Skocz do zawartości

Unitra Fonica PW-3015 vs. AKAI AT-M600 vs. wasza propozycja


Recommended Posts

Jak w temacie, potrzebuję rozstrzygnąć spór między Unitrą Fonicą PW-3015, AKAI AT-M600, a czymś co zaproponujecie w cenie do ~200zl. Dowiedziałem się, że Unitra b.mocno odbiega od dzisiejszego sprzętu, a moje AKAI AT-M600 robi moim zdaniem podobny efekt (trochę lepszy), więc może pora zmienić sprzęt? Oba wzmacniacze zasilały u mnie kolumny Unitra Tonsil Space'86. Zawsze sądziłem, że to fajny zestaw, ale najwidoczniej się myliłem.

 

Stąd zastanawiam się nad wymianą sprzętu. Gdybym miał wymieniać sam wzmacniacz to, jak pisałem do 200zł, gdyby głośniki również szły do wymiany, to całość do 500zł.

 

Sprzęt nie musi być nowy, bo wydaje mi się, że do 500zł nic rozsądnego z nieużywanych się nie złoży, ale gdyby jednak, to bardzo bym się ucieszył.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

P.S. Pomieszczenie ma około 20m2

Edytowane przez macio232
Link to post
Share on other sites

chyba ze wzmacniacz zaczeka a przeznaczysz "600"  na "glosniki"

 

kolumny uwazm sa najwaznejsze by cokolwiek sensownego odczuc po zmianie i w ogole sa najwazniejszym elementem toru

 

zestaw calkiem fajny i jesli bez problemu dziala i zadowala to bym sobie glowy nie zawracal dlatego ze ktos cos powiedział

nie znam tej unitry ale troche lepszy z unitra-diora jest calkiem zadowalajacym a tez sa fachowcy ktorzy polacaja zmienic na cos co niczego nie zmienia tak naprawde a przynajmniej nie tak jak fachowcy twierdza ze bedzie po zmianie - w fachowcow juz dawno nie wierze , basnie sie potworzyly i legendy a fachowcy posluguja sie i basniami i przyrownaniami sprzetu nie dzialajacego /zle dzialajacego do dzialajacego

a w wiekszosci poprostu mitami zaslyszanymi

 

jesli do 200 zl to jak zawsze polece szukac sony ta s7 bo w tej cenie jest switnym sprzetem co nie znaczy ze istotniel lepszym od takiej unitra-diora ws400

pozniejsze zmiany w gore sa bez wiekszego znaczenia dla kogos  ktos nie slucha muzyki jakosci dvd audio i lub flac itp  dobrze kompresowanych w odpowiednich ustawieniach mp3 o wysokim bit rate

kupuja klocki za 1000 i wychodzi na to ze graja jak te za <500 i tylko dla swietego spokoju trzeba wychwalac oo jak dobrze - nic tam dobrze - tak samo z dropbnymi roznicami w ktore trzeba sie wsluchiwac

 

jesli nie sluchasz wyjatkowej jakosci plikow - daj pokój

jesli uda sie sprzedac drogo kupic tanio - ekspertymentuj wczesniej sprawdzajac opinie i dane byle nie kupic "gowna"

 

na allegro nic nie ma jak znajdziesz to moze wrzuc i ktos cos powie bo mial jakies doswiadczenie z tym

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-sansui-au-x111-270-w-japonia-i2994761419.html

http://allegro.pl/pioneer-a5-vintage-swietnie-grajacy-okazja-i2986956676.html

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

kolumny uwazm sa najwaznejsze by cokolwiek sensownego odczuc po zmianie i w ogole sa najwazniejszym elementem toru

 

każdy element odgrywa ważną rolę Zródło/Wzmacniacz/Głośniki

 

 

zestaw calkiem fajny i jesli bez problemu dziala i zadowala to bym sobie glowy nie zawracal dlatego ze ktos cos powiedział nie znam tej unitry ale troche lepszy z unitra-diora jest calkiem zadowalajacy

 

