Skocz do zawartości

Nowy procesor, Q czy może i3 ?


Recommended Posts

Witam.

 

A więc tak.

 

Aktualnie mam.

DFI LanParty DK T2RS

4GB OCZ 800MHz

i GTS250.

 

Chciałbym kupić do tego nowego CPU i zastanawiam się nad Q9400.

 

Jest jednak pewien dylemat ponieważ po sprzedaniu tej płyty i ram starczyło by mi na nową płyte ram i i3.

 

Moje pytanie to takie, co się bardziej opłaca kupić.. ? i3 który się tak dobrze podkręca ? czy Q9400 i miec jakieś 3,6Ghz ?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz i3 to musiałbyś przygotować od 1000-1300zł(procek, płyta, ram), cena zależy od sklepu. Lub i5 ale wtedy cena rośnie do 1400-1700zł(procek, płyta, ram), cena zależy od sklepu. Nie wiem jak i3 się kręcą bo nie widziałem jeszcze żadnych testów ale wiem, że i5 750 kręci się do 4GHz na chłodzeniu powietrzem. Jak coś to może zostań jeszcze na tym bo zestaw nie jest zły i dozbieraj do i5 jak teraz nie masz za dużo kasy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wymiana wiązała by się z dołożeniem 200zł(wymiana proca,płyty, ram) to warto iść w nowy socket, jeśli nie.

Zostań przy starej podstawce, bo wcale taka słaba ona nie jest.

Wymiana na Quada tez jest trochę taka na "siłe" chyba,że używany Q9550 jak polecili wyżej. W dobrej cenie. Nie ma co szaleć z kasą :) są lepsze opcje wydania jej... np. karta grafiki ( jeśli grasz na rozdziałkach full HD, jeśli nie, GTS jest chyba akurat) albo nowy dysk. Albo najlepiej jeszcze kasę pozbieraj i poczekaj z pól roku co najmniej.

Link to post
Share on other sites

heh dobra, widze ze troche więcej sie znacie, podam wam prawdziwą konfiguracje..

 

E7200@3.6GHz - było 3,8GHz na G DS3L ale po wymianie na DFI nie wiem czemu 3,6 MAX i to jeszcze z większym napięciem..

4GB OCZ 800MHz

i...

 

4850x2 1GB.. Nie za bardzo mi ta karta pasuje, nie potrzebnie pchałem sie w Cross, więc chciałem ja sprzedac kupić GTS250 i jakiegoś Quad..

 

Tak, gram w FULL HD....

Link to post
Share on other sites

No to co ja mam robić :) ewentualnie moge zostać z tym radkiem no..najnowszy stalker w full hd i aax4 afx16 bez problemu.. z max DX10 ;)

 

a procesor ? po sprzedaniu tego bede miał jakies nie całe 500zł ?

 

bo ten cpu 3,6GHZ ogranicza, prawda ?

czy ja wiem czy procesor o taktowaniu 3.6 GHZ może ograniczać kartę graficzną , samo to co napisałeś wyżej już mówi ze nie ogranicza, więc sam sobie zaprzeczasz

jak widzisz w mojej sygnaturce mam quada o takiej samej częstotliwości o podobnym ramie i karcie troszkę nowszej generacji jak myślisz czy wszystkie gry mi chodzą płynnie?? czy raczej tną się niemiłosiernie??

 

ja bym raczej powiedział że to jest wszystko ładnie spasowane w twojej konfiguracji

myślę że nie ma sensu czegokolwiek wymieniać, no ale jak musisz to polecam q6600 do OC na twojej płycie pójcie na 3.8 jak założysz dobre chłodziwo

 

ogólnie popatrz one chodzą do 500zł na allegro:

http://allegro.pl/search.php?string=q6600&category=4226&buy=1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...