Skocz do zawartości

Jaką obudowę wybrać


Recommended Posts

Kolo już dawno pisał, że sprzedał tę fere... ja rozumiem, że jako pracownik/współpracownik czy tam osoba związana z SPC(przez to właśnie też jestes mniej wiarygodny) bardzo zabolał ten Cie ten problem ale naprawdę powoli sytuacja staję się śmieszna... 

 

Ja nie wiem co było problemem w tym przypadku, ale jakiś problem wystąpił, albo i nie, bo nie muszę wierzyć temu userowi na słowo... sytuacja do analizy dla każdego czytającego... Ja tam polecam nieraz produkty SPC, ale przecież mogą się i w tej firmie, jak i w wielu innych, zdarzyć jakieś wadliwe sztuki, niedoróbki itd., tak to w życiu jest.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrzcie, na jakiej podstawie dostałem ostrzeżenie, oto jego treść:

"Nie potrafisz udowodnić swojej wiarygodności zdjęciem o które prosiłem
to nie podejmuj się tematów kompatybilnościowych. U Ciebie
prawdopodobnie winna była bardzo nietypowa płyta główna a nie cooler czy
obudowa ale nie potrafiłeś tego wykazać...
"

 

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Uważajcie, bo jak nie wyślecie zdjęcia to dostaniecie upomnienie.

 

PS. maniak z uporem maniaka :-) usunął moje niepochlebne posty na temat firmy SilentiumPC.

Edytowane przez t.luk
Obrażanie moderatora, brak potwierdzenia swojej teorii...Coś jeszcze wymyślisz?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ Barsa

Ja też zdaję sobie sprawę, że mogą sie zdarzyć wadliwe produkty (jak to Made in China ;)) ale to co tutaj robi użytkownik Luc3k to niemal wprowadzanie użytkowników w błąd (co podpada pod regulamin forum). Nie udowodnił on, że w ogóle ten cooler montował na swojej płycie głównej, nie podał nawet modelu płyty głównej i praktycznie niemożliwym jest stwierdzić, że on fizycznie miał Ferę na swojej płycie głównej. Mimo usilnych moich próśb pokazania tego, że w gole montował ten cooler nadal stwierdza, że to ja się czepiam. Niech potwierdzi, że miał nietypową płytę i że fizycznie faktycznie wszystko montował w tej obudowie bo w chwili obecnej to on ma pretensje do producenta ale nie potrafi udowodnić, że to nie wina płyty głównej...Montowałem oba coolery w niejednej obudowie z tej serii (są przecież stosowne testy i recenzje mojego autorstwa) więc wiem z praktyki, że jego przypadek musiałby by być wręcz unikalny. Uszanuję to, jak tylko mi to udowodni...

 

@ currahee

Z tą sprzedażą to bardzo wygodna wymówka nie uważasz? Tym bardziej, że nikt nie widział zamontowanego coolera na jego płycie głównej...

Link to post
Share on other sites

t.luk powiem Ci szczerze, że pierwszy raz spotykam się z czymś takim na szanowanym forum. Pisałem na wielu polskich i zagranicznych forach, byłem redaktorem naczelnym i adminem kilku forów dotyczących Total War, ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim, żeby moderator dawał warna za to, że user, słusznie czy nie słusznie to mało ważne, wyraża opinie na dany temat, nie obrażając nikogo, pisząc normalnie(bez wulgaryzmów itd.).... Internet to takie cudo, gdzie można wyrażać opinie, słuszne czy niesłuszne bez żadnych dowodów(inna sprawa jaką wartość ma taka opinia) i nie powinno się za to karać, gdy jest ona wyrażona w sposób ogólnie przyjęty, nie obrażający nikogo.

