltake jest 55cm, nie wiem czy 45cm tak jak w Be Quiet L8 530W wystarczy)

- cena do 280-300PLN

 

W starym komputerze mam zasilacz Chieftec gps-400aa-101a, czy on by to ruszył czy lepiej nie ryzykować?

Edytowane przez jkowal
Link to post
Share on other sites

Na taki konfig warto kupic nowy zasilacz

650w nie potrzebne to juz na Sli/Cross

Od siebie:

SEASONIC M12II 520W

OCZ ZT 550 jeden z tanszych jesli chodzi o modular, ale mocny i nie jest az tak glosny jak mowia.

Co do L8, zasilacz bardzo dobry bq ale kable moga nie styknąć....pewnosci nie mam, ale byl tu taki user co mowil ze stykna......zawsze sa przejsciowki.

Link to post
Share on other sites

Wiecie panowie, mi zawsze wydawało się, że nie modularność jest najważniejsza, tylko jakość wykonania i stabilna praca. Ale skoro nie chcecie ze mną gadać to spk. :/ Poza tym ta sprawność nie zawsze jest racją, można o tym poczytać w necie. Wystarczy poszukać. Oczywiście SS będzie na pewno mniej opłacalny niż reszta, ale to już wybór osobisty czy wolimy dołożyć trochę kasy i mieć coś porządnego, czy kupić jakiegoś feel'a, czy też tagana. :)

Link to post
Share on other sites

To znaczy modularny jest wygodniejszy, kable po budzie się nie walają, a niektórzy maja obudowy co lepiej zainwestować w modularny zasilacz.

Ale zgadzam się z tobą, PSU ma być stabilny i dobrze wykonany.

Co do zasilaczy które wymieniliśmy to każde są dobre wiec co by nie kupił będzie dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...