Jeśli autor chce zmian na coś lepszego to widocznie coś się mu nie podoba,zastanów się co piszesz.Tym bardziej jak nie znasz tej unitry PW-3015 już ci kiedyś pisałem,zainteresuj się choć trochę danym urządzeniem  (chociaż poczytaj ) pózniej komentuj.Zapoznaj się również z jego parametrami.  ///  http://oldradio.pl/karta_odb.php?nrmod=1099 i tym co w nim siedzi http://obrazki.elektroda.net/94_1203452589.jpg

 

 

a tez sa fachowcy ktorzy polacaja zmienic na cos co niczego nie zmienia tak naprawde a przynajmniej nie tak jak fachowcy twierdza ze bedzie po zmianie - w fachowcow juz dawno nie wierze , basnie sie potworzyly i legendy a fachowcy posluguja sie i basniami i przyrownaniami sprzetu nie dzialajacego /zle dzialajacego do dzialajacego a w wiekszosci poprostu mitami zaslyszanymi

Co za bełkot.Może pozostań przy kartach dzwiękowych bo dziesięciu srok za ogon nie złapiesz.

 

http://www.audiostereo.pl/unitra_pw3015_wzmacniacze-stereo-333-542-2.html ci co wychwalają ten sprzęt uznam za takich samych fachowców jak ty.- no ale "bym sobie glowy nie zawracal dlatego ze ktos cos powiedział"

 

 

jesli do 200 zl to jak zawsze polece szukac sony ta s7 bo w tej cenie jest switnym sprzetem

Dalej mnie nazwiesz fanatykiem Sony :D

 

 

pozniejsze zmiany w gore sa bez wiekszego znaczenia dla kogos ktos nie slucha muzyki jakosci dvd audio i lub flac itp dobrze kompresowanych w odpowiednich ustawieniach mp3 o wysokim bit rate kupuja klocki za 1000 i wychodzi na to ze graja jak te za <500 i tylko dla swietego spokoju trzeba wychwalac oo jak dobrze - nic tam dobrze - tak samo z dropbnymi roznicami w ktore trzeba sie wsluchiwac

Może korzysta z magnetofonu kasetowego ? :hahaha: to,że brzydzisz się tym  "co jest za drogie do wartosci" to możesz snuć przypuszczenia.Jak za g..no płacisz to nie oczekuj zbyt wiele, g..no dostaniesz.

 

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

@lwses

 

Nie bierzesz pod uwagę tego, że wzmacniacze z tamtych lat składane były na kolanie z elementów które wstawiali do pralek. Skąd wiem? Bo miałem większość tego sprzętu.

Przedwzmacniacze nie dość, że zbierają zakłócenia w promieniu 2-3 metrów od urządzenia do jeszcze same generują większy szum niż tania suszarka.

Opinie? No faktycznie są najwyższych lotów. Z czym porównywałeś: z niczym albo holiłód coś tam.

 

Sam mam "prawie" całą wierzę ZM9000 ale pierwsze co zrobiłem to wywaliłem pre-amp we wzmacniaczu.

Link to post
Share on other sites

Lwses

przestan pitolic - w kolko propozycja jedna - sony -nudne do wyzygania

proponuje
zamknac temat wzmacniaczy i kolumn audio to nie to forum
nic tu z ciekawych szczeolnie propozycji jeszcze nie widzialem poza odwiecznymi
propozycjami - zmien bo masz "G" a najlepiej es- ten sprzet ma za duzo przeciwnikow by nim frywolnie sobie szafowac

 

glosniki i sprzet nie komputerowy nie powinien sie znajdowac na forum komputerowym- tu
fachowcow nie ma, jest kilku fanatykow pewnej marki i to wszystko - zrobilo sie kolko celebransów

 

nie mam co sie zainteresowac akurat tym konkretnym urzadzeniem bo albo
zidiocieje sluchajac basni niepotwierdzalnych albo sam muisialbym kupic
pelnosprawny i doswiadczyc kazdego modelu- obie wersje sa nierealne

