Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka wszystkim. Aktualnie posiadam zasilacz XFX'a 550W. Kumpel wyszedł z taką propozycją da mi be quiet! Dark Power Pro 10 850W a ja w zamian swojego XFX Core 550W + 350zł.

Teraz moje pytanie. Jak to jest np. czy jeśli zestaw pobiera dajmy na to 350W to czy zasilacz pomimo to bedzie pobierał te 850W z gniazdka? Czy jest to tak jak mysle ze maksymalnie moze dostarczyc tyle W. Nie chciałbym sie wkopac, bo jak przyjdzie mi rachunek za prad to zebym nie musiał paść na kolana. Wiadome mi jest ze trzeba odliczyc % sprawnosci, bo czesc energii idzie na straty :)

Link to post
Share on other sites

Aha rozumiem. W przyszłości mam zamiar zrobic modyfikacje kompa, prawdopodobnie kupno całego, nowego. Ze starego zostawiłbym sobie tylko Samsunga F3 1TB. Ten BQ ma jakies 2 tygodnie i moze mi sie w przyszłości przydac. Teraz to 550W nie ma co u mnie robic :) Narazie czekam na nowe procki od AMD, mam nadzieje ze sie nie zawiode :P

dzieki 06radcho za odpowiedz + leci  :P

 

EDIT: A moze orientuje sie ktos czy ten moj poczciwy XFX pociagnie cos takiego:

 

FX nowy, chyba ze okaze sie lipa to kupie 8350 +OC + Phanteks PH-TC14PE

MSI 990FXA-GD80

Radeon 2x 7870 XT prawdopodobnie od Sapphire + OC

ASUS Xonar DX

 

I tam inne pierdoły typu  ram czy ssd.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Twój komp będzie pobierał tyle samo mocy przy 550 czy 850.

 

Popatrz sobie na necie na różne testy poboru mocy. Jest tak że twój 550 może w zupełności wystarczyć do tego co masz w kompie. Problem pojawia się gdy pobór zaczyna się zbliżać do granicy mocy twojego zasilacza i wtedy zaczyna się on grzać i w konsekwencji będzie mniej żywotny. Jeśli tak nie jest to nie widzę sensu wydawania kasy, chyba że myślisz już o jakiejś wypasionej karcie graficznej bo one potrafią pociągnąć prądu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siemka wszystkim. Aktualnie posiadam zasilacz XFX'a 550W. Kumpel wyszedł z taką propozycją da mi be quiet! Dark Power Pro 10 850W a ja w zamian swojego XFX Core 550W + 350zł.

Teraz moje pytanie. Jak to jest np. czy jeśli zestaw pobiera dajmy na to 350W to czy zasilacz pomimo to bedzie pobierał te 850W z gniazdka? Czy jest to tak jak mysle ze maksymalnie moze dostarczyc tyle W. Nie chciałbym sie wkopac, bo jak przyjdzie mi rachunek za prad to zebym nie musiał paść na kolana. Wiadome mi jest ze trzeba odliczyc % sprawnosci, bo czesc energii idzie na straty :)

 

Śmiało bym się zamienił bo to bardzo dobry zasilacz i drogi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie mam okazje :) za nowego trzeba dac około 800zł a tutaj wychodzi mi 350zł + moj :P

Musze pomyślec, bo jak bede robił CF to przyda mi sie, do 1 karty moj spokojnie wystarczy :) Wahacze w samochodzie zdałoby sie wymienic... wiec zobaczymy czy kasa zostanie jeśli tak to wezme tego bq :P

Link to post
Share on other sites

Siemka wszystkim. Aktualnie posiadam zasilacz XFX'a 550W. Kumpel wyszedł z taką propozycją da mi be quiet! Dark Power Pro 10 850W a ja w zamian swojego XFX Core 550W + 350zł.

Teraz moje pytanie. Jak to jest np. czy jeśli zestaw pobiera dajmy na to 350W to czy zasilacz pomimo to bedzie pobierał te 850W z gniazdka? Czy jest to tak jak mysle ze maksymalnie moze dostarczyc tyle W. Nie chciałbym sie wkopac, bo jak przyjdzie mi rachunek za prad to zebym nie musiał paść na kolana. Wiadome mi jest ze trzeba odliczyc % sprawnosci, bo czesc energii idzie na straty :)

Dla mnie to wygląda na próbę naciągnięcia. Wielkich korzyści z tego miał nie będziesz. Jakieś 4% sprawności, może odpinane kable i tyle. Za uzywany, było-nie było zasilcz liczy sobie, jak za nowy. Cwaniaczek próbuje odzyskać część kasy za Be-Quieta, w każdym razie ja tak sądzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A gdzie tam :) Mandat dostał i nie ma z czego zapłacic :D 500zł wlepili mu :P Przez jakies 2 tygodnie uzywał go 2x 6970 + jakis intel i5. Wczesniej miał bodajże Corsair'a ale zjarał mu sie bo cos dłubał przy nim :)

 

Nie wiem Panowie, zastanawiam sie sam, bo jak bede robil CF z 7870 XT to bedzie jak znalazł, ale poczekam na jakies testy tych układow w Crossie, niech czeka z mandatem kilka dni, a co :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli ci o to chodzi to:

BQ posiada, Certyfikat 80PLUS Platinum oraz sprawność do 94% co pozwala na wykorzystanie pełnej mocy zasilacza oraz obniżenie kosztów zużycia energii

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli ci o to chodzi to:

BQ posiada, Certyfikat 80PLUS Platinum oraz sprawność do 94% co pozwala na wykorzystanie pełnej mocy zasilacza oraz obniżenie kosztów zużycia energii

Co ma certyfikat Platinum do wykorzystania pełnej mocy zasilacza? Nawet zasilacz z certyfikatem Bronze odda całą deklarowaną moc (pod warunkiem że to nie szrot) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...