Skocz do zawartości

Jak bardziej wydajny będzie Radeon 5770 od 4770 ???


Recommended Posts

różnica między tymi dwoma kartami to 100MHz na rdzeniu i obsługa dx11 w 5770 oraz uwaga 5770 został pozbawiony możliwości wykonywania obliczeń w podwójnej precyzji - 4770 posiada taką możliwość.

 

jak dla mnie przy aktualnych cenach 5770 ich zakup jest nieopłacalny - lepiej zakupić 2szt. 4770 (można jeszcze trafić w sklepach po 345zł)

 

mam jedną referenycjną robi 950 na boxie bez podnoszenia napiecia :)

Link to post
Share on other sites

różnica między tymi dwoma kartami to 100MHz na rdzeniu i obsługa dx11 w 5770 oraz uwaga 5770 został pozbawiony możliwości wykonywania obliczeń w podwójnej precyzji - 4770 posiada taką możliwość.

 

jak dla mnie przy aktualnych cenach 5770 ich zakup jest nieopłacalny - lepiej zakupić 2szt. 4770 (można jeszcze trafić w sklepach po 345zł)

 

mam jedną referenycjną robi 950 na boxie bez podnoszenia napiecia :rotfl:

Powiadasz nieopłacalny zakup?:hahaha: Weź się ogarnij :) Kupi te 2 sztuki 4770 a za pare miechów dość że te karty jeszcze zjadą mocno z ceny to nawet będzie problem z ich sprzedażą... Po co bawić się w starą serię a potem mieć tylko problemy z ich pozbyciem? Lepiej kupić te 5770 i potem za pare miesięcy dokupić druga taką kartę i zrobic CF. Jeżeli nie chcesz bawić się w taką kartę to lepiej zbieraj pieniążki, poczekaj z 2-3 miechy na zakup i ciśnij na 5850 lub coś wyżej LUB czekaj na te nową serię geforce Fermi (na dzień dzisiejszy to tylko atrapa bez żadnych wykresów wydajności...).

Link to post
Share on other sites

Igoruss po co napisałeś tego posta? Żeby sobie nabić +1 czy masz jakieś chore jazdy co do tych kart? Może jeszcze wiesz kiedy one wyjdą ?? Piszesz mi o wykresach o których doskonale wiem.

Co do czekania na Fermi to na bank długo jeszcze sobie poczekasz bo jak narazie to premiera na papierze jest w marcu a do sprzedaży nie wiadomo kiedy będzie i za jaką cenę..

Nvidia nawet na CES dla dziennikarzy nie pokazała wydajności Fermi, to że odpalają Heaven to nie znaczy że karta jest już sprawna.

Jeżeli kupywać teraz to tylko taką kartę której nie będzie problemu w późniejszym czasie sprzedać lub robić CF/SLI z takich kart, które będą wydajnościowo podchodzić pod najmocniejsze karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...