Skocz do zawartości

Czy GTX660ti to dobry wybór?


Recommended Posts

A propos Crysis 3, widziałem test opóźnień w tej grze na Radeonie 7970 i również w tej grze opóźnienia są niskie. Najmniejsze przy FXAA i SMAAx4 high... Także o płynność w tej grze na radeonach nie musicie się bać. ;) Ogólna wydajność 7950 minimalnie lepiej niż na 660ti, blisko remisu.

Edytowane przez rajubaju
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ciekaw jestem ilu z Was tak NAPRAWDĘ patrząc na ekran jest w stanie prawidłowo rozpoznać stuttering, tearing etc.

Bo swego czasu na forum też byłem opluwany i wyśmiewany za "herezje" które pisałem wyrażając opinię, że granie bez vsync powoduje tearing i przekłamania w obrazie. 90% wypowiadających się twierdziło, że nic nie widzi, problemu nie ma a moje teorie są JAK ZWYKLE z palca wyssane. :]

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

@effendi360

 

Cóż, najlepiej gdy widać czarno na białym, czyli mamy dostęp do testu z opóźnieniami, a nie wyłącznie z fps... i ja tylko o tym piszę. Subiektywne odczucia stuttering'u, mikro przycięć, opóźnień, czy jak to nazwiesz różnią się dla poszczególnych ludzi, tak jak odbiór muzyki jest inny dla człowieka obdarzonego suchem absolutnym... Wbrew pozorom, nie każdy widzi na ekranie to samo... do tego jeszcze dochodzi praktyka i wyrobienie oka.

 

Test wydajności kart graficznych zalinkowany powyżej nie był robiony na najnowszych sterowikach od AMD, które ukazały się parę dni później, i dają kopa w crysis 3. Test pc lab robiony był już na nowszych 13.2 beta 4 i jest bardziej aktualny... chociaż wczoraj pojawiły się 13.2 beta 5...

Edytowane przez rajubaju
Link to post
Share on other sites

Trzeba posiedzieć parę lat na różnych kartach i potestować by wiedzieć o co chodzi a nie tylko patrzeć się na wykresy.

Mi nadal nikt nie potrafi odpowiedzieć ile na Radeonie np 7950 trzeba mieć FPS-u (w teście) by podczas realnej gry było płynnie.

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem ilu z Was tak NAPRAWDĘ patrząc na ekran jest w stanie prawidłowo rozpoznać stuttering, tearing etc.

Bo swego czasu na forum też byłem opluwany i wyśmiewany za "herezje" które pisałem wyrażając opinię, że granie bez vsync powoduje tearing i przekłamania w obrazie. 90% wypowiadających się twierdziło, że nic nie widzi, problemu nie ma a moje teorie są JAK ZWYKLE z palca wyssane. :]

 

Idzię się przyzwyczaić ;) ja cały czas grałem z włączonym vsync denerwowalo mnie załamanie obrazu podczas szybkich ruchów kamerą w grze. Niestety ostatnio musiałem wyłączyć bo chciałem lepsze detale ( muszę zmienić proca, ramy i płyte) i wyłączyłem vsync - na początku mnie to raziło i denerwowało ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem.

Link to post
Share on other sites

omar2033@

Mi nadal nikt nie potrafi odpowiedzieć ile na Radeonie np 7950 trzeba mieć FPS-u (w teście) by podczas realnej gry było płynnie.

 

Powiem nieskromnie, że ja potrafie odpowiedzieć Ci na to pytnie. Taka generalna wartość zwyczajnie nie istnieje - 1fps to jednen fps, niezależnie do producenta karty.  Problem występuje wyłącznie w konkretnych grach, a nie ogólnie. Także w grach gdzie problem opóźnień nie występuje na radeonach, przykładowo Crysis3 będzie płynnie nawet przy 30 fps, czyli standard. Natomiast są gry w których radeony gcn mają problem z opóźnieniami, przykładowo Assasin Creed 3 i tam nawet przy stałych 60 fps będziesz miał mikro przycięcia. Tyle, że ów problem może wynikać z róźnych czynników.