 

patramety tech dobre sa jak sie chce cos zareklamowac przy sprzedazy i to wszystko do czego sie nadaja

 

 

ogolnie

mowic z gory unitra smieć nie zamierzam bo to bzdury

zaklocenia?jakie zaklocenia? kumpel ma te unitre diora i nie ma zadnych zaklocen i absolutnie nie zamierza zmieniac bo i nie ma po co- swego czasu nosilem mu duzo "rewelacji" ktore jednak zadnej wielkiej rewelacji w stosunku nie pokazaly

 

zmieniam  wiele "badziewia" w cenie 500-1000 i jakos zonk

najwieksza rewelacją jest to co daje juz naprawde zaklocenia i szumi ale da sie wyregolowac by sie pozbyc za to barwe ma lepsza niz dowolny creek czy nad z powyszego przedzialu cenowego stary zabytkowy amplituner philipsa 712 a o niebo wspanialszy w uzyciu od wielu - jak fachowiec mi powie znien na nada to mu dziekuje za rade i moge ja swobodnie olac

dziwnym trafem ma wszystko to co mozna znalezc w sprzecie z "gornej" polki "smieciowej" bardzo polecanej

bez zalu odstawilem niejeden niby swietny klocek ktory przegral subiektywnie z tym paskudnym szumiaczem - ktorego "zbierania szumow" oczywisce w ogole nie slychac

 

gra na pustym wejsciu szumi okrutnie podlaczam dzwiekowke i nic nie szumi i co mi wowczas ze niby szumi bo parametry mowia ..jak nie szumi

 

ps

proponuj Lwses konkretnie bo gadanie kup cos mocnego to .... co mocnego ?mocna kupe? zamienil stryjek siekierke na kijek ma wyjsc? skoro siekierka rąbie to kijka nie potrzeba ani nawet drąga ;)

wiekszej mocy obojetnie co ....no to ja nie wiem po co wiekszej mocy po jakiego grzyba-powiesz ze zapas i lepiej zaczyna od malego natezenia - bajki , mam niskiej mocy o wiele lepiej zaczynajace od wielu mocodawcow i na odwrot to samo istnieje - bez konkretow nie ma gadania ani polecnia bo to zguba i bzdura

 patrzenie na parametry to tez zguba tyle ze juz nie konieczna ale baaardzo zawodna bo cos co nie spalnia czesto jednak spalnia sluchowo to czego nie spelnia na papierze

 

doskonale znam forum as i nie tylko,  "troche" lat mam i nawet sie naczytalem w tym czasie, jakbym chcial zgrywac fachowca to bym go zagrał wierz mi na slowo ;) ale o to chodzi ze nie chce bo wynika stek bzdur z grania fachowca po literaturze i taka jest prawda - te co znam unitry nie maja sensu zmiany na podobne cenowo wrecz powiedzenie o kijku i siekierze staje sie czesto nad wyraz realnym- nie polecaj mi nic do czytania bo dawno wymiotuje czytaniem jestem analfabeta jak widzisz :)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

@erazm2

 

Pisząc o szumie. Miałem na myśli sam przedwzmacniacz, którego topologia oraz wykonie na tamte czasy była OK. Nikt się nie przejmował szumem i zakłóceniami bo tych pierwszych źródło więcej generowało a drugich nie miało za bardzo co generować.

Połóż sobie telefon pół metra od takiego wzmacniacza i zadzwoń na niego. Zrób to samo w nowszym wzmacniaczu, który ma inny pre-amp.

 

Nie mówię, te wzmacniacze to gnioty, szroty, śmieci i badziew do wywalenia i spalenia. Jeżeli ktoś ma pojęcie to potrafi taki wzmacniacz doprowadzić do takiego stanu, że dźwięk będzie porównywalnej jakości jak na klockach do 2 kafli.

Pozostają tylko dwa pytania:

1. Czy jest sens?

2. Czy to się opłaca?

 

Sam postanowiłem, że złożę sobie ZM9000 i skrupulatnie do tego dążę (najbardziej zależy mi na korektorze K9010). Zestaw ten wymaga jednak renowacji i po części przebudowy.

