Skocz do zawartości

HD4850 - Catalyst Control Center i brak trybu wielu ekranów


Recommended Posts

Witam,

opisany problem może okazać sie banalny, ale niestety nie wiem jak go rozwiazać. Moja grafika to Gainward HD4850 512, system Vista Ultimate x86, ATI Catalyst Control Center w wersji 9.1 PL.

 

Chodzi o to, że w CCC nie jestem w stanie włączyć drugiego ekranu oraz włączyć trybu klonowania - jak chcę ogłądać taki sam obraz na TV i monitorze.

 

W instrukcji do karty jest opisana konfiguracja CCC, gdzie na początku mogę wybrać z dwóch opcji: "Single Display" albo "Multiple Display", gdzie mogę skonfigurować wiele ekranów. Jednak nic takiego u mnie nie ma i nie było. Przy podstawowym kreatorze CCC - w "ustaw moją konfigurację wyświetlania" mogę wybrać tylko jeden używany wyświetlacz - czyli albo monitor, albo TV. Nie ma opcji wyboru wielu monitorów.

Tak samo później w opcjach zaawansowanych:

W "Menedzerze ekranów">"Właściwości ekranów" prócz monitora wykrywany jest telewizor i pojawia się jako wyłączony ekran - a ja nie mogę go włączyć bez wyłączania monitora. Nie da się przenieść ikony TV do pustego okna dla drugiego ekranu, a jedynie przełączyć obraz z monitora na TV.

 

Gdy próbuję włączyć ekran po prawej stronie oznaczony cyfrą "2" -czyli prawy klawisz myszy na niego i wybór "włącz" - następuje jakby przeładowanie, bardzo krótki błysk ekranu i wszystko wraca do pierwotnego stanu, a ekran 2 nadal jest niewłączony.

 

Klawisz skrótu zrobiony dla klonowania - nie działa. Dzieła tylko przełączanie z monitora na TV i odwrotnie. Wszystko to wygląda tak, jakby oprogramowanie miało jakąś blokadę i w ogóle nie obsługiwało wielu ekranów.

 

Czy ktoś wie, jak w tym przypadku uaktywnić drugi ekran i włączyć klonowanie? Przesiadłbym się na OmegaDrivers, ale niestety jeszcze nie ma pod vistę dla ATI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...