 

Przykładowo w Borderlands2 był łatwy do rozwiązania, bo wystarczyło zminić rozmiar bufora pamięci karty graficznej i problem rozwiązano...

 

Każdą grę należy rozpatrywać indywidualnie.

Edytowane przez rajubaju
Link to post
Share on other sites

 

Matko boska... Czy Ty wiesz wogole co to jest v-sync ??? Majac 42 klatki i jarac sie ze ma sie vsync...epic

 

Doskonale wiem co to jest v-sync. Mimo, że odświeżanie monitora wynosi 85MHz to v-sync mimo wszystko zmniejsza fps. Po przełączeniu na tryb adaptive v-sync w crysisie działa tak jakby był wyłączony, bo fps nadal są poniżej częstotliwości odświeżania monitora, ale mimo wszystko ilość klatek na sekundę wzrosła (nie dużo bo nie dużo) z ~42 do ~ 50. 

Link to post
Share on other sites

A wiec skladamy ta maszyne do gier!

8 rdzeni vs 4 rdzenie

16 mb chache vs 8 mb chache

4.2 ghz vs 3.9 ghz

I teraz juz wszystko jasne.

 

Do tego codegane 1500W i niebieska dioda.

Nie wiem jaki ten post miał charakter ale karta graficzna to nie to samo co procesor... (tak, to stwierdzenie jest aż zanadto oczywiste :F)

Link to post
Share on other sites

@effendi360

 

Cóż, najlepiej gdy widać czarno na białym, czyli mamy dostęp do testu z opóźnieniami, a nie wyłącznie z fps... i ja tylko o tym piszę. Subiektywne odczucia stuttering'u, mikro przycięć, opóźnień, czy jak to nazwiesz różnią się dla poszczególnych ludzi, tak jak odbiór muzyki jest inny dla człowieka obdarzonego suchem absolutnym... Wbrew pozorom, nie każdy widzi na ekranie to samo... do tego jeszcze dochodzi praktyka i wyrobienie oka.

 

Test wydajności kart graficznych zalinkowany powyżej nie był robiony na najnowszych sterowikach od AMD, które ukazały się parę dni później, i dają kopa w crysis 3. Test pc lab robiony był już na nowszych 13.2 beta 4 i jest bardziej aktualny... chociaż wczoraj pojawiły się 13.2 beta 5...

Taa... tylko to moja 7-letnia siostra wyłapuje stuttering i tearing więc nie wiem jak inni ludzie mogę tego nie widać :o :o

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

@barsa

 

Wiesz dlaczego chwalą ? Bo patrzą w róg ekranu na to co fraps pokazuje a nie na to co się dzieje. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś chciał uciec od NV w stronę AMD a odwrotnie ? No ba ! hehe.

 

hehe jestem tego przykładem, zawsze miałem Radki ale odkąd wypróbowałem NV to za cholerę nie wróce już do kart AMD, niebo a ziemia.

Tutaj jeszcze ciekawy teścik dla niezdecydowanych.

http://techreport.com/review/23981/radeon-hd-7950-vs-geforce-gtx-660-ti-revisited

Link to post
Share on other sites

hehe jestem tego przykładem, zawsze miałem Radki ale odkąd wypróbowałem NV to za cholerę nie wróce już do kart AMD, niebo a ziemia.

Tutaj jeszcze ciekawy teścik dla niezdecydowanych.

http://techreport.com/review/23981/radeon-hd-7950-vs-geforce-gtx-660-ti-revisited

Wpadliśmy w błędne koło... Nawet nie chciało Ci się przeczytać całego tematu, ale swoje 5 groszy musisz dorzucić... Zajrzyj tutaj:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/73686-czy-gtx660ti-to-dobry-wybór/page-5#entry852680

 

http://techreport.com/review/24218/a-driver-update-to-reduce-radeon-frame-times

Edytowane przez rajubaju
Link to post
Share on other sites

Każdy jest fanbojem na swój sposób... nie będę wskazywał kto i co robi... Ale polecanie i wychwalanie w niebiosa karty którą się posiada... nie dostrzeganie jej wad a tylko plusowanie to jest dopiero fanboy i hejtowanie każdej innej mimo wszystko dla wielu godnej propozycji ;)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...