 

Ty możesz tylko podważyć opinie luc3k-a i to zrobiłeś w jakiś tam sposób linkami i zdjęciami, warna za to nie powinno być... to jest śmieszne i żałosne. Dodatkowo jesteś związyany z SPC(unikasz tego tematu jak ognia), a to już w ogóle jest bardzo żałosne, żeby w ten sposób zatykać "dzioby" osobom niezadowolonym z ich/waszych produktów.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ UP

Jestem przede wszystkim pragmatycznym testerem i w sprawach kiedy ktoś próbuje ludziom coś wmówić a nie potrafi tego udowodnić nie mam litości. Cały czas czekam cierpliwie na dowód tego użytkownika a on tylko bardziej podpada...Uważasz, że to normalne żeby ktoś coś w taki sposób pisał ale nie potrafił udowodnić że ma rację? Ja nie i nie zamierzam tolerować wciskania jakichś "bajeczek" a to było od zawsze moją dewizą nawet kiedy nie miałem "belki". Nie ubliżam użytkownikowi, dałem mu dwie szanse na potwierdzenie jego teorii a ten tylko stwierdza, że to absurd. To on ma udowodnić, że faktycznie miał taki problem a nie ja bo w tej budzie montowałem mnóstwo coolerów i kitu tego póki co nie akceptuję...Przestań więc bez sensu bronić kogoś, o kim wiesz że ma zbyt wiele niedopowiedzeń ;)

Link to post
Share on other sites

I kolejne ostrzeżenie za "niby obrażanie" moderatora. Ja się pytam w którym momencie?

 

oto jego treść:

 

"Obrażanie moderatora mimo próśb o potwierdzenie swojej teorii..."

 

Może daj mi od razu bana i będziesz spełniony, widać, że sprawia Ci to jakąś cholerną przyjemność. Nie zamierzam Ci niczego udowadniać, bo swoim infantylnym zachowaniem zrobiłeś z tego tematu chorą dyskusję. Podobnie jak barsa jestem użytkownikiem wielu for internetowych, ale czegoś takiego jak tutaj jeszcze w życiu nie widziałem. Trochę mi żal, że tak ciekawe i bogate w treści forum na jakim się znajdujemy, ma w swoich szeregach tak nieodpowiedzialnego moderatora.

 

PS. Zagrajmy zatem w grę maniaka: Udowodnij mi, że poprawnie zamontujesz cooler Fera do obudowy SPC Brutus mając płytę główną Asus P5KR - czekam na zdjęcia. Jak dostarczysz mi zdjęcia, to udowodnisz swoją teorię.

 

t.luk, a tak na marginesie - bo jesteś moderatorem tego forum - to wypadałoby się nauczyć ortografii :-)

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

O, pierwszy krok na rozwiązanie problemu już jest....Dzięki Ci :) W takim razie chętnie to sprawdzę tylko musisz mi podesłać tą płytę :)

No, przynajmniej żart Ci wyszedł :-)

 

Mogę Ci ją sprzedać, przesyłkę będziesz miał gratis :)

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

t.luk

 

Nie obchodzi mnie w tym momencie kim Ty jesteś i czym Ty się zajmujesz... teraz wprowadzasz cenzurę na krytykę SPC i nadużywasz funkcji moderatora i tyle w temacie.

 

Jesteśmy na, soory za to, głupim forum internetowym i Ty winisz kogoś, że nie może czegoś tam udowodnić, czy Ty jesteś jakiś oderwany od rzeczywistości? W gazetach, w telewizji, podczas spotkań sąsiad z sąsiadem toczą są dyskusję, gdzie jedynym argumentem są "słowa"... i nikt warnów za to nie dostaje, a politycy, dziennikarze etc. czasem mówią/piszą gorszę brednie niż ta, że stara fera nie miejści się w brutusie.

 

ps. ja nie bronie lucka i jego sprawy, bo mi samemu nie chcę się wierzyć w te jego przygodę... ale Twoje podejście do sprawy jako moderatora jest karygodne.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

t.luk

 

Nie obchodzi mnie w tym momencie kim Ty jesteś i czym Ty się zajmujesz... teraz wprowadzasz cenzurę na krytykę SPC i nadużywasz funkcji moderatora i tyle w temacie.

 

Jesteśmy na, soory za to, głupim forum internetowym i Ty winisz kogoś, że nie może czegoś tam udowodnić, czy Ty jesteś jakiś oderwany od rzeczywistości? W gazetach, w telewizji, podczas spotkań sąsiad z sąsiadem toczą są dyskusję, gdzie jedynym argumentem są "słowa"... i nikt warnów za to nie dostaje, a politycy, dziennikarze etc. czasem mówią/piszą gorszę brednie niż ta, że stara fera nie miejści się w brutusie.

 

ps. ja nie bronie lucka i jego sprawy, bo mi samemu nie chcę się wierzyć w te jego przygodę... ale Twoje podejście do sprawy jako moderatora jest karygodne.

