Skocz do zawartości

Wentylatory do 560Ti oraz fanswap w zasilaczu.


Recommended Posts

Witam,

znowu ja i znowu mi się nudzi...

Tym razem chciałbym trochę ''ściszyć'' moje chłodzenie na karcie graficznej.
Karta dla przypomnienia to - Gigabyte GTX560Ti z chłodzeniem WindForce 2.
Ponad 65-70% obrotów wentylatorów zaczyna być tak głośna że wytrzymać
się nie da, jak gram bez słuchawek to strasznie denerwuje te wycie.
Wymiary standardowych wentylatorów to nie całe 8cm. Radiator mierzyłem i
zdołałby zmieścić 92mm wentylator (lekko by tylko wystawał) i chciałbym
zrobić sobie takiego ''moda''.
Standardowy wentylator potrafi się rozkręcić do 3800rpm/min. Jakie 2
wentylatory polecicie do zamiany? Radiator oczywiście będzie pozbawiony
owiewki a przerobienie wtyczek to dla mnie nie problem.




Druga rzecz to wentylator w zasilaczu - OCZ ZS650. W IDLE chyba
najgłośniejszy ;/ No i tu kolejna rzecz - jaki cichy wentylator nadałby
się na fanswap do niego? W opisie pisze że jest to 135mm wentylator
czyli jakiś 14cm się zmieści http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/smile.png ''Jakiś'' - no właśnie... Jaki? http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/smile.png


Po uciszeniu wszystkiego co mogłem wyciszyć jak na razie (dysk na gumce
od majtek wisi sobie pod napędem, procesor chłodzony przez dwa ciche
wentylatory i skręcone wszystkie na minimum wentylatory w obudowie)
nadal jestem nie zadowolony i dlatego te dwie rzeczy chce teraz zmienić http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/wink.png



FOTO WindForce2:

 

FOTO 1

FOTO 2

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

W grach maksymalnie zanotowałem 78* - wtedy to już 100% obrotów się wkręca.

Przy furmark rozgrzewa się do 82-83* gdzie staje się niestabilna i wywala mi sterownik (sławne ''Sterownik przestał odpowiadać..." )

Przy obrotach na sztywno  do 60-65% lekko osiągnie przy wymagającej grze te swoje graniczne temperatury - zmieniałem jej już nawet pastę na Arctic MX-2 - bez zmian niestety ;/ Wgl zauważyłem że im więcej klatek gra osiąga to ona szybciej i mocniej się grzeje ;O (odświeżyłem starego Dead Space sobie i przy V-sync (30 fps) temperatura prawie żadna - przy wył Vsync (nawet 180fps) wyje wniebogłosy i temperatura bardzo szybko bije do góry.

Link to post
Share on other sites

Może za mało pasty dałem bo kurde naprawdę dziwne to jest. Chociaż bardziej nie wiem czy nie podejrzewać za niestabilność sekcji zasilania... Tam jest jedynie mały radiator z termopadem - niestety dotykać go nie dotykałem bo nie ma dostępu i nie wiem czy parzy czy nie.

 

Smaruję zawsze czy to procesor czy karta czy jaki tam inny grzyb metodą rozsmarowania... Wcześniej temperaturki były trochę niższe ale i tak były wszystkie te objawy.

Myślałem już sprzedać tą kartę i kupić coś ze stajni AMD (7850/70) ale jak narazie to kasa mnie blokuje. Gdybym miał kupować Accelero TT II - to sprzedać kartę za 600zł plus 160zł za chłodzenie i już mam radeona.

Link to post
Share on other sites

@t.luk:

 

Sam zobacz na zdjęciu :) To jest dokładnie moja karta.   ZDJĘCIE

 

Dzisiaj przy okazji usunąłem pastę, wyczyściłem i nałożyłem pasty mniej niż wcześniej też metodą rozsmarowania i teraz w furmarku maksimum to 80*. Kartę przetestuję jeszcze w Crysis 3 beta po przy nim też wywalało sterownik. Jeśli problem zniknie to podjąłem decyzję sprzedaży karty. No i chyba się skuszę na Radeona 7850 lub jak będzie więcej środków to 7870 bo teraz można przy okazji zgarnąć jako gratis TombRaider i Bioshock:Infinite ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...