 

 

3015 tak jak 9013 posiada te same błędy konstrukcyjne (a może i nie błędy tylko wykonanie w zamierzchłej epoce), których usunięcie jest znacznie trudniejsze bo całość jest na jednym PCB.

Link to post
Share on other sites

Panowie HOLA !

 

O co się tutaj rozgrywa ?

 

O sprzęt audio ?

 

Powiem tak Do 300 zł szukaj  NAD 3020i

 

I za powiedzmy 300-400 zł 

 

Heco - http://allegro.pl/heco-interior-reflex-25-mkii-i2976179269.html

 

Dual'e - http://allegro.pl/2-kolumny-dual-rb-1060-60-100w-4-8-ohm-38-25khz-i2935991489.html

 

Do tego kable do 15 zł / m np: http://sklep.rms.pl/index.php?p9790,melodika-mdc2150-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x1-5mm2-z-zyla-basscore

 

 

Nie wiem też jakie masz źrudło muzyki ?

W 20m2 heco będą odpowiednie ale nic poniżej tej wielkości obudowy nie zagra dobrze.



pS: te heco kosztowały kiedyś cztery tyś , więc jak chcesz mieć dobre brzmienie to się nie zastanawiaj.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Zamiast kupować takie kable zainwestowałbym w platynowane. Do tego podstawki pod nie. Różnicę będzie słychać od razu.

 

PS.

 

Jeżeli ten NAD 3020 jest tak samo wykonany jak 3240/7240PE to wolałbym już sprzęt Unitry. Polski produkt przynajmniej łatwiej naprawić.

 

Nie wspomnę o parametrach pracy wzmacniacza. 50-60 stopni przy normalnym odsłuchu.

Link to post
Share on other sites

No wiadomo że kable nie grają , ale są między nimi subtelne zmiany i tak wyżej i wyżej

miałem kabelki przy tym samym sprzęcie za 3 zł i za 10 zł za metr i słysze zmiane.

 

3020/i jest jednym z klasyki stereo nada 

prosta konstrukcja jak wentylator a sam sprzęt "wieczny" i gra conajmniej b.dobrze 

niestety niemam go.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Witam otóż  posiadam Unitre Amator 2 stereo przerobioną przez kolegę mojego ojca.. Podpięte są do Amatora 2 kolumny Unitra Tonsil ZG-15C  również przerobione teraz tylko przez ze mnie. W Tonsilach mam włożone zamiast oryginalnych głośników 15W 8 ohm alphard lw-650 80W i 8ohm. Na dodatek ma podłączone pod kompa zestaw 5.1 logitech x 530. Wszystko śmiga aż miło. Brak żadnych zakłóceń przy moim wzmacniaczu.

Edytowane przez slawosz.k
Link to post
Share on other sites

@lwses

 

Nie

bierzesz pod uwagę tego, że wzmacniacze z tamtych lat składane były na

kolanie z elementów które wstawiali do pralek. Skąd wiem? Bo miałem

większość tego sprzętu.

Przedwzmacniacze nie dość, że zbierają

zakłócenia w promieniu 2-3 metrów od urządzenia do jeszcze same generują

większy szum niż tania suszarka.

Opinie? No faktycznie są najwyższych lotów. Z czym porównywałeś: z niczym albo holiłód coś tam.

 

Sam mam "prawie" całą wierzę ZM9000 ale pierwsze co zrobiłem to wywaliłem pre-amp we wzmacniaczu.

Może

tak w liczbie pojedyńczej ? wzmacniacze z tamtych

lat które ? taka jak ta unitra się zgodze.

Średniej

klasy sprzęt z tamtych lat nie wspominając o topowych modelach to

przepaść między tym co ta unitra prezentuje.Ale ok szanuje to,kto do ilu chce wydać ale można lepiej do 200zł.

