Skocz do zawartości

wyciszanie i-box


Recommended Posts

Witam.
Chciałbym wyciszyć mój komputer jak najmniejszym kosztem.

Obudowa to i-box orion 318

Wszystkie kable są zchowane za tacką i nad zasilaczem
Teraz wygląda tak:

http://imageshack.us/a/img689/7248/imgp0550i.jpg

http://imageshack.us/a/img15/2097/imgp0551i.jpg

http://imageshack.us/a/img26/4897/imgp0552t.jpg

Edytowane przez misiek22230
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz widzę tak zamontowane podzespoły, czy ja wiem czy jest ciszej ??? Na pewno  wywołuje to uśmiech, ale chłopaki nie każdy moze sobie pozwolić na nowe części trzeba chyba to uszanować. Ja bym to zamontował normalnie tak jak powinno być na gumowe podkładki i normalne śruby, jeśli jest głośno to czas na wymianę wentyli na cichsze i chyba tyle można tu zrobić.

Link to post
Share on other sites

Jeden z najlepszych modów na forum moim zdaniem, świetne rozwiązania wygłuszające na dysk i ten wentylator po prostu żadko spotykana zaawansowana technologi konstrukcyjna.
10 punktów więcej do wyglądu komputera i 20 punktów do szybkości w grach i programach lepsze od OC.
A tak serio to jeżeli jest zbyt głośno to proponuję jak koledzy wyżej wymienić wentylatory na bardziej ciche lub uzbierać kasy i kupic normalną i porządna obudowę ;)

Link to post
Share on other sites

zapomniałem dodać,że wentyle są puszczone na 7v

Po za tym jakie wentyle proponujecie byle był jak najlepszy kompromis między ceną a ciszą.

Oprócz tego zamierzam zbudować sobie regulator obrotów na potencjometrach.

Co sądzicie o różnego rodzaju matach wygłuszających ?

Edytowane przez misiek22230
Link to post
Share on other sites

SilentumPC ZEPHYR wmiare Ciche i bardzo tanie. Według mnie takie maty nie maja sensu w badziewiastych obudowach bo takie budowy maja to do siebie, ze zawsze znajdzie się w nich kawałek czegoś co będzie rzęzić. A jeśli chcesz mieć w komputerze regulator to może lepiej kupić coś takiego http://allegro.pl/nowy-panel-lcd-modecom-reg-obr-czarny-5-25-wawa-i2973723164.html jak na swoją cenę godny uwagi.

Edytowane przez Hooligans1293
Link to post
Share on other sites

ma 3 stopniową regulację obrotów a ja mogę zbudować regulator bezstopniowy



Jeden z najlepszych modów na forum moim zdaniem, świetne rozwiązania wygłuszające na dysk i ten wentylator po prostu żadko spotykana zaawansowana technologi konstrukcyjna.
10 punktów więcej do wyglądu komputera i 20 punktów do szybkości w grach i programach lepsze od OC.
A tak serio to jeżeli jest zbyt głośno to proponuję jak koledzy wyżej wymienić wentylatory na bardziej ciche lub uzbierać kasy i kupic normalną i porządna obudowę ;)

stef dysk już nie skrzeczy tak przy zapisywaniu,a wentylatora inaczej nie da się zainstalować  :P 

Edytowane przez misiek22230
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ten regulator można sobie w dupsko wsadzić. Mam taki to wiem. Nawet dziś rano próbowałem go podłączyć i w ogóle zero różnicy w obrotach a wiem, że kiedyś działał. Nie mam pojęcia co mu się stało. Jak na serio chcesz mieć cichego kompa to zakasuj rękawy i zbieraj na porządną obudowę a do niej porządne wentyle. Przecież taka inwestycja jest na lata i budy czy wentyli nie zmieniasz co rok, więc nie wiem na czym tu oszczędzać. Sam dopakowywałem kompa pod względem wydajności jak głupi i teraz powoli zaczyna mi przeszkadzać jego szum, na który wcześniej nie zwracałem uwagi. Żałowałem grosza na dobre wentyle i regulator teraz się to zmieni. Najbliższy zastrzyk gotówki zakładam wodne na procesor i wszystkie wentyle zmieniam na ultra ciche.

Link to post
Share on other sites

Taśma klejąca dwustronna = 10 PLN.

Pianka XPS pod panele 5m2 = 25-35PLN

 

Wycinasz piankę i przyklejasz do bocznych ścianek, dolnej i górnej. Robi się co prawda minimalnie cieplej w obudowie ale jest DUŻO ciszej. 

 

Chcesz ciszej? Kup energooszczędną kartę graficzną. Taki hd7750/hd7770 jest dużo cichszy bo pobiera i wydala 1/2 prądu i ciepła co Twoja karta. Tak samo jest z procesorem. i3 2100 nie dość że szybszy w grach to bierze 1/2 mocy.

 

Rozbudowałeś kompa pod kątem jak najszybciej za jak najmniej to masz ciepły i głośny. U mnie jak w sig - całość przy największym stresie CPU/GPU nie pobiera więcej niz 140W a u Ciebie sam strec CPU daje ok. 150-160W + stres grafiki = razem 200-220W. Dużo więcej ciepła wychodzi. Zamiast inwestować 200zł w chłodzenia opłaca się bardziej sprzęt wymienić na nowszy i oszczędniejszy a tak samo szybki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...