I trudno się z tą opinią nie zgodzić.

 

Wyślę Wam zdjęcia jak wysoko na płycie znajduje się gniazdo procesora, ja też patrzyłem z niedowierzaniem, kiedy montowałem ten cooler. Cooler wchodził na straszny docisk. Musiałem delikatnie podgiąć blaszki coolera, żeby go zamontować. O domknięciu bocznej blachy nie było mowy.

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ Barsa

Proszę Cię, nie zabieraj głosu w sprawie, w której użytkownik od samego początku wprowadzał tylko zbędny zamęt (sam to przecież przyznałeś). Poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale ja od samego początku próbowałem to "naprostować" i byłem skłonny uwierzyć w jego "przygodę" jeśli tylko mi to udowodni (a jako aktywny tester mam prawo tego wymagać).

 

Taką fotę mogę jak najbardziej wykonać z tego względu, że zarówno cooler jak i płyta JEST W MOIM POSIADANIU.

Ok, więc czekamy na...? :)

Link to post
Share on other sites

Jak to nazwałeś, prostowanie jak najbardziej powinno mieć miejsce, ale należało by to wykonać z klasą. Raczej siłą argumentów niżeli stanowiska jakie posiadasz na tym forum.

 

PS. Zdjęcia będą tak jak obiecałem, tylko nie zmieni to faktu, że otrzymałem od Ciebie dwa bezpodstawne ostrzeżenia. Odwracając role ja też bezmyślnie mogę żądać od Ciebie, abyś mi udowodnił, że z tą konkretną płytą Fera i Brutus będą kompatybilne i weź mi to udokumentuj zdjęciami. No odpowiedz sobie szczerze czy jesteś w stanie coś takiego wykonać?

 

Póki co dobranoc, do jutra. A sprawy na pewno tak nie zostawię...

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

@ Barsa

 Poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale ja od samego początku próbowałem to "naprostować"

 

I to szanowny modzie by wystarczyło... bez uszczypliwości, myślisz, że komu wierzą userzy: Tobie(oraz testom, zdjęciom itd.) czy userowi z 100 postami? Dalszymi perypetiami w tej sprawie pogrążasz się jako moderator, bo nie po to nim jesteś żeby uciszać niewygodne dla Ciebie/Twojej firmy opinie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ Barsa

Punkty przyznałem za publiczne obrażanie (i nie chodzi o stanowisko) oraz niemal wprowadzanie w błąd użytkowników forum. Zauważ też, że do tej pory użytkownik ten nie dostarczył zdjęć posiadanej płyty głównej mimo, że o to prosiłem kilka razy a on potwierdził, że ją ma. Widzisz więc, że jego wiarygodność jest "na granicy" i nie miej pretensji do mnie za to, że próbuję się dowiedzieć o co dokładnie chodzi. A to, że robię to w tak stanowczy wynika z mojej natury oraz z tego, że na forum zwykle nie wierzę nowym użytkownikom na słowo w sprawach, o których sam mam praktyczne pojęcie. Naprawdę Twoja rola dobiegła już końca w tym wątku a my nadal czekamy na real foto płyty głównej tego użytkownika ;)

 

@ Luc3k

To Ty nie odwracaj kota ogonem i nie zwlekaj tylko podeślij tutaj zdjęcia swojej płyty głównej ok? ;) Poza tym jeśli takowa niekompatybilność się potwierdzi, to ja Cię pięknie poproszę o edycję wszystkich postów gdzie zarzucałeś coś obudowie i coolerowi podczas gdy tak naprawdę winną była specyficzna konstrukcja płyty głównej. Wtedy to dopiero zdejmę Twoje "punkty" bo wszystko będzie oficjalnie wyjaśnione ;)

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że będziesz się znowu doszukiwał jakiegoś spisku w tym, że wczoraj nie otrzymałeś zdjęć płyty głównej. Miałem rozkręcać obudowę i budzić dzieci tylko dlatego, że Tobie zachciało się zdjęć? Trochę rozsądku! Masz już 29 lat... Zdjęcia otrzymasz dzisiaj jak wrócę z pracy. Nie mam nic do ukrycia.

 

Jaka specyficzna konstrukcja płyty głównej? Standard ATX jest według Ciebie specyficzny?