Co do generenowanych zakłóceń przybliż choinkę może sama zaświeci :D

proponuje zamknac

temat wzmacniaczy i kolumn audio to nie to forum

Proponować sobie możesz.Na forum ogólny temat to Głośniki, słuchawki i urządzenia audio jak ci nie pasuje to nie udzielaj się.

nie mam co sie zainteresowac akurat tym konkretnym urzadzeniem bo albo

zidiocieje sluchajac basni niepotwierdzalnych albo sam muisialbym kupic

pelnosprawny i doswiadczyc kazdego modelu- obie wersje sa nierealne

glosniki i sprzet

nie komputerowy nie powinien sie znajdowac na forum komputerowym- tu

fachowcow nie ma, jest kilku fanatykow pewnej marki i to wszystko -

zrobilo sie kolko celebransów

Pisz o sobie i nie bój się o fachowców,są napewno

tylko nie każdy będzie prowadził z wami drętwą dyspute w której jeszcze

nie poparłeś żadnym poważnym argumentem jak tylko stekiem bzdur.Według

ciebie

droższe wzmacniacze grają tak samo jak tańsze powiedz jeszcze,że

komfort jazdy Fiatem 126P po naszych dziurach jest taki sam jak

volkswagenem 4 i koło się

zamyka.Siedzisz zamknięty w pudle własnych rupieci z ograniczoną wiedzą

które jak mniemam również nie wychodzą ponad twój budzet,dlatego nie

zaproponujesz nic lepszego jak tylko kaszane,nie będzie różnic itd albo

się migasz jakimś nie zrozumiałym bełkotem,dziwną teorią która ani K ani D

się nie trzyma.Twoje ciągłe nawijane dzwiękówki też stały się nudne ale jak zauważyłeś jest to nie kończąca się opowieść.

Co do odwiedzin twoich w AS nie przyniosły żadnego rezultatu,nic dziwnego jak piszesz tam,to samo co tu.

 

Zestaw audio do 1500zł :

W takim razie

użytkowniku "erazm2" skoro twierdzisz ,że "w 800-1200 od reki mozna

przebierac w gornej polce i wielu bardziej uznanych firm bez patrzenia w

ogole na sony" to może coś zaproponujesz...?

Brak odpowiedzi! a mądrujesz,już udajesz fachowca.

Nie mówię, te

wzmacniacze to gnioty, szroty, śmieci i badziew do wywalenia i spalenia.

Jeżeli ktoś ma pojęcie to potrafi taki wzmacniacz doprowadzić do

takiego stanu, że dźwięk będzie porównywalnej jakości jak na klockach do

2 kafli. Pozostają tylko dwa pytania: 1. Czy jest sens? 2. Czy to się

opłaca?

Jest sens i opłaca się.Nie będę się powtarzał bo było już.Ale licz się z większym wydatkiem na topowca nie tym co ty masz

http://obrazki.elektroda.net/52_1208873308.jpg sorry nie przez złośliwość,masz to na co cię stać.Wejdz

na Allegro,większość licytacji to bardzo dobre modele tam nie wchodzi

laik i wybiera pierwszy lepszy za 300zł albo z

wyglądu.Tylko biorą udział ci którzy wiedzą co jest dobre.Reszta taniego

sprzętu wisi na aukcjach bez końca.

proponuj Lwses

konkretnie bo gadanie kup cos mocnego to .... co mocnego ?mocna kupe?

zamienil stryjek siekierke na kijek ma wyjsc? skoro siekierka rąbie to

kijka nie potrzeba ani nawet drąga ;)

wiekszej mocy obojetnie co ....no to ja nie wiem po co wiekszej mocy po

jakiego grzyba-powiesz ze zapas i lepiej zaczyna od malego natezenia -

bajki

lepszych bajek od twoich już nie znajde :)

 

PW-3015 2x15W8ohm - Porażka.

