Skocz do zawartości

Witam,proszę o pomoc .


Recommended Posts

Witam, mam problem mianowicie kogo pytam odpowiada inaczej sam nie wiem co kupić .myślę nad takim zestawem. Intel E8500 BOX,

płyta Asus P5Q Pro S775 , grafika SAPPHIRE 4870 512MB HD4870 512 MB DDR5,zasilacz posiadam tagan bz piperock 700W (kupę kasy za niego dałem)

Proszę o rade czy to będzie ładnie śmigać;) .Aha co do pamięci ram proszę o podpowiedż nie mam pojęcia jakie oraz jakie Hz.Dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu E8500 , kup E8400 najlepiej z allegro z licytacji , nie ma sensu nowego przy dzisiejszym kursie dolara , ja akurat posiadam płytę Gigabyte GA-DS3L z prockiem E8400 i pamięci 2x2GB 800MHz PAtriot Viper Extreme Low LAtency i chodzi wszystko bardzo ładnie , procek w biosie po przestawieniu na 9x400 chodzi ładnie na 3.6Ghz na boxowym chłodzeniu - pamięci wtedy z automatu na 960MHz na napięciu 2.1V innych napięć nie podnosiłem , czekam na wydajniejsze chłodzenie wtedy może się pobawię.

KArtę graficzną mam Gigabyte HD4850 OC 1GB na Zalmanie i też nie narzekam.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Komponenty jakie zaproponowałeś są bardzo dobre. jeśli stać Cię na tego E8500 to bierz póki ciepły. Ma on wysoki mnożnik i z łatwością się podkręca nie katując przy tym płyty i pamięci bo taką samą częstotliwość osiąga przy mniejszym FSB. Procesor jest wręcz stworzony do podkręcanie i często mam wrażenie że o to właśnie chodzi. Tylko może kup go w wersji OEM i wentylator kup jakiś lepszy bo przy OC będziesz mieć lepsze wyniki i dłuższą żywotność procesora. Fabryczny BOX jest dosyć głośny jak wchodzi na wyższe obroty i uwierz mi aż sam się zdziwiłem. W połączeniu z tym Radeonem procesor stworzą idealną parę do wymagających gier. Pamięci potrzebujesz 4 GB gdyż 2GB nie wystarczają w nowych grach (doczytywanie zmniejsza średni FPS) Jaki RAM? Jeśli myślisz o podkręcaniu procesora to 1066mhz. Jeśli natomiast średnio Cię to interesuje to jakieś 800mhz CL4 np GEIL.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Szymon kupiłem e8500 kupiłem box za 710zl np.na proline nie kupiłbym za tyle nawet e8400 chłodzenie dokupię za miesiąc mam tylko 3000 czyli na to wszystko co napisałem a kręcić nim 1 dnia nie będę (chce wreszcie pograć :D ) pamięci myślę ze kingston hyper 1066 lub ocz takie z healt pipe tez 1066 bo jakbym chciał coś go przypalić to nie będę do tego zmieniał ramu jak wszystko poskładam napisze jak śmiga;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Szymon kupiłem e8500 kupiłem box za 710zl np.na proline nie kupiłbym za tyle nawet e8400 chłodzenie dokupię za miesiąc mam tylko 3000 czyli na to wszystko co napisałem a kręcić nim 1 dnia nie będę (chce wreszcie pograć :D ) pamięci myślę ze kingston hyper 1066 lub ocz takie z healt pipe tez 1066 bo jakbym chciał coś go przypalić to nie będę do tego zmieniał ramu jak wszystko poskładam napisze jak śmiga;)

Przy tej karcie będziesz musiał go wykręcić, bez tego karta nie pokaże w pełni swoich możliwości :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...