Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Posiadam sprzęt jak w sygnaturce. Mam teraz 400zł i planuję kupić mocniejszy procseor, chyba, że za 400zł mogę wymienić coś innego, by poprawić wydajność w grach. Jak tak to piszcie. Strasznie podoba mi się AMD Phenom II 965 Black Edition 4 rdzenie. Czy podniósł by mi on wydajność w grach i ogólnie, czy poprawił by szybkość komputera? O ile FPS bym miał więcej w grach tak średnio, zważywszy, że gram w 1920x1080. Obecnie posiadam AMD Athlon II 3x3100GHZ 445 oraz Gainward GeForce GTS 450 1GB. Zasilacz to Chieftec GPS 450W.

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Wymiana jak najbardziej sensowna.

Sam 2 miesiące temu przesiadłem z Athlona II X3 3ghz na tego Phenoma II, o którym piszesz i powiem tak: odczuwalna różnica jest, acz może bez efektu "wow". System (najpierw krótko Win7 x64, a potem Win8 x64 chodzą nieco tylko szybciej, ale  za to w grach odczułem znaczący wzrost wydajności, najbardziej w BF3.

Aha, jak chcesz się przesiadać na tego Phenoma, to od razu przy zakupie radziłbym pomyśleć o dokupieniu jakiegoś chłodzenia - boxowe jest mało wydajne, a przede wszystkim horrendalnie głośnie, komp ryczy jak startujący odrzutowiec, tym bardziej gdy wiatrak wejdzie na obroty. Różnica w stosunku do cichutkiego boxowego chłodzenia Athlona II jest wręcz kolosalna.

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

Tez polecam tego procka, a co do tego jak i o ile komus wzrosla wydajnosc to nie trzymal bym sie tego kurczowo. U kazdego na podobnym sprzecie moze byc roznie na co wplynac moze jakosc(zuzycie) i szybkosc chocby dyskow twardych co wiele osob pomija;]

-------

Wracajac do tematu sam ma go od roku, zmienilem z quada q9300. Roznica byla spora.Gpu mam gtx285. W bf 3 ja osobiscie gralem w 1680x1050 i wiekszosc na high, czesc na med. Niestety framerateu nie pamietam;p

i ofc chlodzenie boxowe to jakas porazka:P nigdy nie mialem nic rownie glosnego i malo efektywnego.

Edytowane przez silentpa100r
Link to post
Share on other sites

Jaką masz grafę i o ile Ci fps-y w BF3 wzrosły i tak ogólnie?

Config:

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz  

ASUS M4A68T

KINGSTON 1333MHz 8GB (4x2GB) 

WD Caviar Green 500GB

GIGABYTE RADEON HD 7770 OC REV.2.0 

ASUS XONAR DG 5.1 

OCZ CoreXStream 500W

Windows 8 Pro 64bit with Media Center

 

Po wymianie na Phenoma fpsy skoczyły średnio o jakieś 20 fps. Na ultra w rozdziałce 1440x900 jest jakieś 60-80 fps, w zamknietych pomieszczeniach nawet skacze do 100.

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...