Skocz do zawartości

Jaki smartfon do 1500 zł.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jeszcze do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem Xperia Active jednak telefon uległ awarii i postanowiłem wymienić go na lepszy sprzęcik. Tu pytanie do was, jaki smartfon do 1500 zł mi polecicie.

 

Osobiście zastanawiałem się nad SGS2, ew. jakąś Xperia, jednak kompletnie się na tym nie znam. Dużo czytałem o powyżej wymienionym samsungu jednak nadal nie potrafię podjąć decyzji, a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto, stąd moja prośba do was.

 

Moje wymagania :

 

*jestem smartfonowym grajkiem, więc dobrze, żeby telefon miał dobry procesor itp

*android

*dosyć duży ekran

*robienie zdjęć i kręcenie filmów w full hd

*oglądanie zdjęć i filmów w full hd

*dobry odtwarzacz muzyki 

*żywotność baterii

*szybka przęglądarka internetowa 

Link to post
Share on other sites

Telefon nowy, głównie zastanawiam się nad SGS2 lub Xperia T. Jak sądzicie, który z tych telefonów lepiej się prezentuje ?

Jeszcze jedno pytanie. Nowy ze sklepu czy nowy od osoby prywatnej z przedłużenia (allegro)?

Link to post
Share on other sites

Nie jestem przekonany do HTC, chociaż nigdy go nie miałem. Nie wiem czemu ale z jakiegoś powodu mnie odstrasza. 

Mam już mało czasu na wybranie telefonu a od ciągłego czytania bolą mnie już oczy ;/. Panie Shaco, gdyby miał pan wybierać telefon spośród SGS2, Xperia T, HTC One X to, który by pan wybrał i dlaczego ( lub może jakiś inny), i czy mógłby pan napisać jakie są główne różnice między tymi telefonami.

Link to post
Share on other sites

Bo mało reklam ma HTC prawda? :)

SGS2 bym zostawił w spokoju, bo Xperia T i One X to wyższa półka.

Proponuję zerknąć na to: http://versusio.com/en/sony-xperia-t-vs-htc-one-x

oraz na to: http://forum.benchmark.pl/topic/72676-sony-xperia-t-vs-htc-one-x-vs-sony-xperia-s/

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Reklamy akurat nie bo ja oglądam Tv raz na ruski rok :)

Poczytałem troszkę o tym HTC, i cieszy mnie fakt, że dorównuje do SGS3, jednak ciężko go znaleźć do 1500 zł.

Xperia T też nie pozostaje w tyle. No cóż wybór jest ciężki, chyba prześpię się z decyzją i jeszcze troszkę o nich poczytam.



Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że wybiorę HTC. Jak już dostanę telefon i się z nim oswoję postaram się umieścić opinię o nim. Dziękuję Shaco za pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam Bartosz.

Link to post
Share on other sites

Mam już tą Xperie T i powiem, że telefon jest świetny. Ekran ma bardzo ładne kolory, wyświetlacz jest duży bo 4.6 cala ale gdy chodzisz po menu to te przyciski dotykowe np. home, wróć itp. pomniejszają trochę ekran (myślę, że ma wtedy około 4.3 cala). Jednak np, przy oglądaniu filmu one się chowają więc wtedy masz full ekran. Wydajność jest niesamowita, nawet benchmarki to potwierdzają, snapdragon s4 walczy z 4 rdzeniowcami spokojnie bo to bardzo świeża konstrukcja, 28 nm robi swoje.Do tego bardzo dobra grafika i można spokojnie pograć. Przy graniu nie zauważyłem, aby telefon jakoś specjalnie się grzał, wiadomo jakieś ciepło na tylnej ściance jest ale bez tragedii( nie nazwę tego klapką bo ona się nie otwiera). W tyłu jest wejście na karte micro sim i micro sd, oczywiście potwierdziły się opinie o niej i jest ona po prostu słabo zrobiona. Ale jak masz wybór to bierz wersje białą lub czarną, bo srebrna jest ponoć gorzej zrobiona, nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem. Jeszcze jedna moja uwaga, smartfon jak na swój ekran jest całkiem spory, wiadomo ekran u góry sięga do samych krawędzi ale na dole jest dużo miejsca, tam gdzie napis Xperia. Ja miałem dylemat pomiędzy tą Xperią T a HTC One X. Ktoś mnie wystraszył, że są problemy z temperaturami, Shaco jak user tego telefonu mnie uspokajał i rzeczywiście, miał rację, ponieważ w piątek kuzyn wziął ten telefon i jest ciepły ale nie grzeje się bardzo mocno, jednak jak dla mnie ta cała nakładka HTC jest okropna więc ja zostaję przy Xperi. Także, jeśli miałeś wątpliwości to śmiało bierz Xperia T bo to telefon wart polecenia. No i wiesz poczujesz się jak James....James Bond. Do tego tą Xperia kupisz za 1300 zł spokojnie, może z simlockiem ale można go sciągnąć, przez wysłanie sms'a. Tak przynajmniej jest w pomarańczowej sieci.

Edytowane przez blub17
Link to post
Share on other sites

A który robi lepsze zdjęcia, S 3 czy One X? 

Pamiętaj żeby nie oglądać zdjęć na wyświetlaczach, bo amoled przekłamuje kolory i trochę inaczej będzie to wyglądać na monitorze pc.

Raczej są porównywalne.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj żeby nie oglądać zdjęć na wyświetlaczach, bo amoled przekłamuje kolory i trochę inaczej będzie to wyglądać na monitorze pc.

Raczej są porównywalne.

Wystarczy sobie w opcjach ustawić kolory na ''naturalny''.....

 

Co robi lepsze zdjęcia ? Trudno powiedzieć. Oba robią bardzo dobrej jakości zdjęcia i tutaj raczej nie ma lepszego. SGS III ma nieco lepszy moduł ale różnic i tak nie odczujesz.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy sobie w opcjach ustawić kolory na ''naturalny''.....

 

Co robi lepsze zdjęcia ? Trudno powiedzieć. Oba robią bardzo dobrej jakości zdjęcia i tutaj raczej nie ma lepszego. SGS III ma nieco lepszy moduł ale różnic i tak nie odczujesz.

I co Ci to da skoro zieleń zawsze będzie oszukana?

 

Częściej oglądam zdjęcia na telefonie, amoled przekłamuje korzystnie czy nie? :)

To już kwestia gustu. Zawsze wolałem bardziej naturalne kolory - mniej męczą wzrok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...