Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! 

 

Mam dziwny problem ze skypem. 

 

Jakiś tydzień temu mikrofon sam się wyłączał podczas rozmowy (lub też skype go nie wykrywał etc.), po 2 minutach, kilkudziesięciu sekundach nagle osoba z którą rozmawiałem mnie nie słyszała. Czas był nieregularny. Żeby naprawić problem wystarczyło się ponownie połączyć, albo w ustawieniach jeszcze raz zatwierdzić mikrofon. Uderzyłem w temat zobaczyłem że mogły się 'kłócić' o mikrofon programy, miałem wtedy jeszcze aktywny Google talk i inne rzeczy. Problem rozwiązałem.

 

Jednak od wczoraj problem znowu powrócił, po kilkudziesięciu minutach się wyłączał, po godzinie, po chwili , sprawdziłem aktywne procesy, wywaliłem to co zbędne, nawet upgradowałem skype do najnowszej wersji i dalej problem jest. Aktualnie jestem w trakcie Sesji i naprawdę nie mam głowy żeby się tym zająć jak trzeba, miał ktoś podobny problem?

 

System jest wolny od malware/spyware. 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 

Edit:

Doszukuję się problemu w software, a może to być zepsuty mikrofon? W sumie mam go "odkąd pamiętam" :)

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Zintegrowana - płyta główna ASRock P55M Pro

Oprogramowanie to co było na płytce Via HD Audio Deck

 

Szczerze nie bawię się dźwiękiem etc. więc moja odpowiedź może być niedoprecyzowana :) W żadnym innym miejscu problemy z dzwiękiem nie występują. 

 

Pytanie bonusowe: ostatnio włozyłem do kompa kartę grafiki Asus HD7850, dziś zerkam w 'odtwarzanie' a tam 6 niepodłączonych urządzeń "AMD High Definition Audio Device" co to jest? :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Zadbaj o najnowsze sterowniki do tej VIA (wydaje mi się, że te są najnowsze dla win7 x64).

Teraz nic więcej nie pomogę w tej kwestii - jutro sprawdzę na sprzęcie z identyczną integrą i skype.

 

Bonus: to są wszystkie interface w karcie, którymi można przesłać dźwięk (hdmi, dp itd)


 

E 8.02:

Sprawdziłem na vt1828s + sterowniki z linka i skype 6.x. Nie ma żadnego problemu. W panelu sterowania > dźwięk > nagrywanie nawet nie miałem ustawionego mikrofonu jako domyślny (tylko miks stereo na VIA HD Audio ... ).

 

Spróbuj ze sterownikami i ewentualnie przeinstaluj skype (zostaw wartości domyślne w ustawieniach).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc zainstalowałem te sterowniczniki, przeinstalowałem skype do najnowszego (ten najnowszy skin... bleah). I jak na razie bezproblemowo gadam 6 minut. Jak dobije do 3 h to sukces 'krótkoterminowy'. Post uaktualnie po tym czasie  ;)

 

Edit01:

Mały problem po tym jak zainstalowałem ten software coś mi się nakombinowało... (problem rozwiązany poniżej)

 

Wcześniej było tak że z tyłu miałem podpięte głośniki monitora, z przodu zaś słuchawki i po prostu wedle potrzeby wyciszałem monitor bądź słuchawki.

 

A teraz podczas gry zauważyłem że wszystko uruchamia się na słuchawkach (w ogóle je wyszczególnia, kiedyś był współny suwak-mikser):

 

http://gyazo.com/ab912c0e77a21f514168a8536f2edfb9.png?1360350505Aktualnie właśnie tak to wygląda na dwóch kartach, i albo jedno albo drugie.

 

Edit02: Trochę pogrzebałem i ogarnąłem temat :D opcja ta schowała się w małym guziczku...

 

http://gyazo.com/699e80d7e2eefcbba796f843aa8cda07.png?1360359721

 

Nie miałem dziś zbytniej możliwości jednak testować skype, jutro dam znać ;)

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...