Skocz do zawartości

Pochwal się ile W pobiera Twój PC


Recommended Posts

Pobieramy program Core Temp

http://www.programosy.pl/program,core-temp.html

Odpalamy i musimy jakoś obciążyć PC

W tym celu odpalamy Everesta lub Aide64 i robimy test CPU PhotoWorxx ( lub inny program do obciążenia )

U mnie 645W, w BF3 45W :roll: Nie wiem na ile i czy to w ogóle jest realne :D

http://s6.ifotos.pl/img/58jpg_xapapeh.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Temat powered by mulator http://forum.benchmark.pl/topic/45816-aida64-wyniki-testow/page-4?do=findComment&comment=854950

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites
Takie programy to o kant potłuc. Gdybyś naprawdę miał 645W to by twój zasilacz w agonii jęczał. A 45W to ty w spoczynku nie masz.

Jak chcesz realnie zmierzyć pobór energii, to potrzebujesz miernika. Na przykład coś z takich:


Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mój komputer:

- idle - 95-105W

- max obciążenie bez Vsyc w 1920x1200 na full detalach (Crysis, Gothic 4: Setariff, BF4) - 380-400W. Więcej niż 400W nie osiągnął. Nie używam takiego ustawienia do gier więc zużycie prądu tylko takie poglądowe.

- normalnie z frame limiterem 23fps w 1024x768 na full detalach 160-270W (270W to aximum mabsolutne dla Gothic 4 i nic poza nim tego nie osiąga). W starych grach ze 140W.

- Monitor CRT 17" Lie On nie by wliczany. Je średnio 47W a LCD 15" je 16W. Po zmianie stanowiska za jakieś 2 tyg. będie monitor CRT 17" NEC i on je 55W średnio.

 

 

Lapek:

- idle - 9-10W

- przeglądanieneta 12-14W

- film - 15W

- zgrywanie czegoś z płyty na dysk 18W

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tylko miernik prawdę powie :P. Tak czy inaczej to co pokazuje Core Temp może być jakąś wskazówką choć te 645W musi być błędem.  

U mnie pobór mierzony watomierzem, w zależności od cpu (reszta gratów taka sama):

 

i3 3220 - idle - 55W, Cinebench 11.5 - 77W (dla porównania CoreTemp podaje tu odpowiednio  6W i 22W)

i5 3470 - idle - 56W, Cinebench 11.5 - 110W

 

Maksymalnie jakie mam zanotowane (prawdopodobnie Crysis 3 beta lub 3DMark) to 262W.

 

PS. podejrzewam, że ten temat nie będzie popularny wśród właścicieli AMD oraz starych grafik (np. Fermi) :D.  

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@UP i @mój post: Dlaczego nie popularny?? Je ile je i tyle. Nie powodów do wstydu. W komputerze są: Phenom II X4 955 + GeForce GTX 470 + CRT 17". Dlatego wyniki takie kosmicznie wysokie :) Cokowiek tego kiedyś nie zastąpi na ban będzie jadło mniej prądu, bo po prostu nic praktycznie nie je tak dużo jak to co mam. Więcej to chyba tylko FX-8350 + GeForce GTX 480/580 + CRT 21"-24" :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

PS. podejrzewam, że ten temat nie będzie popularny wśród właścicieli AMD oraz starych grafik (np. Fermi) :D.

 

Aaa tam. Ja się "pochwalę". :D

 

Idle - 115W.

Jeśli chodzi o obciążenie to nigdy nie zauważyłem przekroczonych 300W.

 

Sprzęt w sygnaturze. Pomiar dokonany za pomocą panelu Zalman ZM-MFC2.

Oczywiście monitor nie jest wliczany.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Komputery lubię, samochodów nie znoszę więc tak bardzo na oszczędnośni w tym aspekcie mi nie zależy :) Generalnie nie używam go dużo. Pograłem wczoraj a wcześniej w piątek tydz. temu :) Wczoraj z godzinę a z tydz. temu tez albo ze dwie godziny. Tak to lapka używam, który jest bardzo oszczędny. Po prostu nie ma tyle czasu na granie albo jestem zmczony i mi sięnie chce. Teraz trochę wolnego będzie to sobie popykam :) Zresztą komp jest ustawiony w "tryn eco" :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Jak chcemy zrobić rywalizację na pobór mocy, to rozbijamy świnki z oszczędnościami i ....

 

http://media.treehugger.com/assets/images/2011/10/killawatt-watt-meter-photo347.jpg

 

;)

Link to post
Share on other sites

Zalman ZM-MFC3 jako miernik:

Najmniej jak widzialem to 130W.

Najwiecej ponad 680W

podczas gier z vsync okolo 250 - 300W (Mniej niz stary i5 750 z 4870)

Średnio na pulpicie (przeglądarka i inne gówienka) waha się pomiędzy 140 - 160 W.

 

 

Myślę że źle nie jest:

i7 3930K@ 4.4GHz  + h100i

16 GB Ram  (4x4GB Corsair Vengeance LP White 1,35v)

Samsung 830 128 GB

WD Black 1TB (WD1002FAEX)

WD Blue 1TB (WD10EALX)

2x Asus GTX670 DCUII @1080/1603

Zalman ZM-MFC3

DVDRW LG

Antec Earthwats 750

+ kilka dupereli na usb i wentyle

 

Mając wszystko na stock (Linpack + MSI Kombustor) dobija do 500Wat.

 

EDIT: Liczony tylko pobór samego pudła (z gniazdka) Bez monitorka i pierdziawek.

Edytowane przez TRG
Link to post
Share on other sites

Sam złom, bez dodatków:

 

Q6600@3.2 GHz

GTX 460@ 840 MHz

VX-550

3 dyski, napęd

Xonar DX

4 GB DDR2 Geil 800 MHz

 

Taki skromny zestaw modeli konkretnie nie spisuję, nie gram już nawet... Jakoś staro się chyba poczułem, ale może to przez te gnębiące ceny. Albo kiepskie zarobki... W zasadzie nie wiem przez co, może sprzęt stary i tylko łezka w oku jak dokładałem GTX 460 w dniu premiery...

 

Idle 135W/Stress 460W

 

Mierzyłem watomierzem, wyniki przybliżone, bo wtedy chyba miałem bardziej kręcony zestaw. Szczerze to na moje dzisiejsze potrzeby bierze za dużo, chyba czas kupić jakieś APU od AMD...

Link to post
Share on other sites

To i ja się pochwalę ;)

 

PC:

Phenom II X4 975 @3,8GHz 1,4V

Radeon HD 6870 @950, 1150

2x4 GB 1333MHz GOODRAM

WD Green :menda:  %-)

 

W spoczynku, tzn. jakieś GG, filmik na Youtube, 90W-100W. Podczas gry w BF3 280W-290W. Przy full obciążeniu, tzn. Prime95 + Furmark ok. 400W. Nie są to małe wyniki, ale kiedy nie miałem watomierza, wydawało mi się, że 450W będzie mało :P Oczywiście są to wyniki prosto z miernika.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez knypsio123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...