Skocz do zawartości

HIS HD6950 2 GB czy Sapphire HD7580


Recommended Posts

Hd7850 jest wydajniejszy od hd6950, to jest karta mniej więcej między gtx570, a gtx580.

Testy na tych wszystkich stronach są na starych sterownikach, 5400 w 3dmark11? Wynik o 1k zaniżony conajmniej.

Karta wręcz jest stworz do o/c, niski bazowy zegar pozwala na wysokie oc i gonienie dużo droższych kart.

Mój jeżeli jest potrzeba może być podkręcony do 1200/5000 i wtedy wydajność jest wręcz kosmiczna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie polecam hd7850 szafira , co z tego że karta wydajna ale za to głośna jak cholera i w dodatku cewki piszczą / brzęczą.. Karta po OC 1020gpu / 1300mem bez podbijania napięcia w wymagających grach jest głośniejsza od mojego starego gtx275..!

Co do cewek to niema reguły bo mnóstwo gtx 680 je ma.Do cewek musimy przywyknąć bo większość producentów nawet nie uznaje jch jako usterki .Temat zakładany był prze zemnie i innych wiele razy.

Posiadam model dualX i zgodzę się głośny jest dopuki nie wgrasz sobie trixx'a i ustalisz obr.wiatraków pod siebie.U mnie do 70ºC są ustawione na 40% iż są wtedy nie słyszalne,powyżej mam 50% a przy temp.80ºC stopni ustawiłem na 70% w razie "w" lecz do tylu nigdy ne doszło.Testowałem sobie je kiedyś i większa ilość obr.i hałas ne zawsze lepiej zbijają temp. jakby się wydawało.

Kolego powyżej wszystko jest jeszcze kwestią obudowy ułożeniem kabli i dodatkowych wiatraków.

A do autora wyżej masz oodany link do pixmanii ,sam się tam zaopatruje w towar tylko że na zamawiam ze stronki Irlandzkiej,cały towar idzie z Francji do 48h.Kupiłem tam naprawde mnóstwo sprzętu i moge ich polecić.

Bierz tego radeona hd 7850 sapphire z promocji chyba że znajdziejsz taniej w Polsce.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź 7850, bo nawet na zegarach takich samych w obu kartach jest ten Radeon szybszy, więc z każdym wyższym zegarem 7850 odstaje 6950 na +

 

http://pcarena.pl/files/tinymce_uploads/Testy/8_S_7850_DualX/7850_6950/7850%20vs%206950%20zWz.png

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ Up.

Testy są robione na domyślnych zegarach, a że akurat miałem HD 6950 to jak dobrze pamiętam ich nominale taktowania wynosiły 800MHz/1250 dla GPU/GDDR 5.

Inna sprawa czy te porównanie było na nowszych sterownikach bo na 13.1  HD 7850 zyskało 18 % w BF 3, w porównaniu sterowników 12.7 vs. 13.1 http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=760&rectr_str_numer=7

W innych grach na nowych sterownikach powinno być podobnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Up.

Testy są robione na domyślnych zegarach, a że akurat miałem HD 6950 to jak dobrze pamiętam ich nominale taktowania wynosiły 800MHz/1250 dla GPU/GDDR 5.

Inna sprawa czy te porównanie było na nowszych sterownikach bo na 13.1  HD 7850 zyskało 18 % w BF 3, w porównaniu sterowników 12.7 vs. 13.1 http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=760&rectr_str_numer=7

W innych grach na nowych sterownikach powinno być podobnie.

 

 

oba wtedy byly na 12.7 testowane.

 

nowe stery dla HD 69xx nic nie dają ale dla HD 7xxx to co innego.

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...