-szukamy +/-200zł.

http://allegro.pl/technics-su-vz220-ciekawa-cena-legnica-i2963694316.html

- chcesz coś porównać ? według mnie unitra to taki flecik trzaskany co

może opierdzielać parówki na brixton.

następny :

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-technics-su-610-i2986688586.html

http://allegro.pl/pioneer-a-305r-nowa-linia-okazja-i2976602994.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-105-210-watt-i2978981002.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-a-8000-okazja-japan-i2981001718.html

http://allegro.pl/wzmacn9acz-kenwood-ka-828-i2986413812.html

Było to na szybko i jest tego więcej (wystarczy chcieć erazm) bedzie większa

moc i różnica w jakości w tym akuratnie budzecie.Wolałbym kwote

zwiększyć do 500zł za wzmacniacz a kolumny zostawić i w przyszłości

zmienić,zawsz wybór jest.

 

 

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Oryginalne kolumny skundliłeś ze śmieciem z targu  :roll: brawo.

Wiesz jestem tylko zwykłym uczniem gimnazjum, który skończył szkołę muzyczną na skrzypcach  więc nie stać mnie na żadne pioneer-y czy altus-y. Głośniki robiłem jeszcze w piątej podstawówce z kolegą więc nie znałem się za bardzo  na firmach. Co do firmy Alphard przeczytałem wiele negatywnych opinii o tych głośnikach, ale moje sztuki nie są wcale takie złe.

Link to post
Share on other sites

@lwes

 

Tu nie chodzi czy mnie stać czy nie. Chodzi o ogólny stan i wykonanie POLSKIEGO sprzętu audio z tamtych lat. Wszystkie konstrukcje oparte są o ten sam schemat (przedwzmacniacz) i wszystkie mają te same wady.

 

Jakbyś znał się na elektronice to wiedziałbyś o jakie zakłócenia sygnału mi chodzi. Polecam użyć oscyloskopu jeżeli Twoje ucho nie potrafi ich wychwycić.

 

Zaprezentowane przez Ciebie zdjęcie nie ukazuje tego co mam. U mnie wygląda to jeszcze tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/pw_9013_z_g_ry.jpg

 

Jak już wcześniej wspomniałem, kupiłem bo zawsze chciałem mieć a nie przez to czy mnie stać czy nie.

 

Idąc dalej to tego jak i każdego innego Technicsa na hybrydzie można sobie w buty wsadzić. 250zł na wzmacniacz i drugie tyle albo więcej jak hybryda pójdzie z dymem. Dla ścisłości SVI3102.

Nie wspomnę tu o potencjometrach i przyciskach, które na starcie trzeba wymienić bo "kontaktem" można sobie psikać....

 

Poza tym koleś, który to sprzedaje sam nie wie co sprzedaje.

 

@slawosz.k

 

W cenie tego "alfarda" można kupić oryginalny głośnik po regeneracji GDN16/15 albo GND16/12.

Link to post
Share on other sites

 

@slawosz.k   W cenie tego "alfarda" można kupić oryginalny głośnik po regeneracji GDN16/15 albo GND16/12.

 

Teraz wiem, że lepiej było kupić oryginalne głośniki ale wiesz wtedy myślałem 80W zamiast 15W.                                                                Mam jeszcze pytanie do ciebie lukson.

Posiadam 2 kolumny tonsil typ-a17 po moim starszym bracie. Nigdy nie były przerabiane. Są sprawne tylko nie mają zawieszenia na głośnikach półtonowych. Jakie polecasz do tych głośników zawieszenie? Może podasz jakiś link? Byłbym bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Jakie to głośniki 

półtonowych

. Pierwszy raz słyszę.

 

Do wysoko-tonowych membrany nie dokupisz - trzeba wymienić cały głośnik.

 

Do nisko-tonowych takie zawieszenia też nie dokupisz. Było wielokrotnie poruszane na elektrodzie. Głośnik zaprojektowany do obudowy kompakt (zamkniętej).

Link to post
Share on other sites

Lukson Polski sprzęt mnie nie interesuje bo jest to dla mnie szajs właśnie z powodu tych wad,dałem więcej przykładów że w cenie 200zł masz lepsze urządzenia (patrz wyżej) nie jade po kimś bo kogoś nie stać,rozumię a ty czytaj ze zrozumieniem.

 

Prezentowane zdiecia twojego środka no i sam widzisz to sobie porównaj.

