Skocz do zawartości

Monitor - głównie do gier i filmów


Recommended Posts

Witam

 

Jestem na etapie poszukiwania monitora głównie do gier i filmów, czasami coś  w wordzie czy excelu. Czytając rózne fora zainteresowały mnie nastepujące modele:

 

Monitor LED Dell U2312HM    

Monitor Foris FS2333-BK

Monitor LCD EIZO 24,1" EV2436WFS-BK

 

I tu mam pytanko do drachenfeles mianowicie czy warto dopłacic do któregoś z tych Eizo czy Dell spokojnie wystarczy. Zapalonym graczem nie jestem - od czasu do czasu pogram sobie w SWTOR czy jakieś RPG lub stratyegię lub obejrzę film.

 

Co do odległości od monitora to wygląda to nastepująco:

- gry, internet, office - ok 1 metr

- filmy - ok 2 metry.

Nasuwa mi sie również pytanko odnośnie wielkości monitora - jaka byłaby optymalna przy uwzględnieniu podanych powyżej odległości. 23, 24 czy może 27 cali? Aktualnie posiadam szajsunga SyncMasster931BF, który dogorywa i czas na nowy monitor.

Co do budżetu to nie mam określonego - ale jesli będzie warto do myslę, że do ok. 2 k.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

najbardziej uniwersalną opcją byłby Eizo EV2436W i moim zdaniem, jeśli masz możliwość zakupienia porządnego wyświetlacza to warto (później oczy ci podziękują)

pamiętaj tylko, że w przypadku eizo ważne jest, by kupić w sklepie będącym partnerem eizo, w przeciwnym wypadku sporo tracimy na gwarancji

http://www.monitory-eizo.pl/Gwarancja

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie.

 

W końcu zakupiłem Monitor LCD EIZO 24,1" EV2436WFS-BK wraz z selekcją i kalibracją - zobaczymy jak przyjdzie (Tom01 pisał, że może o troszkę potrwać bo do selekcji trzeba wygrzać monitor 100h).

 

drachenfeles - jak monit przyjdzie będziesz chciał aby coś powrzucać? I dzięki za pomoc - Tom01 stwierdził, że w tym przedziale cenowym to aktualnie najlepszy monitor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...