Skocz do zawartości

WMP problem z dodawaniem urządzeń w strumieniowaniu multimedialnym.


Recommended Posts

witam. Mam zgoła nie do przejścia temat. Otóż dnia szczęsnego stwierdziłem że ponieważ mój całkiem fajny TV marki Phillips "nie potrafi" odtwarzać napisów w formacie txt.... A ponieważ jest opcja strumieniowania wideo z komputera na TV za pomocą WMP postanowiłem zeń skorzystać.. 

Problem w tym że cholerstwo za 1 razem wykrył mój TV strumieniował że aż miło.. ;) Tyle że nie wiedziałem że WMP robi również dywersje (nigdy nie używałem więc skąd miał wiedzieć że ma to samo). 

Po naprawieniu owego napisowego problemu pojawił się skądinąd problem z Działaniem owego strumieniowania. Intuicyjnie klikłem opcje usuń z menu dodawania urządzeń do strumieniowania z zamiarem ponownego wykrycia urządzenia.. niestety nic z tego...

Próbowałem resetowac ustawienia WMP ale bez owerbusta całej windy nie pójdzie, dodawanie i odejmowanie urządzeń z windy też nic nie daje..... ma ktoś może jakieś małe solwy tego problemu....



Problem rozwiązany!! Po kilku dniach, ale zawsze...

NA mój problem rozwiązaniem okazało się wprowadzenie w menu start ->"uruchom"->

  • msdt.exe -id WindowsMediaPlayerConfigurationDiagnostic

enter i postępujemy zgodnie z propozycjami Ważne by w opcjach zaawansowanych w początkach odkliknąć zakładkę "automatyczna naprawa".. 

Link to solva nr 1;)http://mp3.about.com/od/windowsmediaplayer/qt/Windows-Media-Player-12-Problems-Troubleshooting-WMP-12-Configuration-Errors.htm

 

Jak już nam się zresetuje co trzeba powinno wszystko działać jak należy do 1 uruchomienia.. ;)

W moim przypadku Strumieniowanie mediów na tv bądź inny komp blokował firewall ESETA i Zapory windowsa..

Jak to rozwiązać... 

 

Eset;

Po pierwsze wchodzimy w opcje "ustawienia zaawansowane"

Sieć->reguły->Zapora osobista->Tryb uczenia się lub interaktywny

                                                    ->   reguły i strefy- odznaczamy w 1 Klawiszu "ustawienia" zezwół na udostępnianie

                                                    ->   ids i opcje zaawansowane - odznaczamy "zezwól na używanie protokołu PNP..."

 

Win 7-;

Następnie narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych-> Zasady konta->Zasady blokady konta->Odmowa praw dostępu i tam klikasz z "0" na "1"

LInk SOLV nr 2->http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=2584.0

 

Powinno śmigać... 

 

Więcej niż raz....

Edytowane przez nimix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...