Skocz do zawartości

CoolerMaster Silencio 550 vs. Corsair Carbide 300R ?


CoolerMaster Silencio 550 vs. Corsair Carbide 300R  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która obudowa lepsza ?

    • CoolerMaster Silencio 550
      0
    • Corsair Carbide 300R
      14


Recommended Posts

Witam

 

Prosze o opinie która z obudów będzie lepsza waszym zdaniem jakościowo. Wiadomo są to obudowy dwuch różnych półek cenowych i do róznych zastosowań - jedan do wycoszenia druga do raczej mocnieszych osiagów komputera z uwagi na przewiewność.

Posiadam chłodzenie Thermalight HR-01 [wys. 159mm] , czy wejdzie do CoolerMaster Silencio 550, bo do Corsair Carbide 300R na pewno... W Silencio 550 sa profilowane gabki wyciszające z czym oże być robiem w przypadku tka wysokiego chłodzenia....

 

Która waszym zdaniem ogólnie jest lepsza?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Bardzo dobrze wybrałeś bo cm 550 to moim zdaniem kompletnie nie udana konstrukcja.

Corsair 300R klasyk - solidna buda.

Co innego gdybyś mógł kupić CM 650 ale z Corsaira 300R będziesz zadowolony.

Edytowane przez t.luk
Wypowiedzi nie na temat zachowaj dla siebie...
Link to post
Share on other sites

NIe każdy potrzebuje wyciszonej obudowy, tak samo z filtrami. Jak ktoś ma syf w domu to będzie środek odkurzał co tydzień. Sam posiadam tylko filtr z przodu i od spodu w swojej budzie i jakoś odkurzam ją co miesiąc, a czasem i rzadziej. Sam swojego czasu zastanawiałem się nad 300R albo Fractal 3000. Już wybrałem 300R, to ceny poszły w górę i się wstrzymałem. 

 

up.

Z Corsaira będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Z uwagi iż Carbride 300R był bez 2 sanek na dyski (w nowej sa 4 sanki) a ja muszę mieć 3 dyski, zmuszony byłem kupic Coller Master Silencio 550. Powiem że to zupełnie inna klasa. Obudowa Silencio 550 jest cięzsza prawie 2 razy od Carbide 300R (wiadomo że wyciszenie też wazy), Carbide przy niej wygladał jak "tania buda z targu", blacha cienika itp... Plusem dla mnie jest to że nie muszę dokupywać zaślepki 5,25->3,5 gdyz Silencio 550 ma juz wbudowany czytnik kard - super sprawa...

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że według Ciebie buda jest solidniejsza od Corsaira 300R ale dla mnie to najgorsza z wyciszanych obudów dostępnych na rynku. Do tego jet to istna grzałka i chyba tylko maniak ciszy będzie
usatysfakcjonowany, do czasu aż nie pobawi się Fractalem R4 lub Antec P280.

 

Temperatury w tej budzie to masakra

http://pclab.pl/art46501-8.html

 

Po 15-20c cieplej na podzespołach od Fractala Core 3000 lub ARC Midi !

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

Myślę, że do moich zastosowań Silencio 550 mi wystarczy...

Do grania mam XBox360 a komputer wykorzystuje do ogladania filmów, przegladania Internetu i pracy biurowej....   

Fractala Core 3000 lub ARC Midi to zupełnie innej klasy obudowy i do innych zastosowań. Obudowa z serii SIlencio na za zadanie wyciszyć. ARC Midi jest projektowana pod wodne chłodzenie wiec napewno bedzie chłodniejsza i miała lepszą cyrkulacje powietrza oraz więcej miejsac na montaż chłodnic, Fractal Core 3000 jest jak sito :) możesz ja sobie porównać z Coler Master CM690 II :D bo sa to obudowy tej samej klasy  i w porównaniu z CM690'tką wypada o wiele gorzej....

Poza tym głównym atutem była dla mnie cena gdzie obudowę wartą prawie 400zł kupiłem za 185zł i jestem zadowolony.

 

PS. Gdybym miał wydać 400zł na bude zapewne byłaby to Defline R4 albo coś podobnej klasy...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...