 

Postów na pewno nie będę edytował. Jak chcesz się dalej bawić w te infantylne gry to wstaw mi jeszcze kilka ostrzeżeń, może poczujesz się bardziej spełniony.

Jest mi tylko trochę przykro, że zostałem tak podle potraktowany.

 

Przypuszczam, że ostrzeżenia, które otrzymałem mają być przestrogą dla innych użytkowników, że nie jestem wiarygodny na wypadek, gdybym znów niepochlebnie wypowiadał się o firmie SilentiumPC. Będę się negatywnie wypowiadał na temat niektórych produktów firmy SilentiumPC jeżeli tylko uznam, że produkt jest wadliwy. Czy Ci się to podoba czy nie...

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ Luc3k

Zamiast się tak zbędnie tutaj "produkować" to naprawdę wrzuć te realne fotki i będzie po sprawie ;) A płyta może być specyficzna (i nie tylko ja o tym wspominałem ale też użytkownik Barsa) ze względu na skrajne ułożenie socketu (chyba wiesz, że takie rzeczy się zdarzają?). Naprawdę nie wiem czemu się tak "gorączkujesz" zamiast postarać się możliwie szybko udowodnić swoją rację..

Link to post
Share on other sites

Przerywając Wasze dosyć zabawne kłótnie (przede wszystkim ze strony moderatora, ale tego nie napiszę bo dostanę warna hehe) podepnę się pod temat z pytaniem czy dostanę jeszcze gdzieś Gladiusa M40?

Napaliłem się już na tą obudowę, ale we wszystkich sklepach trzeba pytać o dostępność albo dostawa ma być w przeciągu kilku dni (ale to pewnie ściema bo nie mają na stanie).

Znajdzie ktoś sklep w którym jeszcze ją dostanę?

Z góry dzięki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

 

 

@ t.luk

Obiecane zdjęcia: http://luc3k.lan14.net/fera/

Nie można było od razu? ;) A więc po pierwsze masz nietypową płytę główną bo socket CPU jest niemal na górnej krawędzi (zobacz sobie, że na typowej płycie Fera / Fera Pro nie wychodzi poza obrys PCB płyty) i przyznaję, że mogłeś mieć faktycznie problem z Ferą / Ferą Pro...ale teraz docieramy do drugiego punktu widzenia...Nie mogłeś sprawdzić montażu coolera kiedy byłby zamontowany wentylatorem "pompującym" powietrze do góry? Wtedy na pewno żadna belka obudowy / panelu bocznego by nie wadziła heat-pipe'om coolera ;)

 

@ czaro9

Nie byłoby takiej "wymiany zdań", gdyby użytkownik Luc3k od razu wstawił odpowiednie fotki ;)

Link to post
Share on other sites

Nie można było od razu? ;) A więc po pierwsze masz nietypową płytę główną bo socket CPU jest niemal na górnej krawędzi (zobacz sobie, że na typowej płycie Fera / Fera Pro nie wychodzi poza obrys PCB płyty) i przyznaję, że mogłeś mieć faktycznie problem z Ferą / Ferą Pro...ale teraz docieramy do drugiego punktu widzenia...Nie mogłeś sprawdzić montażu coolera kiedy byłby zamontowany wentylatorem "pompującym" powietrze do góry? Wtedy na pewno żadna belka obudowy / panelu bocznego by nie wadziła heat-pipe'om coolera ;)

W tej chwili nie ma to już znaczenia, ponieważ Ferę sprzedałem. Mnie od samego początku interesowało ustawienie coolera w kierunku wentylatora wydmuchującego powietrze z obudowy.

Tak więc, żeby zakończyć tą bezsensowną wymianę zdań proszę o wycofanie ostrzeżeń, które wedle mojej oceny otrzymałem niesłusznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mogłeś sprawdzić montażu coolera kiedy byłby zamontowany wentylatorem "pompującym" powietrze do góry?

 

Taki tylko HINT: temp. na CPU mogą być wtedy wyższe ... tak jest u mnie (ale testy robiłem przy jednym wentylatorze w Fractal ARC - jak był na górze i chłodzenie CPU wiało w górę, to temp na CPU są ~5 stopni wyższe, niż przy wentylatorze budy wiejącym w tył i chłodzeniu ułożonym klasycznie)

Edytowane przez Kyle_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...