Skocz do zawartości

Sensowny następca dla Z77A-G43


Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Jako że na własne życzenie i z powodu własnej głupoty pozbyłem się płyty głównej staję ponownie przed wyborem owej. Do G43 nic nie mam. Fajna, tania, obsługa zintegrowanej GPU, PCIe 3.0, złącza USB 3.0 + możliwość wyprowadzenia dodatkowych z płyty.

 

Szukam czegoś w porównywalnej cenie, może ciut droższego.

 

Mile widziana lepsza sekcja zasilania niż ta w G43. Obsługa zintegrowanej GPU też mile widziana bo nie wiem kiedy w końcu kupię docelową GPU.

 

Budżet to powiedzmy max 400zł

 

Moja propozycja

 

http://morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862

 

Nie wiem nic o jej sekcji zasilania ale wydaje się być sensowną alternatywą dla G43 no i cena tak bardzo nie miażdży :)

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

 

W zasadzie sam sobie pomogłeś bo ja również miałem Ci zaproponować G45 http://www.benchmark...enzja-4694.html choć dla zintegrowanej grafiki można przydzielić max 256Mb.

 

Nie wiesz jak wygląda w niej sekcja zasilania? Coś lepszego niż w G43? Co do zintegrowanej grafy to znam to... G43 ma to samo (mimo, że producent podaje że można przydzielić niemalże 2 GB). Ale uwierz, że do odpalenia np DE:HR w zupełności wystarcza :) Co prawda o wysokich detalach i dużej rozdzielczości mogę zapomnieć ale da się grać :)

I G45 bardziej się nadaje co CF :)

 

GD55 dużo lepsza od G45?

Link to post
Share on other sites

No przemyślę też tą GD55. Chociaż raczej nie planuję kręcić wyżej niż 4,5GHz. Ale jeśli te 4,5GHz ma być stabilniejsze na GD55 niż np na G45 to myślę że warto dołożyć.

 

Przede wszystkim muszę sprzedać graty z laptopa które mi zostały. Niedługo 2 przelewy z roboty i zobaczymy jaki będzie fundusz (bo grafę też chcę kupić).

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jeśli możesz dolożyć to atakuj gd55 bo to już jest lekki wypasik można rzec(mocna sekcja zasilająca), o ile się nie mylę to g45 ma o 1 fazę zasilającą więcej i CF/sli w układzie x8x8.

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

g45 ma na pewno x16x16,

 

                 

                            

PCI-Ex16 3 PCI-E Gen Gen3 (16, 16) Gen2(4)

 

g43 ma x16x4 :/

Bzdury.

G45 elektrycznie obsłuży x8x8 w crossfire, nie x16x16 ;) x16 to jeżeli jedna kartę podłączysz.

Link to post
Share on other sites

G45 ma certyfikat sli więc chyba 16x , 16x

 

nawet jeśli x8 , x8 to dużej różnicy i tak nie będzie  http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Ivy_Bridge_PCI-Express_Scaling/6.html

 

Edit: mam pytanie, czyli jak zrobię SLI x8 x8 z 570gtx to ile stracę w porównaniu do 16x 16x w grze np.bf3 ? sorry za OT

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...