Skocz do zawartości

Odpowiednia wydajność GTX 660.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Te sterowniki mam pobrane, ale różnicy nie widzę. Nie wiem co z tym podkręcaniem, przeczytałem przed chwilą artykuł i podkręcanie na tym zasilaczu przy kontrolowaniu temperatur powinno być bezpieczne.

 

EDIT:

Pomyliłem się w Crysis-ie, mam ponad 30 klatek, ale miałem synchronizację pionową włączoną - Średnio mam 40 FPS na najbardziej wymagając mapie z BETY.

Edytowane przez Oski1919
Link to post
Share on other sites

Moze masz podobna sytuacje do mojej czyli spadki napiec powodujace niestabilnosc procesora :/ Wszyscy mi mowili ze daje za duze napiecia na procesor bo w przypadku mojego fxa to aktualnie ma 1,5750, jak sie okazalo pozniej znalazlem w googlu testy mojej plyty i na 10 plyt moja miala najwiekszy spadek napiecia bo 0,07. po pojawieniu sie loga uruchomienia win wyskakiwal BS a jak juz sie czasem udalo wejsc do win to przy odpaleniu byle benchmarka komp sie resetowal. sprawdz testy twojej plyty 



jak cos to ja mam 660 msi oc (nie TF)



Moge ci podrzucic kilka testow z kilku gier i benchow to sobie porownasz to i owo

Link to post
Share on other sites

@Trybcio86

 

Byłbym wdzięczny za testy oraz wyniki z benchmarków. Co do podkręcania to po podniesieniu napięcia do 1.4v komputer chodzi stabilnie na zegarach 3.6v, jednak nie uświadczyłem żadnego wzrostu wydajności.

 

EDIT: Dodam, że zużycie procesora tylko czasami przekracza 90% - Zazwyczaj utrzymuje się na 86%. Na starej karcie graficznej (HD4890) to zużycie nie przekraczało 80%.

 

EDIT2: Chcąc sprawdzić czy procesor nie nadąża za kartą graficzną postanowiłem zmniejszyć ustawienia w Crysis'ie 3, których obliczaniem zajmuje się karta graficzna - Padło na cieniowanie - Po zmniejszeniu ich na niski poziom FPS podskoczyło o 10 klatek, więc wynika z tego, że procesor "nie ogranicza" mocy procesora, a raczej odwrotnie.

Edytowane przez Oski1919
Link to post
Share on other sites

ty nie patrz na użycie procesora, tylko na użycie GPU w grach i to najlepiej rób przy takich rozdzielczościach,  wjakich masz zamiar grać z włączonymi wodotryskami - dobre do tego jest demo - benchmark Stone Giant - maksymalnie wyciąga z karty ostatnie soki - jak procek nie ogranicza ci karty, to  w tym demie powinieneś mieć 100% użycia GPU

Link to post
Share on other sites

W Crysis-ie 3 zużycie karty wynosi 95-99%. W Battlefield-zie 3 powyżej 70%, ale dochodzi do 99% kiedy jest dużo wybuchów, etc..

 

Sprawdzę jeszcze to co pisales

jak tak, to jest gites, mozesz na tym 3,6ghz zostawić ten procesor, w bf 3 powinieneś mieć przez cały czas ponad 90, ale ta gra bardzo siedzi na CPU, więc te 70% jest tutaj uzasadnione, po prostu procesor nie nadąża z wysyłaniem informacji do karty graficznej

 

zobacz jak to u mnie wygląda, BF3 multi, mapa conquest large

 

http://img850.imageshack.us/img850/3955/bf3gtx580pii40ghz.png

 

GPU usage oscyluje u mnie średnio 95-99% , te spadki, to moje deady :)

Link to post
Share on other sites

Tylko, że gdy grałem na HD4890 to obciążenie też nie dochodziło do 99% - Zazwyczaj w granicach 80-90%.

 

Sprawdzę - Napiszę co i jak za godzinę.

jak grałeś na nie podkręconym procu, to się wcale nie dziwię - hd4890 to wydajność gtx-a 275, ta karta też przy 3,0 ghz się nudziła z deka w takim BF3

Link to post
Share on other sites

a teraz kilka testow na poczatek 3d marki:



3d mark vantage

ogolny 21830

cpu score 18422

gpu score 23264

3d mark 11

ogolny 6828

graphisc score 6915

physics score 7193

combined score 5838

Catzilla

cat - 10108
tige - 6396
catzilla - 3814

 

Crysis warhead (misja w ktorej jedzie sie samochodem)

 

1920x1080 aa2x, detale entuzjasta, vsync off

 

min 11kl/s 

max 51kl/s

avg 33kl/s

Link to post
Share on other sites

@Trybcio86

 

Dzięki za testy - Zaraz porównam sobie te z marków, a warhead'a zainstaluje pod wieczór.

 

Tutaj wrzucam wyniki na stock'owym taktowaniu (Później wrzucę na 3.6, ale chcę mieć jako-taki wgląd na to jak wygląda skok wydajnościowy)

 

Ultra - 1920x1080 - Ten spadek do 50% wystąpij kiedy zmniejszyłem grę [Alt + Tab].

http://img72.imageshack.us/img72/345/trolingx.jpg

 

Ultra - 1920x1080 - Tutaj zużycie jest na bardzo niskim poziomie. Oj, chyba procesor więcej niż te 50 FPS nie wyciśnie.

http://img210.imageshack.us/img210/4431/troling2.jpg

Link to post
Share on other sites

Napisałem, że mam podobne wyniki, a nie takie same. Ta przepaść nie jest taka wielka. Raptem kilka fps. Przepaść raczej jest w cenie obu kart. W BF3 w zależności od mapy jest minimum 22-27, średnie 45-56. Np. w Karkand nie spada poniżej 45fps, ale w Zatoce Omańskiej zdarzy się od święta 22fps. W Wieśku 2 mam podobnie jak Ty. Rzeczywistość to nie wykresy. Zawsze uda się tobie wyjść poza normy jakie podają na różnych portalach. Osiągnąć lepsze bądź gorsze wyniki. Jeśli jednak oscylujesz w okolicach średniej wyciągniętej z tej sterty wykresików to jest okej.

Oski1919 ma racje

Sam mam GTX 660OC bez Ti i BF3 gram ze wszystkim na full w FH i mam wyższą liczbę klatek

 

a teraz kilka testow na poczatek 3d marki:

 

 

 

3d mark vantage

 

ogolny 21830

 

cpu score 18422

 

gpu score 23264

 

3d mark 11

 

ogolny 6828

 

graphisc score 6915

 

physics score 7193

 

combined score 5838

 

Catzilla

 

cat - 10108

tige - 6396

catzilla - 3814

 

Crysis warhead (misja w ktorej jedzie sie samochodem)

 

1920x1080 aa2x, detale entuzjasta, vsync off

 

min 11kl/s 

max 51kl/s

avg 33kl/s

Masz bardzo wysokie wyniki w 3DMark11 i Vantage jak na GTX 660 bez Ti

Daj linka do modelu swojego GTX-a, podkręcałeś go ?

Na jakich sterownikach jedziesz ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...