Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa integra + oddzielna karta


Recommended Posts

Mam kartę pod PCI , a zintegrowaną chce zainstalować.
-PCI mam pod głośniki komputerowe
-zintegrowaną chce mieć do wzmacniacza
(żeby uniknąć schylania sie i zmieniania kabelków co chwile)

Czy można zainstalować drugą kartę dźwiękową pod kompa?

I czy będą jakieś problemy z dźwiękiem jak zainstaluje zintegrowaną?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

chcesz żeby obie działały na raz, tak? wysyłały ten sam sygnał, czy inny?

nie powinno być problemów z instalacją, w przypadku gdy chcesz co innego wysyłać z obu kart to ustaw w programie że ma korzystać z drugiej dźwiękówki, a jak to samo, to kup 1jack->2 jacki i po problemie

Link to post
Share on other sites

Raczej przy karcie muzycznej niezintegrowanej tą zintegrowanąsie wyłącza w biosie, wiec nie sądze, aby sie tak dało. ALbo jedno albo drugie.

Oczywiscie moge sie mylic, dlatego poczekaj az ktos jeszcze sie wypowie :)

Ale u mnie soud blaster audigy nie dzialal razem z integrą.

Link to post
Share on other sites

U mnie działało to bez problemów w następujących konfiguracjach:

Realtek (nForce4) + Audigy

Realtek (nForce4) + Audigy 2

Realtek (AMD 790X) + Xonar DX

A mój kolega cały czas używa:

Realtek (P35) + Audigy.

 

Wystarczy włączyć integrę w BIOS-ie i masz po prostu dwa urządzenia. Później zależy od programu czy oferuje wybór źródła dźwięku, taka opcja na pewno jest np w AIMP2, Skipe, Team Speak, także albo ustawiasz w aplikacji albo przełączasz w systemie domyślną (dla wszystkich aplikacji).

 

W każdym razie ja nie miałem żadnych konfliktów.

Link to post
Share on other sites

Odkopując ten temat... Jestem świeżo po cyklicznym formacie i muszę powiedzieć, że u mnie na Asus P5QL-E (P43) Sound Blaster Audigy SE działa wraz z Realtek HD.

Dzięki temu mogę sobie przełączać między panelem przednim (póki co Realtek HD - do czasu zakupu SB ze złączem 2x 5pin) a Audigy.

 

Potwierdzam w pełni co napisał prosiacek - gdy do panelu przedniego podłączyłem słuchawki to Skype automatycznie zaproponował przełączenie się na to wejście (na Realtek HD).

 

Jedyne co mnie interesuje to czy w przypadku używania zintegrowanej, np. Realtek HD nie będziesz mieć pogorszenia jakości dźwięku w stosunku do tej na PCI?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...