 

 

Idąc dalej to tego jak i każdego innego Technicsa na hybrydzie można sobie w buty wsadzić. 250zł na wzmacniacz i drugie tyle albo więcej jak hybryda pójdzie z dymem. Dla ścisłości SVI3102. Nie wspomnę tu o potencjometrach i przyciskach, które na starcie trzeba wymienić bo "kontaktem" można sobie psikać....

Lukson co w buty wsadzić ? Gdybyś ty się znał to byś nie pisał głupot,że przyciski,potencjometry,regulatory,przekazniki itp są na starcie do wymiany,pisałem już o tym w podobnym temacie,te rzeczy śmiało można rozebrać i wyczyścić tak jak u siebie to zrobiłem m.in użytkownik zine5 też czyścił przekaznik i działa.Widzę właśnie jak z erazm2 mieliście doczynienie z takimi sprzętami.z hybrydą też nie strasz ludzi bo tak to wszystkiego można się czepiać.

Link to post
Share on other sites

@lwes

 

Miałem w rękach więcej Technicsów niż Ty na żywo na oczy widziałeś. Czyszczenie potencjometrów wystarcza na dwa trzy miesiące i znowu trzeszczą i przerywają. Jak mam takie coś robić co 3 miesiące to ja dziękuję.

Z hybrydą nie straszę tylko ostrzegam. Jak ktoś chce umoczyć pieniądze to niech kupi Technicsa.

 

Co do zdjęć. To oba przedstawiają prawie to samo. Na Twoim jest jeszcze tuner.

 

@slawosz.k

 

To nie jest zawieszenie do głośnika z kolumn A-17.

 

Czy tak wyglądają Twoje?

http://img15.tablica.pl/images_tablicapl/58256193_1_644x461_kobalt-tonsil-unikalne-kolumny-na-najlepszych-glosnikach-tomaszow-lubelski_rev001.jpg

Link to post
Share on other sites

Miałem

w rękach więcej Technicsów niż Ty na żywo na oczy widziałeś.

Czyszczenie potencjometrów wystarcza na dwa trzy miesiące i znowu

trzeszczą i przerywają. Jak mam takie coś robić co 3 miesiące to ja

dziękuję.

 

A widzisz  :)  to jest właśnie ten tani wasz sprzęt rzekomo w którym nie ma różnic między droższym więc po co przepłacać ;)

 

http://iv.pl/images/97789668052210368744_thumb.jpg - ok macie po jabłuszku wszyscy,jak ktoś wpadnie dwa zostały :) narka.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dokładnie - żadnych polskich "bubli"  nie brać.... :o  !

Ja oprucz czyszczenia przekaźników głośnikowych, to przerobiłem sobie gniazdko słuchawkowe ( 

jak wylutowałem i je rozebrałem, to te trzy blaszki co są w środku to były całe czarne od jakiegoś osadu, więc je wyjąłem, szybko poleciałem do kuchni po mleczko " c i f " i wyczyśćiłem, jak to składałem to ponadto delikatnie te blaszki podgiąłem, żeby lepiej stykały.  zrobiłem tak, że teraz moge używać przejśćiówki na minijack 3,5mm i nie musze jej wyciągać z gniazda, aby zamknąć klapke, po prostu poszukałem w domu nakrętki płaskiej i nakręciłem na wtyczke od wewnętrznej strony i potem zmontowałem z powrotem) ,  wymieniłem przyłącza głośnikowe, przeczyśćiłem selektor wyboru źrudeł i przeczyśćiłem płytkę na której są zamocowane przyciski "pure direct" i "mute" (bo niekiedy jak wcisłem pure direct to jeden kanał grał ciszej, ,a jak delikatnie, albo jeszcze raz go wcisnąłem to było ok) -wyjąłem ją ze wzmacniacza, zdemontowałem i rozebrałem owe przyciski, przeczyśćiłem im styki mleczkiem cif , i chodzi "jak ta lala" ! - teraz wszystko za każdym włączeniem chodzi jak w zegarku ! :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...