Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zacznę może od wersji karty jaką posiadam i reszty konfiguracji:

karta: Gigabyte HD7770 1GB REV 2.0

reszta: Intel C2D E7200, Gigabyte G31M-S2L, 2x1GB DDR2 667Mhz Dual Channel, Intel SSD 330 128GB, Samsung 500GB, WD Caviar Blue 250GB, BeQuiet Straight Power E8 400W, Win 7 Ultimate 64 bit.

Mój problem polega na ciągłym "mrożeniu ekranu" i pojawianiu się komunikatu "sterownik ekranu AMD driver przestał działać, ale odzyskał sprawność" co uniemożliwia pracę na komputerze. Na początku go ignorowałem (pojawiał się raz na uruchomienie komputera), z czasem stawał się co raz bardziej uciążliwy, obecnie pojawia się co kilka/kilkanaście sekund... Znalazłem trochę informacji na ten temat w internecie i w skrócie wypisze co zrobiłem z potencjalnych, znalezionych rozwiązań:

- sprawdziłem grafikę na dwóch różnych kablach: DVI i D-Sub,

- zasilanie karty: podpiąłem pod 2xMolex->6 Pin,

- sprawdziłem pamięci Memestem: są OK,

- instalowałem sterowniki od wersji 12.6 do 13.1 oczywiście czyszcząc system i rejestr Driver Sweeperem i CCleanerem gdy zmieniałem wersję,

- w ustawieniach Flash Playera wyłączyłem przyspieszanie sprzętowe,

- obniżałem taktowania GPU za pomocą MSI Afterburner,

- kartę sprawdziłem również na Windowsie XP Home Edition SP3,

- jedyne wyjątki to Linux Live CD (wersja cdlinux.pl 1.0), który odpaliłem na ok. 15-20 minut i nic się nie działo, gry i testy graficzne takie jak 3DMark, Video Memory Test i wbudowany w OCCT.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kartę odesłałem na gwarancję w celu naprawy i podobno została naprawiona. Jednak u mnie nadal istnieje ten problem. Dodam, że korzystam teraz z karty ASUSa HD4850 na sterownikach 13.1 i z nią nie mam żadnych kłopotów.

Czy ktoś z Was ma jakikolwiek pomysł co mógłbym jeszcze zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez krzysiek20081991
Link to post
Share on other sites

miałem kiedyś identyczny problem z GF 8600GT, karta wielokrotnie oddawana na gwarancje, niby naprawiana, w kompie brata działała bez zarzutu więc ją poprostu zamieniłem, miał identyczną tylko innego producenta więc ja tylko w ten sposób rozwiązałem ten problem a co jest powodem.. wydaje mi się, że płyta głowna nie chciała z nią współpracować. i zapewne nie jest to wina sterownika bo pewnie pojawią się hejty na temat radeonów jakie to są żałosne ze swoimi sterownikami ;)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tak z HD 4850. Identycznie jak u Ciebie sie zaczelo. 1 bsod dziennie. Pozniej juz co chwila system siadal. Okazalo sie ze grafika umarła. Nie mialem gwary i kupilem hd 6850 i problem znikl. sorry za brak polskich znakow ale pisze z tel i nie chce mi sie ich klepac.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem też aktualizować BIOS płyty głównej ale każda nowsza wersja nie chciała współpracować z moją kartą dźwiękową, więc dałem sobie spokój. Właśnie zastanawiam się czy nie zmienić reszty platformy na s. 1155 albo FM2... Generalnie reszta sprzętu trochę z zeszłej epoki ;)

Tak, oryginalne sterowniki z płyty też nie rozwiązują problemu.

Edytowane przez krzysiek20081991
Link to post
Share on other sites

Tak, formata też robiłem i próbowałem ponownie z Win 7 i jak wcześniej pisałem z Win XP.

 

Dodam jeszcze, że w czasie pojawienia się komunikatu w dzienniku zdarzeń pojawia się takie ostrzeżenie:
Źródło:        Display
Identyfikator zdarzenia:4101
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Ostrzeżenia
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik:    Nie dotyczy
Opis:
Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Display" />
    <EventID Qualifiers="0">4101</EventID>
    <Level>3</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2013-02-08T12:27:09.000000000Z" />
    <EventRecordID>19170</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>NTT</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>amdkmdap</Data>
    <Data>
    </Data>
  </EventData>
</Event>

Edytowane przez krzysiek20081991
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...