Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zauważyłem że wiele osób posiada dyski SSD. Od pewnego czasu myślę o kupnie takiego dysku, lecz nie wiem o nich kompletnie nic. Co on daje, jaki najlepiej i czy warto.

Procek- amd apu a10-5800k

zasilacz-cheiftec 500W

Karta graficzna- hd7770 msi

ramy- patriot viper 8gb 1866mhz

System- Windows 7 ultimate 64 bitowy.

Czy warto kupić taki dysk do mojego kompa i co ona da. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@up A skąd te klatki niby się wezmą? :co:

 

 

Oj, tam... ^^

Wiadomo jak czlowiek kupil dysk ssd to zyje nadzieja ze chociaz te 3klatki ma wiecej. :P

 

Co do tematu to ja za ok 4miesiace bede skladal nowego pc i odrzucilem opjce z ssd. Ceny bardzo wysokie, a co dostaje w zamian? Ze windows szybciej sie uruchomi? Ze pilk szybciej skopiuje czy gra raz na 30min szybciej wczyta? Nie jest to dla mnie tak istotne zeby wydawac kilkset zlotych. Ja rozumiem ze czas to pieniadz ale spokojnie wytrzymam te 40sek wiecej przy starcie windowsa  ^^, najwyzej zerkne do gazetki co tam ciekawego :P. Zoszedzone pieniadze wole przeznaczyc na np wyjdajniejsza grafike- napewno efekt bedzie bardziej odczuwalny.

Jak zauwazyl autor obecnie wiekszosc komputerow sklada sie z dyskiem ssd. Dla mnie to wynik pogoni  za moda. Zeby jeszcze te 240gb mozna bylo kupic w cenie 120gb to bym sie zastanawial. 120gb(nie mowiac juz o 60) to w tych czasach strasznie malo nawet na sam system i gry. Mi po glowie chodzi zakup jakiegos dysku 3tb...

Ps. Co kto lubi  ale naprawde tak was jara ze windows 1-2x na dzien uruchomi sie szybciej? Tak samo kopiowanie plikow... ja moze srednio przerzuce na dysku z miejsca w miejsce z 50mb :P

Link to post
Share on other sites

 

troche klatek więcej będzie

 

 

No jasne, monitor również będzie o 2 cale większy.

 

Co do zakupu SSD - warto. Komfort pracy z komputerem jest nieporównywalny. To, że system wstaje w kilka sekund nie jest może aż tak istotne, ale o ile robisz na kompie coś więcej niż tylko grasz, to po kilku godzinach pracy na kompie z SSD przesiadka na HDD to istne tortury.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli reasumując. Jeśli komputera używasz głównie do grania to nie warto :)

 

Ja przy składaniu komputera również odrzuciłem opcję SSD. Zastanowię się nad nim przy rozbudowie (którą planuję w okolicach tegorocznej gwiazdki)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...