Skocz do zawartości

Samoistne wyłączanie się komputera


Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem z moim komputerem który sam się wyłącza. jestem "Zielony" w sprawach z komputerami. Więc proszę o jakieś konkretne komentarze. podejrzewam że może to być zasilacz. Dodam że komputerem mam jakieś 5 lat więc jest trochę stary:D

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Coś się pojawia na ekranie ? Może blue screen? Czarny ekran? Działasz coś i po prostu się restartuje jakbyś reset wcisnął, czy tak generalnie robisz coś i jakby ktoś prąd nagle wyłączył. Napisz coś więcej bo tak to trudno stwierdzić :)

Link to post
Share on other sites
 

Komputer czyszczę co weekend. Czasami komputer sam się wyłącza coś jakbym wcisnął ''reset'' lecz czasami jest tak, że komputer poprostu się ''zatrzymuje'' wraz z charakterystycznym dzwiękiem jakby coś się zepsuło, trudno opisać ten dzwięk.

 

Podzespoły:

Karta Graficzna:  ATI Radeon HD 3850

Płyta główna:

 

DFI Lanparty UT NF3 Ultra-D

Procesor: DualCore AMD Athlone 64 X2 4200+  wentylator na procesorze to:Zalman (niestety nie jestem w stanie okreslić dokladnej nazwy)

zasilacz: Tagan 480W

 

System: Windows XP SP3

 

Temperatura:

 

Podczas samego pulpitu przez 10min

CPU 48 stopni 

CPU core #1 36-37 stopni

CPU core #2 45-48 stopni

GPU 39-40 stopni

Podczas gry (Warcraft 3) [mogę spróbować coś co bardziej obciąży komputer]przez 10min

CPU 54-56 stopni

CPU core #1 40 stopni

CPU core #2 49-53 stopni

GPU 43-45 stopni

 

Temperatury mierzone przez Aida64
Edytowane przez Kellar
Link to post
Share on other sites

Zerknij na płytę główną i na kondensatory czy nie są czasem wybrzuszone lub co gorsza już rozlane.

Może to też jakiś problem z zasilaczem lub listwą (jeśli masz takową podpiętą).

 

Spróbuj porozpinać kabelki od płyty i podpiąć ponownie, wyciągnij pamięci i przetrzyj styki...coś trzeba popróbować ;)

Link to post
Share on other sites

wymieniłem listwę i nadal to samo. zobaczyłem płytę główną wszystko ok. kondensatory również. Kabelki porozpinałem i podpiąłem ponownie, Nadal komputer się wyłącza. to samo jak sprawdziłem RAM.

Edytowane przez Kellar
Link to post
Share on other sites

Jakie masz w napiecia na zasilaczu? W aida mozesz sprawdzic. Jak masz wiecej niz 1 kosc pamieci to zobaczy czy jak masz tylko jedna wlozona czy problem wystepuje, sprawdz tak kazda. Mozesz opisac bardziej ten dzwiek o ktorym pisales wczesniej? Glosniczek systemowy nie piszczy? :D Mozesz zobaczyc co jest napisane tez w dzienniku systemowym. Nie wiem, nie mam pomyslow wiecej :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...